W czwartek 14 grudnia zapraszamy do Tarnogórskiego Centrum Kultury na kolejną już konferencję pod hasłem EkoTG. Tym razem tematem będą zmiany klimatyczne oraz energia z OZE. Start o godz. 10.00.

Zapraszamy – szczególnie dzieci i młodzież – na spotkanie poświęcone tematyce zmian klimatycznych oraz energii z odnawialnych źródeł energii.
Gośćmi specjalnymi będą Marcin Popkiewicz analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko oraz Maciej Piliński doktor nauk technicznych i niezależny ekspert wielu stowarzyszeń, autor licznych publikacji i prezentacji. Od 2014 pracuje w firmie Fronius Polska Sp. z o.o.
W trakcie spotkania dowiedzą się Państwo jak zmieniał się klimat na przestrzeni ostatnich tysięcy, a nawet milionów lat i jaki udział w tych zmianach ma człowiek. Ponadto przedstawione zostaną rozwiązania jak powstrzymać lub przynajmniej spowolnić zmiany klimatyczne. Odpowiemy na pytanie czy Polska może być niezależna energetycznie.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie chęci udziału mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 12 grudnia.
Organizatorami spotkania są: Miasto Tarnowskie Góry, Fronius Polska Sp. z o.o. oraz Fundacja Srebrne Buki.