Od wyniku egzaminu ósmoklasisty zależy przyszłość każdego ucznia – to właśnie na podstawie jego wyników można dostać się do wymarzonej szkoły średniej. Aby test zaliczyć na jak największą liczbę punktów, warto się do niego przygotować. Jak zrobić to w domu?

Na zakończenie VIII klasy uczniowie piszą tak zwany test ósmoklasisty. Przystąpienie do tego egzaminu jest niezbędnym warunkiem do ukończenia szkoły podstawowej.

Egzamin obejmuje wówczas:

  • test ósmoklasisty polski
  • test ósmoklasisty matematyka
  • test ósmoklasisty angielski

Chociaż nie stosuje się wtedy minimalnej liczby punktów, czyli nie można go nie zaliczyć, to jednak jego wynik ma wpływ na dostanie się do szkoły średniej.

Właśnie dlatego odpowiednie przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty jest bardzo ważne – wtedy uczeń może uzupełnić braki, ugruntować posiadaną wiedzę, aby potem napisać egzamin ze świetnym wynikiem.

Do egzaminu można przygotowywać się z korepetytorem lub przez specjalne kursy przygotowawcze, na przykład oferowane przez szkołę Pitagoras z Warszawy. Można też uczyć się w domu. O czym warto wtedy pamiętać?

Test ósmoklasisty – zacznij naukę w domu już we wrześniu!

Pisany pod koniec szkoły podstawowej egzamin ósmoklasisty odbywa się w kwietniu, dlatego też nie warto zwlekać z przygotowaniami i rozpocząć jak najszybciej – najlepiej już we wrześniu!

Samodzielna nauka w domu powinna polegać wtedy na regularnych powtórkach i testach, które wykonuje się w celu ugruntowania posiadanej wiedzy. Systematyczność i wytrwałość są w tym przypadku kluczowe – łatwiej wtedy zapamiętać potrzebny materiał.

Test ósmoklasisty – jak przygotować się do niego w domu?

Test ósmoklasisty – różnorodne materiały do wyboru

Uczniowie przygotowujący się do testów ósmoklasisty w domu mają do dyspozycji szeroką gamę różnych materiałów, które pomagają w prowadzeniu samodzielnych powtórek.

Mogą bazować na podręczniku oraz ćwiczeniach, ale również mogą skorzystać z dodatkowych materiałów oferowanych przez różne wydawnictwa, na przykład:

  • test ósmoklasisty Nowa Era
  • test ósmoklasisty Operon
  • test ósmoklasisty WSiP

Można wówczas bardzo łatwo wykonać test ósmoklasisty on-line, ale dostępne są także materiały w postaci publikacji książkowych, na przykład repetytoria.

Korzystanie z różnych materiałów sprawi, że ten test do liceum stanie się jeszcze łatwiejszy do zaliczenia!

Test ósmoklasisty – a może korepetycje lub kursy?

Może jednak zdarzyć się samodzielna nauka nie przynosi oczekiwanych efektów. Wówczas alternatywna propozycja to specjalne korepetycje oraz kursy dla ósmoklasistów, które pozwalają na kompleksowe przygotowanie do egzaminu.

Korepetycje i kursy skierowane do uczniów klasy VIII koncentrują się wówczas na powtórzeniu materiału oraz na jego ugruntowaniu. Dodatkowo, mogą także obejmować pomoc w sytuacji, gdy uczeń ma trudności z opanowaniem konkretnych tematów. W trakcie zajęć uczniowie rozwiązują również testy, w tym test ósmoklasisty próbny.

Warto pamiętać także o tym, aby kursy oraz korepetycje w Warszawie czy w innych miastach rozpocząć wcześnie, a nie na ostatni moment. Im prędzej zaczniemy, tym łatwiej będzie uzyskać najlepsze efekty – systematyczna praca jest w tym przypadku najważniejsza!