Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Utrata zębów nie jest niczym wyjątkowym – może do niej dochodzić w wyniku chorób, z przyczyn naturalnych albo po wypadkach, dlatego też w razie takiej sytuacji, warto pamiętać o posiadanych możliwościach i tym, jak poradzić sobie z problemem. A chcąc uzupełnić luki zębowe, możesz np. wybrać implanty zębów w Warszawie, które stanowią dzisiaj najnowocześniejszy sposób na eliminowanie problemu. Oto najważniejsze odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania – dzięki temu dowiesz się czym jest implant zęba i czy warto na niego postawić!

Implanty zębów w Warszawie – najczęściej zadawane pytania

  1. Czym są implanty zębowe w Warszawie?

Implanty zębowe w Warszawie to najnowocześniejszy sposób na uzupełnianie ubytków zębowych, które powstały w rozmaity sposób. Są to tytanowe śrubki, które wszczepia się w dziąsło pacjenta i na których umieszcza się następnie porcelanową koronę, mającą na celu imitowanie prawdziwego zęba. Implant taki, dzięki wykonaniu z materiału biokompatybilnego, jest w pełni bezpieczny dla organizmu człowieka i nie wywołuje jakichkolwiek niepożądanych reakcji, w związku z czym korzystanie z niego polecane jest każdemu, kto utracił ząb w wyniku choroby czy wypadku.

  1. Jak przebiega proces wszczepienia implantów?

Wstawianie zębów jest procesem nieskomplikowanym, który przebiega bardzo szybko. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią klinikę implantologiczną, a następnie umówić się na spotkanie ze specjalistą. Ten przeprowadzi wywiad i wykona niezbędne badania, dzięki czemu będzie miał możliwość odpowiedniego zaplanowania procesu leczenia. Następnie dochodzi do wszczepienia implantu zęba w Warszawie. Ostatnim etapem procesu jest dokonanie niezbędnych uzupełnień protetycznych, a więc wstawienia porcelanowej korony, mającej na celu skuteczne imitowanie prawdziwego zęba.

  1. Czy implant zęba jest trwały?

Oczywiście i odpowiada za to materiał, z którego został wykonany. Porcelanowa korona nie tylko będzie odporna na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne (w tym złamania), ale również różnego rodzaju przebarwienia – wystarczy tylko odpowiednia profilaktyka związana z higieną jamy ustnej. Dzięki temu implant zęba jest rozwiązaniem na całe życie, które pozostanie estetyczne na przestrzeni wielu lat.

Implanty zębów w Warszawie – 6 pytań i odpowiedzi

  1. Jak dbać o „sztuczny ząb”?

Implanty zębów, wszczepiane w Warszawie czy jakimkolwiek innym miejscu, nie wymagają stosowania jakichkolwiek specjalistycznych preparatów. Implant, jako sztuczny ząb, wymaga tylko odpowiedniej pielęgnacji związanej z higieną jamy ustnej – pamiętaj więc o regularnym i dokładnym myciu zębów, stosuj nici dentystyczne i płyny do płukania jamy ustnej, a zapewnisz sobie wysoką estetykę implantu na długie lata.

  1. Czy wstawienie zęba boli?

Nie! Wynika to przede wszystkim z tego, że współczesna implantologia jest doskonale rozwinięta, a specjaliści korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jak choćby znieczulenia komputerowe. Dzięki temu nie tylko nie musisz obawiać się bólu w trakcie zabiegu, ale nawet poczucia niewielkiego dyskomfortu.

  1. Ile kosztuje implant zęba?

Cena implantu zęba w Warszawie uzależniona jest przede wszystkim od kliniki, w której przeprowadzany jest zabieg. Warto wybrać taką, która nie tylko zapewnić Ci atrakcyjną cenę zabiegu wszczepiania implantu (do 3 tysięcy złotych), ale która zadba również o to, aby zabieg został przeprowadzany w oparciu o najwyższe standardy i najlepsze rozwiązania. Szukaj więc cierpliwie, opierając się zarówno na ofercie firmy, jak też dostępnych w Internecie opiniach, a następnie zadbaj o estetykę swojego uzębienia!