Planujesz wykonać remont w Częstochowie? – Dowiedz się jak znaleźć firmę wykończeniową!

Kiedy potrzebujemy wyremontować bądź też wykończyć swoje mieszkanie, niezbędna okaże się pomoc firmy wykończeniowej. Jeśli pragniemy, aby wszystkie prace przebiegały sprawnie i bez ryzyka dodatkowych kosztów, powinniśmy stawiać wyłącznie na prawdziwych profesjonalistów. Poniżej podajemy kilka wskazów, które pomogą w odnalezieniu i wybraniu najlepszej firmy remontowej.

Kiedy planujemy remonty Częstochowa z pewnością będzie miastem, w którym odnajdziemy godne zaufania firmy wykończeniowe.

Dobra firma wykończeniowa – czyli jaka?

Nie da się ukryć, że najważniejsze cechy dobrej remontowej to – solidność i terminowość. Muszą być to osoby, które w pełni poważnie i profesjonalnie podchodzą do swojej pracy.

Najlepsi fachowcy, nie muszą być wcale jednocześnie najdroższymi. Pierwsze i drugie, nie zawsze idzie ze sobą w parze. Z drugiej strony, zbyt niska cena powinna być też ostrzeżeniem, gdyż może ona oznaczać brak doświadczenia lub odpowiednich narzędzi oraz umiejętności. Najlepiej odnaleźć taką firmę, którą charakteryzuje odpowiedni stosunek ceny do jakości. Odpowiedzialny za prace remontowe zespół, powinien mieć doświadczenie w podobnych zadaniach, które dodatkowo będą mogli potwierdzić poprzedni klienci. Często będą to też różnego rodzaju zaświadczenia i certyfikaty.

Profesjonalne wykończenie wnętrz to nie jest łatwa praca, a dodatkowo istnieje duże zapotrzebowanie na takie firmy. Najlepsze, często nie będą miały wolnych terminów, dlatego najlepszym sposobem jest planowanie remontu z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Gdzie powinniśmy szukać?

Najlepsza sytuacja to taka, w której ktoś z naszych znajomych wykonywał ostatnio u siebie remont kompleksowy i jest zadowolony z uzyskanych efektów. Jeszcze zanim poprosimy o rekomendacje tej firmy, warto abyśmy mogli zobaczyć wykonane przez nich zadanie oraz zapytajmy jak długo im to zajęło. Co więcej, jeśli kupujemy mieszkanie w prawie niezamieszkałej okolicy, niemal pewne jest to, że nasi nowi sąsiedzi także wykonują remonty. Nie wahajmy się, aby zapytać ich o firmy, które świadczą dla nich usługi.

Warto odwiedzić też portale budowlane i branżowe fora. Tam rozeznamy się co stawek takich firm oraz dowiemy się co nieco o ich rzetelności. Sięgając po platformy pośredniczące, będziemy mieli pewność wiarygodności danej firmy, a także znajdziemy tam opinie wielu poprzednich klientów.

Sprawdźmy, czy dana firma jest wiarygodna…

W momencie, gdy już postawimy na daną ekipę remontową, warto spróbować samodzielne sprawdzić jej rzetelność. Do tego celu, z pewnością przyda się kilka cenny wskazówek.

Po pierwsze – spotkajmy się z fachowcami na miejscu wykonania zlecenia. Dzięki temu, będziemy mogli zaobserwować z bliska, jak przebiegają prace. Kiedy już do tego dojdzie, zweryfikujmy dokładność malowania ścian, a szczególnie łączeń pod sufitem. Sprawdźmy, czy płytki układane są równo oraz jak pracownicy angażują się w swoje zadania. Wypada też się rozejrzeć czy nigdzie nie leżą butelki i puszki po alkoholu oraz czy aby na pewno nikt z ekipy remontowej nie jest pod jego wpływem.

Możemy też poprosić o referencji i ukazanie portfolio, bez względu na jego formę. Dowiedzmy się nieco o poprzednich realizacjach i opiniach na temat tej firmy. Nie zaszkodzi też zapytać o to, jakimi narzędziami i technologiami się posługują. Ma to bardzo duży wpływ na czas pracy i jej jakość, a dodatkowo świadczy o poziomie profesjonalizmu firmy. Oprócz narzędzi, nie możemy też zapomnieć, że istotne są kwalifikacje każdego pracownika.