Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Niezależnie od powodów, rozwód zawsze jest bardzo trudną decyzją, która w wielu przypadkach prowadzi do ciężkich rozpraw w sądzie. Szczególnie skomplikowane bywają sprawy rozwodowe z orzeczeniem o winie, gdzie trzeba dowieść, że małżeństwo rozpadło się na skutek działań drugiej strony. W takim przypadku warto skorzystać z pomocy adwokata – we Wrocławiu można znaleźć usługi doświadczonych kancelarii, które pomogą przy pisaniu pozwu rozwodowego oraz mogą reprezentować klientów przed sądem.

Pozew o rozwód – możesz poprosić adwokata o pomoc

Pierwszym krokiem, jaki powinno się wykonać, by formalnie zakończyć małżeństwo, jest napisanie pozwu rozwodowego. Ponieważ jest to ważne pismo, które należy złożyć w sądzie rejonowym (we Wrocławiu, jeśli tam znajduje się ostatnie wspólne miejsce zamieszkania małżonków), musi zawierać wszystkie wymagane elementy i zostać napisane w odpowiedni sposób. Nieocenioną pomoc może stanowić adwokat we Wrocławiu, który pomoże odpowiednio sformułować treść, by pozew rozwodowy został szybko rozpatrzony przez sąd.

Jak powinien wyglądać pozew o rozwód? Przede wszystkim powinien posiadać takie elementy, jak:

  • zwrócenie się do odpowiedniego sądu rejonowego,
  • dane osobowe obu stron (przy czym nie ma obowiązku znajomości numeru PESEL pozwanego),
  • konkretny opis powodów, przez które małżeństwo się rozpadło,
  • jeśli ma to być rozwód z orzeczeniem o winie, należy przedstawić także dowody winy; można załączyć je do pozwu, np. w formie zdjęć, wydruków itp.,
  • żądania strony wnoszącej pozew, np. odnośnie podziału majątku, ustaleń opieki nad małoletnimi dziećmi, sprawy wspólnego mieszkania itp.

Ponadto, należy także dołączyć akt ślubu oraz akty urodzenia małoletnich dzieci.

Warto pamiętać, że w pozwie rozwodowym powinny znaleźć się wszystkie ważne informacje, podane w sposób przejrzysty i czytelny, najlepiej przy ograniczeniu emocji. Adwokat może pomóc przy redagowaniu dokumentu, jeśli zostanie wdrożony w sprawę – z tego względu warto udać się po poradę prawną i przedstawić wszystkie ważne informacje dotyczące danej sytuacji, szczególnie w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie. Adwokat do spraw rodzinnych we Wrocławiu nie tylko pomoże w sporządzeniu pozwu, ale także doradzi co do dalszych działań, może uczestniczyć w negocjacjach ze stroną pozwaną, by ułatwić dojście do porozumienia w kwestiach spornych, a także może reprezentować swojego klienta przed sądem.

Adwokat we Wrocławiu – pisanie pozwu rozwodowego

Dlaczego warto zdecydować się na usługi adwokata przy rozwodzie?

W wielu przypadkach trudno o ugodę, jeśli chodzi o sprawy rozwodowe. Potrafią one długo się ciągnąć i być bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem dla każdej ze stron. Warto zdecydować się na usługi kancelarii adwokackiej, szczególnie, jeśli sprawa dotyczy udowodnienia winy drugiej strony, która spowodowała rozpad małżeństwa, lub toczy się o ważne żądania – np. względem opieki nad wspólnymi dziećmi czy podziału majątku. Profesjonalna pomoc adwokata, specjalizującego się w prawie rodzinnym, pomoże przetrwać najtrudniejsze momenty rozpraw i odpowiednio przygotować się do spotkań z pozwanym, jeśli są konieczne. Da także większą szansę na sukces i zakończenie sprawy przy spełnieniu wszystkich żądań, zawartych w pozwie. Obecność pracownika kancelarii adwokackiej może znacznie zmniejszyć stres przy negocjacjach z pozwanym i na sali sądowej.

Sprawy rozwodowe – adwokat, prawnik czy radca prawny?

Do kogo najlepiej zwrócić się o pomoc przy pisaniu pozwu rozwodowego? Warto pamiętać o różnicach, jakie dzielą te trzy zawody:

  • adwokat posiada najszersze kwalifikacje i może nie tylko udzielać porad prawnych, ale również reprezentować swoich klientów przed sądem każdej instancji,
  • radca prawny ma niemal tak samo szerokie możliwości, jak adwokat – w przypadku spraw rozwodowych może świadczyć usługi na podobnym poziomie,
  • prawnik nie może reprezentować swoich klientów przed sądem; kancelaria prawna może za to pomóc na poziomie porady prawnej, również przy tworzeniu pozwu rozwodowego.

Najbezpieczniej jest zwrócić się do adwokata we Wrocławiu – może bowiem pomóc nie tylko na wstępnym etapie starania się o rozwód, ale także w czasie rozpraw. Warto skorzystać z usług doświadczonej kancelarii adwokackiej, która do każdej sprawy podchodzi indywidualnie i stara się poznać wszystkie jej aspekty.