Nauczyciele z Tarnowskich Gór nagrodzeni za realizację programów profilaktycznych z PSSE

Nauczyciele z naszego powiatu otrzymali listy gratulacyjne za zaangażowanie w projekty zdrowotne realizowane we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu — prosta uroczystość z dużym wymiarem społecznym.
- Doceniaj nauczycieli z Tarnowskich Gór
- Poznaj programy które trafiły do szkół
- Podziękujmy i wspierajmy takie inicjatywy
Doceniaj nauczycieli z Tarnowskich Gór
W uroczystym wręczeniu listów gratulacyjnych wzięli udział Starosta Tarnogórski Adam Chmiel, Członek Zarządu Dariusz Szopa oraz Dyrektor PSSE w Bytomiu mgr Jolanta Wąsowska. To symboliczne podziękowanie dla pedagogów, którzy koordynowali i realizowali programy profilaktyczne skierowane do młodzieży. Wyróżnienie ma nie tylko charakter osobisty, ale też przypomina o roli szkół w promocji zdrowia.
Poznaj programy które trafiły do szkół
W ramach współpracy z PSSE w Bytomiu w placówkach szkolnych zrealizowano cztery programy:
- ARS, czyli jak dbać o miłość
- Znamię! Znam je?
- Podstępne WZW
- Wybierz życie - pierwszy krok
Każdy z tych programów poruszał inne obszary profilaktyki — od edukacji seksualnej przez rozpoznawanie zagrożeń skórnych po zapobieganie wirusowemu zapaleniu wątroby i promocję zdrowych wyborów życiowych. Zaangażowanie nauczycieli w prowadzenie takich zajęć przekłada się bezpośrednio na wiedzę i świadomość młodych ludzi.
Podziękujmy i wspierajmy takie inicjatywy
Organizatorzy podkreślają, że działania profilaktyczne prowadzone razem ze służbami sanitarnymi wzmacniają efekty wychowawcze szkół i wspierają rodziców. Wręczenie listów gratulacyjnych ma przypominać o potrzebie dalszego finansowego i organizacyjnego wsparcia takich projektów oraz o wartości pracy nauczycieli w codziennej opiece nad zdrowiem młodzieży.
na podstawie: Powiat.
Ostatnie Artykuły

Śniadania na Polanie wracają. W Parku Miejskim znów będzie piknik

Biegowa nowość na stadionie Gwarka. Spartakiada Dzielnic nabiera tempa

Część ronda Ranoszka będzie zamknięta. Ruch przejmie lewa strona jezdni

Ruszyło głosowanie na Tarnogórzanina pięćsetlecia

Miss Śląska 2026 w starostwie. Julia Flach szykuje się do krajowego finału

Ożarowice świętują dwa jubileusze. Strażacy i orkiestra z historią

Dwa jubileusze i jeden poruszający wieczór w Miedarach

Powstańcy śląscy wracają do pamięci. W Tarnowskich Górach trwa zaduma

Czy oklejenie folią niszczy oryginalny lakier? Obalamy mity — i mówimy kiedy naprawdę może

Finał Slaviki w DKF Olbrzym - dramat i 17 miejsc, które jeszcze czekają

Młodzi pianiści z Tarnowskich Gór zagrają finałowy koncert w TCK

Finał Slaviki w TCK - film o władzy, strachu i odwadze wchodzi mocno

Dziewięćdziesiąt lat i wciąż chęć nauki. W Bibieli świętowano jubileusz

W Reptach Śląskich wyrośnie wakacyjne podwórko pełne ruchu i animacji
Przydatne dane teleadresowe
- Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach - kontakt, rejestracja, wsparcie dla bezrobotnych i pracodawców
- GOKSiR Krupski Młyn - kontakt, godziny, zajęcia i wynajem
- Filia Biblioteki w Łubiu - kontakt, godziny i usługi dla czytelników
- Komenda Straży Miejskiej w Radzionkowie - siedziba, kontakt i uprawnienia
- PSZOK i wywóz śmieci w Tarnowskich Górach
- Miejska Biblioteka Publiczna w Miasteczku Śląskim - kontakt, godziny, karta biblioteczna
