Wiedeńskie debiuty w Pałacu w Rybnej z muzyką Bizeta, Mozarta i Moniuszki

W Pałacu w Rybnej zabrzmią operowe arie, skrzypcowe miniatury i fragmenty musicali — znani soliści i Orkiestra Śląskie Smyki zapraszają mieszkańców Tarnowskich Gór i okolic na wieczór pełen emocji.
- Zabierz rodzinę z Tarnowskich Gór do Pałacu w Rybnej na koncert
- Posłuchaj znanych solistów i młodej orkiestry w kameralnej atmosferze
Zabierz rodzinę z Tarnowskich Gór do Pałacu w Rybnej na koncert
Pałac w Rybnej stanie się tłem dla programu, który łączy monumentalne dzieła operowe z kameralnymi formami. W repertuarze znalazły się utwory Georgesa Bizeta, Johanna Straussa, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Stanisława Moniuszki i Charles’a Gounoda — od rozbudowanych arii po subtelne miniatury skrzypcowe i fragmenty musicali rozpoznawalnych na całym świecie. To propozycja dla tych, którzy już darzą klasykę uczuciem, i dla tych, którzy dopiero chcą ją poznać.
Posłuchaj znanych solistów i młodej orkiestry w kameralnej atmosferze
Na scenie wystąpią mezzosopranistka Renata Dobosz, bas Michał Romanowski, skrzypek Adam Mokrus i pianistka Katarzyna Rzeszutek. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Śląskie Smyki pod batutą Alicji Pacześniak-Słoty. Koncert poprowadzi Tomasz Kostek, który zapowiedziami i anegdotami przybliży publiczności muzyczne tło wykonywanych utworów. Kameralna sala Pałacu w Rybnej pomieści słuchaczy w eleganckim, intymnym otoczeniu — idealnym do słuchania zarówno potężnych arii, jak i delikatnych miniatur.
Program wydarzenia łączy różne nastroje i gatunki, co sprawia, że wieczór ma szansę zainteresować szerokie grono odbiorców — od rodzin po miłośników opery i muzyki fortepianowej. Organizatorzy podkreślają, że repertuar został dobrany tak, by dostarczyć zarówno wzruszeń, jak i rozrywki.
Bilety są dostępne na stronie Pałacu w Rybnej. Informacje organizacyjne i ewentualne zmiany programu można potwierdzić bezpośrednio u organizatorów w Pałacu.
na podstawie: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.
Ostatnie Artykuły

W Rybnej świętowali 25 lat. Wszystko zaczęło się od klasowego spotkania

Wojsko i saperzy przyjadą do Miasteczka Śląskiego. Piknik będzie darmowy

Budżet partycypacyjny wchodzi w decydującą fazę. Dziewięć projektów trafi do głosowania

Tarnogórski starosta wśród samorządowców uczących się działania w kryzysie

Chodnik na Dworcowej coraz bliżej. Powiat i gmina domykają stary problem

Chodnik przy Dworcowej coraz bliżej. Samorządy dzielą rachunek

Most tymczasowy już prowadzi ruch. Na Drozdka kierowcy jadą wahadłowo

Wajda wraca na ekran. “Dyrygent” z prelekcją i rozmową po seansie

Ponad 270 zarzutów po fikcyjnych transakcjach na stacji w Wieszowie

Motocyklista po zderzeniu na DK11 trafił do szpitala śmigłowcem

Nowoczesna automatyka grzewcza i pomiarowa na 2026 rok: czym kierować się przy wyborze?

Wieczorne zamiatanie dróg gminnych w Miasteczku Śląskim. Parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach

W Miasteczku Śląskim 3 Maja połączy modlitwę z pamięcią o powstańcach

