Za jazdę pod wpływem środków odurzających i ich posiadanie odpowie 27-letni tarnogórzanin, który swoim nienaturalnym sposobem jazdy, przykuł uwagę policyjnych wywiadowców. Wstępne badanie narkotestem, które dało pozytywny wynik, potwierdzi również badanie krwi. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zdecyduję prokurator i sąd.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godzinie 18.00. Patrolujący rejon ulicy Zagórskiej i Opolskiej wywiadowcy zauważyli osobowego peugeota, który wyjeżdżając z osiedla, zahaczył o krawężnik. Przykuło to ich uwagę, jednak trudne warunki na drodze mogły być powodem lekkiego poślizgu pojazdu. Policyjna intuicja nakazała im jednak obserwować samochód. Kilkaset metrów jazdy za pojazdem, ostatecznie nie pozostawiły żadnych złudzeń, że to nie warunki są odpowiedzialne za nienaturalny styl jazdy kierującego. 

W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzny wykazywał symptomy zażycia środków odurzających, co wstępnie potwierdził policyjny narkotest. Dodatkowo na tylnym siedzeniu stróże prawa znaleźli biały proszek, który po badaniu okazał się amfetaminą. 

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a dzisiaj śledczy przedstawili mu zarzuty, do których się przyznał. Odpowie za jazdę pod wpływem środków odurzających i posiadanie zabronionych substancji. 

  • na zdjęciu policjanci wprowadzają zatrzymanego do budynku komendy
  • na zdjęciu policjanci prowadzą zatrzymanego korytarzem komendy
  • na zdjęciu ręce zatrzymanego skute kajdankami

Film zatrzymany_narkotyki.MP4

Pobierz plik zatrzymany_narkotyki.MP4 (format mp4 - rozmiar 9.06 MB)

Pliki do pobrania

  • deksrypcja_filmu
    11.26 KB