Do bardzo groźnej sytuacji doszło w ubiegły piątek na ulicy Korola w Tarnowskich Górach. Na przejściu dla pieszych został potrącony młody mężczyzna, który trafił do szpitala. Mając na względzie trudne warunki na drodze, apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności i zdrowego rozsądku.

Do zdarzenia doszło około godziny 13.00. Dyżurny odebrał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na skrzyżowaniu ulic Korola i Radzionkowskiej w Tarnowskich Górach. Na miejscu zjawili się mundurowi z wydziału ruchu drogowego, którzy ustalili, że 64-letni mieszkaniec Bytomia, jadąc fiatem w kierunku Bytomia, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 16-letniego tarnogórzanina. Na miejscu konieczna była interwencja ratowników medycznych, którzy zabrali nieletniego do szpitala na dalsze badania. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, a śledczy wyjaśnią teraz dokładny przebieg tego wypadku.

Apelujemy do wszystkich korzystających z dróg o zdrowy rozsądek. Poruszając się autem, rowerem lub pieszo – wszystkich nas obowiązuje zasada zachowania szczególnej ostrożności. Dlatego kierowcy uważajcie na pieszych, a piesi pamiętajcie, aby bacznie obserwować swoje otoczenie.

  • na zdjęciu przejście dla pieszych, obok zaparkowany radiowóz
  • na zdjęciu fragment niebieskiego samochodów z rozbitą przednią szybą
  • na zdjęciu jezdnia, na niej pojazdu, policjant, obok radiowóz i karetka