Co ma wspólnego fotowoltaika dla firm z doładowaniem samochodu elektrycznego?

Szacuje się obecnie, że za dobre 10 lat mało kto będzie korzystał z samochodów spalinowych.W każdym razie tak duże miasta jak Londyn, Paryż lub Amsterdam są już w tej kwestii zadeklarowane. W jaki sposób fotowoltaika dla firm przyczynić się może do zmniejszenia kosztów energii wykorzystywanych współcześnie samochodów? Światowe trendy wskazują, że jej znaczenie dla światowego transportu w kolejnych latach przybierze na sile. Sprawdźmy, dlaczego tak jest!

Fotowoltaika dla firm - elektromobilność ponad wszystko

Fotowoltaika w 2022 roku daje szansę nie tylko zmniejszyć koszty wykorzystywania surowców energetycznych w celu ogrzewania czy pobierania prądu dla urządzeń elektrycznych. Używając w czasie prowadzenia działalności gospodarczej pojazdów z napędem elektrycznym także redukujemy koszty ich utrzymania i eksploatacji. Przykładem marki samochodowej, która wystartowała właśnie z niezwykle interesującym programem dla wszystkich kierowców zauroczonych nowoczesnymi rozwiązaniami fotowoltaicznymi jest KIA. Koncern ten jako pierwszy zaczął produkować samochody na napęd elektryczny. Program przybrał nazwę “EKO DRIVERS”. Wzięcie w nim udziału daje szansę na zdobycie sporego rabatu przy zakupie samochodu. Taka informacja z pewnością ucieszy wszystkich, których interesuje fotowoltaika dla przedsiębiorstw pozyskiwana w ramach dotacji. Jaka może być kwota rabatu? Oblicza się, że najmniejsza kwota zaczyna się od 9000, a największy rabat sięga nawet 14000.

Fotowoltaika dla firm - jaką wybrać, by skorzystał na tym także nasz samochód?

Jeśli chcemy mieć panele fotowoltaiczne w firmie, dzięki którym także naładujemy samochód, musimy szczegółowo dopasować moc planowanej instalacji do rocznego zużycia energii w firmie, a także w domu, jeśli siedziba firmy mieści się w tym samym miejscu, co nasza strefa prywatna. Warunki lokalizacyjne oraz rodzaj dachu na budynku także będą tutaj niezwykle ważne. Do ładowania samochodu niezbędne będą określone ogniwa PV, o specyficznie dobranej mocy i w odpowiedniej ilości. Jeśli standardowej wielkości samochód osobowy będziemy ładować ze 3 razy w ciągu tygodnia, to w skali rocznej można się spodziewać wydatku energetycznego o wartości około 8 000 kWh.

Fotowoltaika dla firm - jaki jest koszt zwrotu inwestycji?

Każde rozliczenie fotowoltaiki dla firm bierze pod uwagę zwroty z inwestycji. Pojawią się w sposób naturalny, ale nie od razu. Na początku dobrze będzie oszacować wstępne tempo powracania do nas wcześniej wydanych pieniędzy. Czas zwrotu inwestycyjnego połączony jest z ceną za pobieranie prądu. Do tego dolicza się jeszcze ilość zużywanej energii w ciągu roku i rozmiary całej instalacji wraz z kosztami jej zakupu. Niezaprzeczalna jest opłacalność fotowoltaiki dla firm, pod warunkiem, że instalacja będzie posiadała minimalną moc o wartości 7 - 8 kWp. Jeśli dodamy do tego koszty instalacyjne i montażowe - to mamy przed sobą wydatek około 30 - 40 tysięcy złotych brutto. Jeśli stosujemy się do zasad zgodnie z przyjętymi założeniami, możemy liczyć na zwrot z inwestycji w ciągu najbliższych 7 lat od zamontowania paneli. Przy korzystaniu z paneli w celach ładowania pojazdów oszczędności będą sukcesywnie wzrastały.

Źrodło: www.brewa.pl/produkty-i-uslugi/fotowoltaika-panele-fotowoltaiczne-wroclaw.html