Wizyta policjanta w szkołach lub przedszkolach to niewątpliwie ogromne wydarzenie dla dzieci. Okazja do spotkania twarzą w twarz mundurowego oraz możliwość wysłuchania najważniejszych porad z zakresu bezpieczeństwa, to atrakcja pierwszej klasy.

Dlatego tarnogórscy mundurowi na co dzień odwiedzają dzieci w swoich szkołach i opowiadają o swojej służbie. Nie inaczej było i tym razem. Dzielnicowy asp. Marcin Kopeć oraz mł. asp. Adrian Modrzyński we wtorek odwiedzili dzieci w tarnogórskim przedszkolu nr 2. Mundurowi w trakcie spotkania poruszyli kluczowe kwestie w sprawach bezpieczeństwa. Przypomnieli, jak powinna wyglądać bezpieczna droga do szkoły oraz jak ważny jest zdrowy rozsądek w trakcie korzystania z drogi, chodnika i dróg rowerowych.

Dzielnicowi skupili się także na kontaktach małoletnich z osobami obcymi oraz sposobach radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Policjanci opowiedzieli dzieciom o swojej codziennej służbie, jednak największą atrakcją był policyjny Sznupek, który przybijał z dziećmi piątki i chętnie pozował do wspólnych zdjęć.