Na początku września zawodnicy MKS Park Wodny Tarnowskie Góry wystartują do maratońskiej sztafety pływackiej. 45-kilometrowa trasa pobiegnie przez największe polskie jezioro Śniardwy oraz jeziora Mikołajskie, Tałty i Ryn.

Wszystko to rok przed przepłynięciem jakiego jeszcze w naszej tarnogórskiej historii nie było, czyli próbą sztafetowego pokonania wpław w sierpniu 2024 roku Kanału #LaManche dzielącego Anglię i Francję!
Przypominamy, że w 2021 roku tarnogórscy pływacy pokonali wpław dystans z Helu do Gdyni!
Przez Mazury popłynie w nim 12 wspaniałych zawodników MKS Park Wodny Tarnowskie Góry : Natalia Nikiel, Wojciech Furmaniuk, Franciszek Napieralski, Jakub Dąbrowski, Bruno Gabor, Jakub Rybak, Grzegorz Rybak, Igor Kowolik, Erik Major, Paweł Proszowski, Adam Filozof i Mateusz Pawlica.
Projekt #TarnowskieGóryPłynąPrzezMazury odbędzie się między 1-3 września, podczas jednego dnia, w którym będą najbardziej sprzyjające warunki atmosferyczne. Dwunastka tarnogórzan pokona wpław w sztafecie trasę z Okartowa do Rynu. Najmłodszy z uczestników sztafety ma 12 lat, najstarszy 18. Długość odcinków poszczególnych zawodników jest dopasowana do ich możliwości. Całość wyścigu to około 12 godzin walki z falami, temperaturą oraz możliwościami ludzkiego organizmu.