Ekologiczne gadżety reklamowe – jakie warto wybrać?

Klienci coraz częściej poszukują materiałów reklamowych, które są ekologiczne. Wynika to nie tylko z trendów panujących na rynku, ale i coraz większej troski o środowisko. Firmy oferujące gadżety reklamowe regularnie poszerzają swoją ofertę tego typu materiałów, dzięki czemu wachlarz możliwości stale się poszerza.

Gadżety reklamowe a wizerunek firmy

Postawienie na ekologiczne gadżety promocyjne dla firm pozytywnie wpłynie na wizerunek naszej firmy – pokaże, że jesteśmy przedsiębiorcą świadomym, któremu leży na sercu idea ochrony środowiska naturalnego. Co więcej, nasze działania mogą się stać motywacją do szerzenia tej idei wśród klientów i pracowników, będą więc również odgrywały rolę edukacyjną.

Na jakie gadżety reklamowe się zdecydować?

Grawerowane gadżety reklamowe mają się kojarzyć z naszą firmą dzięki umieszczonemu na nich logo. Dlatego zarówno nadruk, jak i sam wybrany przez nas artykuł przeznaczony dla klienta powinien się wykazywać dobrą jakością. Poniżej znajdziesz listę ciekawych propozycji gadżetów reklamowych nawiązujących do natury, w większości wykonanych z tworzyw pochodzących z recyklingu oraz materiałów biodegradowalnych.

  • Natura na wyciągnięcie ręki

Wiele firm ma w swojej ofercie zestawy do samodzielnej hodowli roślin lub ziół. Pomysł jest naprawdę wyjątkowy, bo ma wiele zastosowań. Wraz z pracownikami możecie urządzić mini ogródek na tarasie czy balkonie, a własne zioła hodować w firmowej kuchni. Doniczka z ziemią oraz nasionkami do zasadzenia może też zastąpić cięte kwiaty wręczane z różnych okazji, zarówno pracownikom, jak i klientom.

Oryginalnym pomysłem są również zestawy kartek z nasionami. Wyglądają niepozornie, ale po umieszczeniu ich w ziemi i odpowiedniej pielęgnacji z tych niewielkich nasionek wyrosną piękne kwiaty łąkowe – gadżety reklamowe zamówisz w Tampogadzet.

Ten wyjątkowy zestaw umożliwia posadzenie własnej sosny

Ten wyjątkowy zestaw umożliwia posadzenie własnej sosny

  • Zadbaj o zdrowie pracowników i klientów

Jednorazowe kubki wykonane z plastiku lub styropianu odchodzą do lamusa. Dlatego wszelkiego rodzaju pojemniki wielokrotnego użytku do przechowywania napojów i jedzenia to praktyczny i ponadczasowy gadżet, na którym nasze logo długo będzie widoczne.

Ważne, aby kupować takie artykuły z wysokiej jakości surowców – muszą mieć odpowiednie atesty, być wytrzymałe i nie zmieniać smaku umieszczonych w nim napojów. Poza termosami wykonanymi ze specjalnego metalu, czy ceramicznymi kubkami, najlepszym wyborem będą pojemniki wykonane ze szkła lub tritanu (tritan to nowoczesne tworzywo – lekkie, odporne na uszkodzenia i bezpieczniejsze niż plastik, bo nie wydziela żadnych szkodliwych substancji).

  • Przydatne w pracy i w domu

Wszelkiego rodzaju zestawy biurowe, kredki, długopisy, piórniki, zeszyty i inne artykuły piśmiennicze i kreatywne to zawsze dobry prezent dla naszych dużych i małych klientów. Świetnie sprawdzą się jako prezenty wręczane podczas targów, szkoleń, konferencji lub dodatek do okolicznościowych paczek dla pracowników. Szukajmy też artykułów do domu – dekoracyjny drewniany kalendarz zastąpi papierowy i starczy na lata, a bambusowa deska do krojenia sprawdzi się w kuchni lepiej niż plastikowa.

Eko zestaw biurowy – połączenie bawełny, juty, bambusa, drewna, kartonu oraz papieru

Eko zestaw biurowy – połączenie bawełny, juty, bambusa, drewna, kartonu oraz papieru

  • Elektronika też może być bardziej eko!

Wprawdzie nie da się tworzyć elektroniki jedynie z biodegradowalnych materiałów, ale można wybierać takie z mniejszą ilością tworzyw sztucznych. Możemy więc znaleźć na przykład atrakcyjne głośniki z bambusową obudową, ładowarki wykonane ze słomy pszenicznej, biurkowy zegar z funkcją ładowania indukcyjnego w drewnianej obudowie.

SOUND BAMBOO – designerski głośnik bluetooth dla melomana

SOUND BAMBOO – designerski głośnik bluetooth dla melomana

Jak widzisz, ekologiczne gadżety reklamowe są obecnie nie tylko bardziej popularne, ale i tańsze. Dzięki temu możemy wręcz przebierać w coraz szerszej ofercie producentów, zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami. Troska o środowisko to bardzo ważna kwestia – jeśli będziemy brali ją pod uwagę podczas działań biznesowych, nasza firma może na tym tylko zyskać.