Jak używać nitownicy pneumatycznej do nitonakrętek? Gdzie kupić nitownicę na Śląsku?

Nitownice to urządzenia, które służą do nitowania, czyli stałego i solidnego łączenia ze sobą płaskich elementów, m.in.: metalowych, drewnianych, tekstylnych, z tworzywa sztucznego. Wykorzystać można do tego nity oraz nitonakrętki. Dzisiaj na tapet bierzmy sprzęt, jakim jest nitownica pneumatyczna do nitonakrętek. Jak działa? Gdzie kupić urządzenie? Wyjaśniamy!

Jak działa nitownica pneumatyczna do nitonakrętek?

Na rynku znaleźć można 3 rodzaje nitownic – ręczne, pneumatyczne oraz akumulatorowe. Pierwsze z nich wykorzystują siłę ludzkich mięśni, z kolei kolejne 2 nie wymagają dużego nakładu pracy ze strony osoby wykonującej łączenia. W przypadku nitownicy pneumatycznej praca ręczna zastąpiona jest przez sprężone powietrze, które uwalniane jest w momencie pociągnięcia za spust. Do prawidłowego działania urządzania konieczne jest wykorzystanie sprężarki. To bardzo efektywne rozwiązanie, które stosowane jest zazwyczaj w zakładach przemysłowych oraz warsztatach. Nitownice pneumatyczne do nitonakrętek porównasz na www.incop.pl, dzięki czemu jeszcze lepiej zrozumiesz, jak działają oraz w jaki sposób ich używać.

Warto zaznaczyć, że aby wykonać łączenie za pomocą nitonakrętek, konieczne jest wcześniejsze wykonanie otworów w elementach, które będą ze sobą scalane. Oznacza to, że oprócz sprężarki konieczne jest także posiadanie wiertarki oraz wiertła o rozmiarze odpowiadającym wielkości nitonakrętki, która będzie mieć zastosowanie do łączenia poszczególnych elementów.

Gdzie kupić nitownice na Śląsku?

Tarnowskie Góry i okolice to miasta, w których znaleźć można wiele sklepów, które w swojej ofercie posiadają nitownice pneumatyczne do nitonakrętek. Miejsca, do których warto się udać są m.in. sklepy narzędziowe i markety budowlane. Mogą być to należące do międzynarodowych sieci, jak i pojedyncze lokalne punkty. Ponadto w położonym nieopodal Tarnowskich Gór Bytomiu znaleźć można siedzibę wcześniej wspomnianej firmy Incop, która w swojej ofercie posiada m.in. nitownice, jak i kompatybilne z nimi nitonakrętki.

W kwestii zakupu nitownicy pneumatycznej do nitonakrętek skorzystać można także z szerokiej oferty sklepów internetowych, gdzie znajduje się ogromny wybór produktów w doskonałych cenach.

Czym są nitonakrętki, jakie mają zastosowanie?

Omawiając to, jak działają nitownice na nitonakrętki, nie można zapomnieć o opisaniu tego specyficznego rodzaju nitu rurkowego. Ma nagwintowany środek, dzięki czemu za jego pomocą możliwe jest łączenie cienkościennych elementów, w których nie można nagwintować otworu. Na rynku znaleźć można elementy łączne tego typu wykonane ze stali nierdzewnej, aluminium oraz stali kwasoodpornej. Ponadto rozróżnia się je ze względu na rodzaj kołnierza (gruby, cienki, wpuszczany, stożkowy, cylindryczny, uniwersalny) oraz na rozmiar od M3 do M12.

Ze względu na szeroki wybór nitonakrętek mają one wszechstronne zastosowanie. Doskonale sprawdzają się we wszelkiego rodzaju przemyśle, a także na budowie, przy pracach remontowych oraz dla majsterkowiczów.