UM Tarnowskie Góry: Obwodnica Nakła i Świerklańca spotkanie
Generalne Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach oraz biuro projektowe Mosty Katowice zapraszają na spotkanie informacyjne ws. budowy obwodnicy Nakła Śląskiego i Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 maja o godz. 17.00 w Urzędzie Miejskim przy ul. Sienkiewicza 2 w sali nr 40.
Spotkanie będzie jednym z pięciu spotkań informacyjnych , na których projektanci i przedstawiciele GDDKiA przedstawią szczegółowo proponowane warianty przebiegu trasy oraz odpowiedzą na wszystkie pytania. W czasie spotkań, jak i po ich zakończeniu, każdy może zgłosić swoje ewentualne uwagi lub sugestie.
Obwodnica Nakła Śląskiego i Świerklańca w ciągu drogi krajowej nr 78
12 maja 2021 r. podpisano umowę na opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) oraz materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej wraz z uzyskaniem tej decyzji. Zadanie przewidziano do realizacji w latach 2025-2028. Długość obwodnicy wyniesie niemal 12 km. Materiały informacyjne dotyczące przedsięwzięcia są dostępne na stronie obwodnica-nakla-i-swierklanca.pl.
Lokalizacja Inwestycji
Początek obwodnicy zaplanowano po zachodniej stronie Zalewu Chechło-Nakło, na przecięciu planowanej drogi ekspresowej S11 z drogą wojewódzką nr 908. W tym miejscu zaplanowano węzeł drogowy, a wszystkie warianty przebiegu obwodnicy od północy omijają zalew, Nakło i Świerklaniec. Koniec obwodnicy przewidziano jako czwarty wlot na istniejącym węźle Pyrzowice, stanowiącym skrzyżowanie autostrady A1 z drogą ekspresową S1.
Podstawowe cele budowy obwodnicy to wyprowadzenie z obszarów miejskich ruchu tranzytowego, dzięki czemu nastąpi poprawa przepustowości i warunków ruchu na sieci dróg w Nakle Śląskim i Świerklańcu. Stworzenie bezpiecznego odcinka drogi krajowej 78 zapewni wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego. Uzyskamy również poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków życia mieszkańców. Nowa infrastruktura drogowa zwiększy również atrakcyjność gospodarczą otaczających ją terenów.
- Wniosek
- Ankieta (1)
- Ulotka (2)
Ostatnie Artykuły

Nowy żłobek w Lasowicach gotowy na dzieci. Trwa nabór

Na Orliku pięć godzin ruchu i zabawy. Zajęcia są bezpłatne

Ulica Rydla po remoncie. Dziury i spękania zastąpiła nowa nawierzchnia

Włóczka połączy historię - „Wpleceni w historię” w Tarnowskich Górach

Nie tylko spacer wśród roślin. Co pokazuje ogród na Księżej Górze

Mammobus przyjedzie na Rynek. Bezpłatna mammografia dla kobiet 45+

Do 534 zł na podręczniki dla uczniów z niepełnosprawnościami

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Dwa sądowe zakazy nie zatrzymały 43-latka. Wpadł z alkoholem

Jeden dzień, cztery techniki i wernisaż w pałacu w Nakle Śląskim

Budżet obywatelski w Tarnowskich Górach. Czas na nowe projekty

Polska wieś szuka opowieści. Ruszyła XVIII edycja konkursu

Rock, motocykle i wolny wstęp. Śląskie Larmo wraca do Miasteczka Śląskiego

Rowerowa sobota przy Czarnohuckiej. Rodzinne wydarzenie w Tarnowskich Górach
Przydatne dane teleadresowe
- Przewodnik po Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach
- Nadzór Wodny w Tarnowskich Górach - kontakt, pozwolenia, awarie
- Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. Henryka Jordana - Filia w Radzionkowie: zajęcia, kontakt, dojazd
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miasteczku Śląskim - kontakt, hala sportowa, trasy rowerowe
- Ile osób mieszka w Tarnowskich Górach w 2024?
- Punkt Pomocy Medycznej w Pyrzowicach - nocna i świąteczna opieka zdrowotna
