Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Głośnik w iPhonie nie działa prawidłowo – co zrobić?

Sprzęty marki Apple od wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem w sektorze nowoczesnych technologii, dlatego też posiadają rzeszę zadowolonych użytkowników na całym świecie. Wysoka jakość idzie w parze z wysoką ceną urządzeń mobilnych, w tym również iPhone’ów. Kupując smartfona z popularnym logo „jabłuszka” oczekujemy od niego niezawodności i płynnej pracy przez wiele lat, jednak czasem nie można uniknąć drobnych usterek technicznych takich jak niedziałający głośnik w iPhonie. Jak sobie poradzić z jego naprawą?

Problemy z głośnikiem w iPhonie

Pierwsze niepokojące sygnały świadczące o uszkodzeniu głośnika w iPhonie mogą przybierać różne formy. Najczęściej jednak słabo słychać rozmówcę po drugiej stronie linii, a rozmowa przerywana jest przez nieprzyjemne dla uszu trzaski. Usterka głośnika w iPhonie to również problemy z obsługą trybu głośnomówiącego czy też utrudnione odtwarzanie plików multimedialnych z dźwiękiem.

Głośnik w iPhonie: niski poziom głośności

Problemy z ze zbyt cichym dźwiękiem podczas rozmowy najczęściej mają swoją przyczynę w zabrudzonym górnym głośniku. Kurz i inne drobinki brudu osiadając się na siateczce głośnika utrudniają swobodny przepływ dźwięku, przez co komfortowe korzystanie z podstawowych funkcji iPhone’a staje się niemożliwe. Jak zatem samodzielnie wyczyścić głośnik w iPhonie? Wystarczy zwykły patyczek kosmetyczny lekko nasączony wodą. Należy jednak zachować maksymalną ostrożność – zbyt duża ilość płynu może spowodować poważne uszkodzenia urządzenia. W przypadku gdy usunięcie zabrudzeń nie pomaga, najczęściej oznacza to konieczność oddania smartfona to punktu iPhone serwis i naprawy wadliwego elementu.

Głośnik w iPhonie: metaliczne trzaski

Za charakterystycznymi metalicznymi trzaskami podczas prowadzenia rozmowy odpowiedzialna jest uszkodzona membrana głośnika, czyli cienka warstwa folii zabezpieczająca głośnik przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wskutek nadmiernej eksploatacji czy uszkodzeń mechanicznych dochodzi do przetarcia meszka głośnika, co powoduje przepuszczanie opiłków metalu, które przyciągane przez magnes głośnika uszkadzają membranę. W takim wypadku nie pozostaje nic innego niż dokonanie wymiany głośnika w iPhonie na nowy. Usługa ta jest dostępna w pogwarancyjnych serwisach iPhone, gdzie można liczyć na równie fachową pomoc jak w przypadku usług dostępnych w autoryzowanych serwisów Apple. Co ważne, wymieniony głośnik w iPhonie to szansa na jego bezproblemowe użytkowanie przez kilka kolejnych lat.

Niedziałający głośnik rozmów

Zdarza się, że problemy z jakością dźwięku lub jego całkowitego braku może dotyczyć tylko głośnika rozmów, podczas gdy głośnik odpowiedzialny za multimedia działa bez zarzutu. W takim wypadku mogło dojść do braku komunikacji między głośnikiem a płytą główną, co może być związane z uszkodzeniem taśmy flex. Jednak aby jednoznacznie stwierdzić przyczynę awarii głośnika musi on zostać poddany profesjonalnej diagnostyce technicznej w serwisie iPhone.