Dzielnicowi w szkołach przed feriami - apel o bezpieczeństwo na stoku i w sieci

Na korytarzach szkolnych i podczas zajęć mundurowi przekazywali uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku przed feriami. Dzielnicowi przypominali o zagrożeniach na stoku i w sieci, numerze alarmowym oraz podstawach pierwszej pomocy.
Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach oraz z komisariatów odwiedzili w ostatnich dniach szkoły. Rozmawiali z uczniami o zagrożeniach, jakie mogą spotkać ich podczas zimowego wypoczynku, i przedstawiali sposoby ich unikania.
Dzielnicowi omawiali bezpieczeństwo na stoku - zasady zachowania, konieczność używania kasków oraz korzystania ze stoków nadzorowanych. Zwracali uwagę na ryzyko związane z samodzielnym zjeżdżaniem w nieprzeznaczonych do tego miejscach.
Poruszono też kwestie bezpieczeństwa w sieci. Policjanci tłumaczyli, jak ograniczyć ryzyko kontaktów z nieznajomymi i jak chronić dane osobowe podczas korzystania z komunikatorów i serwisów społecznościowych.
Funkcjonariusze przypomnieli uczniom numer alarmowy i pokazali podstawy udzielania pierwszej pomocy. Apelowali o wybieranie nadzorowanych lodowisk i informowanie dorosłych o planach wyjść i wyjazdów.
Dzielnicowi z Kalet przeprowadzili dodatkowe spotkanie w Miejskim Domu Kultury w Kaletach. Tam rozmowa dotyczyła zagrożeń w sieci oraz metod działania oszustów - w tym działań „na wnuczka” i „na policjanta” - oraz sposobów zabezpieczenia siebie i swoich bliskich.
na podstawie: Policja Tarnowskie Góry.
Autor: krystian

