Pijany kierowca busa przewoził pasażerów i próbował przekupić policjantów

Szokująca interwencja na autostradzie A1 w Tarnowskich Górach. Kierowca busa przewożącego 14 osób został zatrzymany pod wpływem alkoholu, a następnie próbował przekupić policjantów. Jak potoczyły się dalsze losy mężczyzny? Sprawdź szczegóły tej niecodziennej sprawy!
- Nietrzeźwy kierowca busa zatrzymany przez policję w Tarnowskich Górach
- Tarnowscy policjanci nie dali się przekupić podczas zatrzymania na A1
- Prokuratura i sąd zdecydowały o areszcie dla kierowcy z Będzina
Nietrzeźwy kierowca busa zatrzymany przez policję w Tarnowskich Górach
W czwartek, 5 czerwca, na Miejscu Obsługi Podróżnych Wieszowa mundurowi z Komisariatu Autostradowego Policji w Tarnowskich Górach podjęli interwencję wobec kierowcy busa marki Mercedes, który wzbudził podejrzenia jednej z pasażerek. Kobieta zgłosiła, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili te obawy 54-letni mieszkaniec Będzina prowadził pojazd mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
Co więcej, okazało się, że mężczyzna miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy za podobne wykroczenia, w tym spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu. W busie znajdowało się aż 14 pasażerów, których życie i zdrowie było poważnie zagrożone przez nieodpowiedzialną jazdę kierowcy.
Tarnowscy policjanci nie dali się przekupić podczas zatrzymania na A1
Podczas zatrzymania sytuacja nabrała dramatycznego przebiegu. W trakcie czynności mężczyzna nagle wyciągnął gotówkę i próbował wręczyć ją funkcjonariuszom z prośbą, by nie robili mu krzywdy”. Pomimo stanowczego upomnienia o konsekwencjach prawnych takiego zachowania, kierowca nalegał, że to jedynie podziękowanie”.
Policjanci nie ulegli korupcyjnej próbie i zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnej celi. Dodatkowo zabezpieczono pojazd używany do przewozu pasażerów.
Prokuratura i sąd zdecydowały o areszcie dla kierowcy z Będzina
W kolejnych dniach zatrzymany stanął przed prokuratorem, który postawił mu zarzuty dotyczące korupcji, prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności. To przypomnienie dla wszystkich kierowców, jak poważne konsekwencje niesie za sobą lekceważenie prawa i bezpieczeństwa na drodze.
Według informacji z: Policja Tarnowskie Góry
Autor: krystian