Tarnowskie Góry: Policjanci docenieni za zabezpieczenie Biegu Deportowanych

Wczoraj wieczorem Radzionków stał się areną niezwykłego wydarzenia, które połączyło pasję do biegania z pamięcią historyczną. 10. edycja Biegu Deportowanych Górnoślązaków przyciągnęła licznych uczestników, a bezpieczeństwo tego wyjątkowego wydarzenia zapewnili lokalni policjanci.
- Radzionków gości biegaczy w pamięci deportowanych
- Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu podczas biegu
Radzionków gości biegaczy w pamięci deportowanych
Wczorajszy bieg, który odbył się na terenie Radzionkowa, był nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także hołdem dla historii Górnoślązaków. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z dystansem, który symbolizuje pamięć o deportacjach, a ich bezpieczeństwo było priorytetem dla tarnogórskiej policji. Mundurowi z drogówki oraz radzionkowskiego komisariatu czuwali nad porządkiem, co spotkało się z uznaniem organizatorów.
Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu podczas biegu
Organizatorzy 10. Biegu Pamięci Deportowanych Górnoślązaków nie kryli wdzięczności za wsparcie ze strony policji. Słowa podziękowania za współpracę w dbaniu o bezpieczeństwo mieszkańców są zawsze największą motywacją do dalszej służby powiedział inspektor Sławomir Bylicki, Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach. Dzięki ich zaangażowaniu bieg mógł przebiegać w atmosferze radości i wspólnego świętowania.
To wydarzenie, które odbyło się 27 lutego 2025 roku, z pewnością na długo pozostanie w pamięci zarówno uczestników, jak i mieszkańców Radzionkowa. Warto podkreślić, że takie inicjatywy nie tylko promują aktywność fizyczną, ale także przypominają o ważnych aspektach naszej historii.
Na podst. KPP w Tarnowskich Górach
Ostatnie Artykuły

LEGO WYZWANIE w Tarnowskich Górach - niedzielny slot zniknął z systemu

LEGO, historia i rodzinny czas - Tarnowskie Góry budują jubileusz z klocków

Letni wieczór z makramą w Opatowicach - TCK zaprasza na wianki z kwiatem

Segregacja odpadów w Tarnowskich Górach. Co trafia do worków, a co do punktu zbiórki

Starostwo w Tarnowskich Górach pyta o ocenę obsługi. Ankieta ma wyłapać zgrzyty

Rondo Ranoszka z utrudnieniami. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami

Tarnowskie Góry chcą odzyskać teren po dawnych zakładach chemicznych

Po wymianie pieca został krótki termin. CEEB trzeba zaktualizować

Na rondzie Ranoszka ruszyły pilne naprawy i kierowcy jadą inaczej

Utrudnienia na rondzie Ranoszka. Lewego pasa nie będzie od sobotniego poranka

Tarnogórska kopalnia zrobiła wrażenie na parlamentarzystach z 11 krajów

Młode głosy zabrzmią bez jurorów. Letni festiwal rusza w Tarnowskich Górach

Eksperci siadają do rozmów. W Miasteczku Śląskim ruszają dyżury o transformacji

Bon ciepłowniczy nie dla Tarnowskich Gór. Przeszkadza jedna liczba
Przydatne dane teleadresowe
- Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach - kontakt, godziny, wydziały
- Urząd Stanu Cywilnego w Tworogu - kontakt, adres i zakres spraw
- Filia Biblioteki w Ziętku - kontakt, dostępność i zasady korzystania
- Parafia św. Katarzyny w Lasowicach - msze, kancelaria, sakramenty
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w Strzybnicy - msze, kancelaria, sakramenty
- Straż Miejska w Tarnowskich Górach - kontakt, zgłoszenia, uprawnienia
