Młodzi przedsiębiorcy z powiatu tarnogórskiego w programie Chłopska Szkoła Biznesu”

W Nakle Śląskim młodzi przedsiębiorcy mieli szansę na zdobycie praktycznej wiedzy dzięki grze symulacyjnej Chłopska Szkoła Biznesu”. To wydarzenie, które odbyło się 20 listopada w Centrum Kultury Śląskiej, zgromadziło uczniów z lokalnych szkół podstawowych, oferując im unikalną okazję do nauki poprzez zabawę.
- Praktyczne lekcje przedsiębiorczości w XVIII-wiecznych realiach
- Emocjonująca rywalizacja i integracja wśród młodych uczestników
- Uzyskanie nagród oraz podziękowania dla organizatorów i uczestników
Praktyczne lekcje przedsiębiorczości w XVIII-wiecznych realiach
Podczas symulacji uczestnicy mieli okazję poczuć się jak XVIII-wieczni przedsiębiorcy, co pozwoliło im zrozumieć podstawowe mechanizmy gospodarki wolnorynkowej. Gra była nie tylko zabawą, ale także doskonałą okazją do rozwijania umiejętności takich jak podejmowanie decyzji, strategiczne myślenie oraz współpraca w zespole. Młodzi ludzie, biorąc udział w rywalizacji, mogli zastosować teoretyczną wiedzę w praktyce, co z pewnością przyczyni się do ich rozwoju osobistego i zawodowego w przyszłości.
Emocjonująca rywalizacja i integracja wśród młodych uczestników
Wydarzenie przyciągnęło uwagę wielu młodych ludzi, którzy z zaangażowaniem brali udział w rozgrywkach. Atmosfera była pełna emocji, a rywalizacja sprzyjała nie tylko nauce, ale także integracji uczniów z różnych szkół. Chłopska Szkoła Biznesu” pokazała, że nauka przedsiębiorczości może być inspirująca i angażująca, a zdobyte umiejętności mogą okazać się niezwykle cenne w przyszłości.
Uzyskanie nagród oraz podziękowania dla organizatorów i uczestników
Na zakończenie rywalizacji ogłoszono najlepsze drużyny, które otrzymały nagrody za swoje osiągnięcia. Każdy uczestnik mógł liczyć na upominki, które były wyrazem uznania za ich zaangażowanie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowskich Górach pod Honorowym Patronatem Starosty Tarnogórskiego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom oraz organizatorom za wspólną naukę i inspirację. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia edycja tak wartościowego przedsięwzięcia, które rozwija młodzieżowe talenty i umiejętności przedsiębiorcze.
Źródło: Powiat Tarnogórski
Ostatnie Artykuły

W Tarnowskich Górach rośnie szkoła przyszłości. Budowlanka dostanie nowe laboratoria

Dzielnicowy po służbie namierzył sprawców kradzieży z marketu w Tworogu

Miękka instalacja urośnie z tysięcy oczek. Tarnogórzanie dołączą

W Tarnowskich Górach odnawiają szkolne dachy. To przygotowanie pod fotowoltaikę

Pałac w Łubiu ma nowego właściciela. Rusza plan rewitalizacji zabytku

Skręt w lewo i wyprzedzanie na Bytomskiej - Ford uderzył w słup

Radiowozy i policyjny quad przyciągnęły dzieci w Tarnowskich Górach

Pakiety medyczne a zdrowie kobiet – jak zadbać o regularną opiekę i profilaktykę?

Jak sprawdzić, czy operator dotrzymuje warunków umowy?

Zdrowie a regularne wizyty – dlaczego nie warto czekać na objawy?

Lipiec bez wydawania żywności. Jest już termin wznowienia

Złoto w Gryficach i kwalifikacja na mistrzostwa świata dla orkiestry z Miasteczka Śląskiego

Czy warto “robić SEO” we współpracy z DevaGroup? Zapytaliśmy Claude!

Wenders, Wabi-Sabi i Tokio - ART DOC zamyka sezon filmowym wieczorem
Przydatne dane teleadresowe
- Dom Pomocy Społecznej "Przyjaźń" w Tarnowskich Górach - kontakt, usługi i dostępność
- Centrum Usług Społecznych w Radzionkowie - kontakt, godziny, zasiłki i pomoc rodzinie
- Miejska Biblioteka Publiczna w Miasteczku Śląskim - kontakt, godziny, karta biblioteczna
- Urząd Stanu Cywilnego w Miasteczku Śląskim - kontakt, adres, ePUAP
- Dzienny Dom Senior+ w Kaletach - adres, skierowanie i zasady pobytu
- Parafia św. Anny w Tarnowskich Górach - kontakt, zasięg, kancelaria
