Spartakiada 2024: Zawody łucznicze i wędkarskie zakończone, medalowe miejsca dla dzielnic

W miniony weekend w naszym regionie odbyły się emocjonujące zawody sportowe w ramach XXV Spartakiady Dzielnic, które przyciągnęły uwagę zarówno uczestników, jak i kibiców. W sobotę 14 września rywalizowali łucznicy, a dzień później wędkarze, co sprawiło, że mieszkańcy mieli okazję do aktywnego spędzenia czasu i wspierania reprezentacji swoich dzielnic.
- Łucznicze zmagania w sali gimnastycznej GCR Repty
- Wędkarskie zawody nad akwenem w Pniowcu
- Co przyniesie kolejny weekend?
Łucznicze zmagania w sali gimnastycznej GCR Repty
W sobotnie przedpołudnie sala gimnastyczna GCR Repty zamieniła się w arenę pełną emocji, gdzie 9 drużyn dzielnicowych stanęło do walki o medale w zawodach łuczniczych. Uczestnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami strzeleckimi, ale również duchem sportowej rywalizacji. Na podium znalazły się trzy dzielnice, które zdobyły najwyższą liczbę punktów: Strzybnica, Rybna oraz Bobrowniki Śląskie.
Wyniki końcowe zawodów łuczniczych:
1. Strzybnica 11 pkt
2. Rybna 10 pkt
3. Bobrowniki Śl. 9 pkt
4. Repty ŚL. 8 pkt
5. Stare Tarnowice 7 pkt
6. Lasowice 6 pkt
7. Opatowice 5 pkt
8. Pniowiec 4 pkt
9. Sowice 3 pkt
Wędkarskie zawody nad akwenem w Pniowcu
Następnego dnia, 15 września, na malowniczym akwenie w Pniowcu odbyły się zawody wędkarskie, które również przyciągnęły entuzjastów sportów wodnych. Uczestnicy rywalizowali w różnych konkurencjach, starając się złowić jak największą rybę. W tej kategorii triumfowały dzielnice Opatowice, Stare Tarnowice oraz Centrum, które zdobyły czołowe miejsca w klasyfikacji.
Wyniki końcowe zawodów wędkarskich:
Po czterech konkurencjach, na czołowej pozycji znalazły się dzielnice:
1. Strzybnica 38 pkt.
2. Bobrowniki Śl. 31 pkt.
3. Stare Tarnowice 31 pkt.
4. Rybna 30 pkt.
Co przyniesie kolejny weekend?
Uczestnictwo w Spartakiadzie to nie tylko rywalizacja, ale także doskonała okazja do integracji mieszkańców. Już w najbliższą niedzielę, 22 września, odbędą się kolejne konkurencje, w tym sztafetowe biegi przełajowe oraz turniej koszykówki 3x3. To wydarzenie z pewnością przyciągnie wielu miłośników sportu i aktywności na świeżym powietrzu, a także podtrzyma ducha współzawodnictwa wśród mieszkańców.
Warto zatem zarezerwować sobie czas na te emocjonujące wydarzenia i wspierać lokalne drużyny w ich zmaganiach. Spartakiada to doskonała okazja do nawiązania nowych znajomości i wspólnego przeżywania sportowych emocji.
Według informacji z: Urząd Miejski w Tarnowskich Górach
Autor: krystian