UM Tarnowskie Góry: Bezpłatne zbiorniki na deszczówkę dla mieszkańców

2 min czytania
UM Tarnowskie Góry: Bezpłatne zbiorniki na deszczówkę dla mieszkańców

W odpowiedzi na rosnącą świadomość ekologiczną, nasze miasto podejmuje konkretne kroki w kierunku zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych. W ramach inicjatywy TG łapią deszcz, mieszkańcy mogą skorzystać z programu rozdawania zbiorników na deszczówkę, które znajdą zastosowanie w ich domowych ogrodach. To krok ku bardziej ekologicznej przyszłości i oszczędności w domowym budżecie.

  1. Urząd Miasta rozdaje 270 zbiorników na deszczówkę mieszkańcom, by wspierać ekologiczne zarządzanie wodą.
  2. Zainteresowanie akcją przerosło oczekiwania - wpłynęło 600 wniosków, z czego 550 spełniało wymogi.
  3. Zbiorniki Aqua Tower o pojemności 350 l zostaną rozdane w wyznaczonym miejscu po wcześniejszej weryfikacji wniosków.
  4. Burmistrz Arkadiusz Czech zapewnia, że program będzie kontynuowany, co daje szansę na zbiornik tym, którzy teraz się nie załapali.

W ramach inicjatywy TG łapią deszcz, nasze miasto staje się pionierem w promowaniu zrównoważonego gospodarowania wodą deszczową. Mieszkańcy, którzy otrzymają zbiorniki, będą mogli nie tylko zmniejszyć swoje rachunki za wodę, ale i przyczynić się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie odpływu deszczówki do kanalizacji.

Wydział Ochrony Środowiska już rozpoczął proces kontaktowania się z mieszkańcami, którzy przeszli pozytywną weryfikację. Każdy wnioskodawca będzie musiał samodzielnie zadbać o odbiór, transport oraz montaż zbiornika, co jest ważną informacją logistyczną dla przyszłych użytkowników.

W najbliższej możliwej przyszłości będziemy chcieli kontynuować program, dlatego ci, którzy nie znaleźli się na liście teraz, nie mają się czego obawiać, a jedynie czekać na swoją kolej zapowiada Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór. To obiecująca perspektywa dla wszystkich, którzy nie zdążyli skorzystać z aktualnej puli zbiorników.

Warto podkreślić, że wykorzystanie wody deszczowej w domowych ogrodach to nie tylko oszczędność, ale i krok w stronę samowystarczalności oraz dbałości o naszą planetę. Program TG łapią deszcz to przykład na to, jak lokalne inicjatywy mogą realnie przyczynić się do promowania zrównoważonego rozwoju.

Wg inf z: UM Tarnowskie Góry

Autor: krystian