Urząd Miejski: Alicja Pacześniak-Słota w finale międzynarodowego konkursu dyrygenckiego
Wśród muzycznych talentów z całego świata, nasza lokalna dyrygentka, Alicja Pacześniak-Słota, zdobyła uznanie na międzynarodowej arenie, zakwalifikowując się do finału prestiżowego konkursu dyrygenckiego. To wyjątkowy moment, który potwierdza jej umiejętności i pasję do muzyki.
  1. Alicja Pacześniak-Słota, jako jedyna Polka, awansowała do finału międzynarodowego konkursu dyrygenckiego.
  2. W konkursie wzięło udział 246 dyrygentów z całego świata, a do finału przeszło jedynie 40 najlepszych.
  3. Finale konkursu odbędzie się w dniach 8-12 kwietnia w Pałacu Kultury w Târgu Mureș, Rumunia.
  4. Alicja jest inspiracją dla młodych muzyków, łącząc talent z pokorą i miłością do sztuki dźwięku.

Dyrygentka z naszego miasta, Alicja Pacześniak-Słota, wykazała się niezwykłym talentem i determinacją, dzięki czemu zasłużyła na miejsce wśród najlepszych na międzynarodowym konkursie dyrygenckim. Jej droga do finału konkursu, który przyciąga uwagę talentów z całego świata, jest dowodem na to, że ciężka praca i pasja mogą prowadzić do wyjątkowych osiągnięć.

W konkursie, którego jury przewodzi doświadczony dyrektor Filharmonii Państwowej Tirgu Mures w Rumunii, Levente György, Alicja musiała zmierzyć się z rywalizacją na najwyższym poziomie. Jej udział w finale nie tylko podnosi prestiż polskiej sceny muzycznej, ale także stanowi źródło inspiracji dla lokalnych artystów i miłośników muzyki.

„Czuję się wyróżniona. Teraz pora na zintensyfikowanie pracy, ale z zachowaniem odpowiedniego dystansu i czerpania jak najwięcej z tej przygody.” – dzieli się swoimi przemyśleniami Alicja Pacześniak-Słota.

Zdolności dyrygenckie Alicji, połączone z jej pokorą i miłością do sztuki, czynią z niej nie tylko wyjątkową artystkę, ale też wzór do naśladowania dla przyszłych pokoleń muzyków. Nasza wspólnota może być dumna, mając tak wybitną reprezentantkę na międzynarodowej scenie muzycznej.

Wszyscy trzymamy kciuki za Alicję i jej sukces w nadchodzącym finale. Jej podróż pokazuje, że z naszego miasta mogą wyjść światowej klasy talenty, które zdobywają uznanie na całym świecie. To przypomnienie, że marzenia są w zasięgu ręki, a muzyka jest uniwersalnym językiem, który łączy nas wszystkich.


Według informacji z: Urząd Miejski