Niewybuch z czasów II wojny światowej odkryty w Ptakowicach

Podczas spokojnego spaceru po lesie w Ptakowicach, lokalny mieszkaniec natknął się na śmiertelne niebezpieczeństwo z przeszłości. Znaleziony pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej to kolejny przypadek w naszym powiecie, który przypomina o wciąż żywych śladach historii, mogących zagrażać współczesnym przechodniom.
- Mundurowi z Tworoga szybko zabezpieczyli obszar, gdzie znaleziono niewybuch.
- Specjalistyczny patrol saperski z Gliwic ma dziś zabrać pocisk i zneutralizować go na poligonie.
- Zdarzenie to nie jest odosobnione w ostatnich dniach w naszym powiecie odnaleziono więcej takich niebezpiecznych reliktów.
- Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności i niepodejmowanie prób dotykania czy przemieszczania podejrzanych przedmiotów.
Wczoraj wieczorem, tuż przed godziną 18.00, dyżurny jednostki policji w Tarnogórskim powiecie otrzymał niecodzienne zgłoszenie. Spacerujący mężczyzna przypadkowo zauważył przedmiot, który na pierwszy rzut oka wyglądał jak pocisk. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy z Tworoga, straż pożarną oraz policyjnego pirotechnika. Po przybyciu na miejsce eksperci szybko potwierdzili, że to pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej.
Przypadek ten stanowi przestrogę i przypomnienie o tym, że historia czasami ukrywa się tuż pod powierzchnią ziemi, czekając na swoje odkrycie. Niewybuchy, choć pochodzące z odległych czasów, nadal stanowią realne zagrożenie. Właśnie dlatego ważne jest, aby każdy znaleziony podejrzany przedmiot był traktowany z należytą ostrożnością. Nie wolno go dotykać czy próbować przenosić, ale natychmiast powiadomić odpowiednie służby. Dzięki profesjonalnej reakcji i szybkiej interwencji, możliwe jest uniknięcie potencjalnej tragedii.
Zachęcamy mieszkańców do zachowania czujności i przypominamy o konieczności powiadamiania służb w przypadku natrafienia na jakiekolwiek podejrzane znaleziska. Tylko wspólnymi siłami możemy zapewnić bezpieczeństwo sobie i naszym bliskim, nie pozwalając, aby echa przeszłości zagrażały naszej współczesności.
Na podstawie: Policja Tarnowskie Góry
Ostatnie Artykuły

Nowy żłobek w Lasowicach gotowy na dzieci. Trwa nabór

Na Orliku pięć godzin ruchu i zabawy. Zajęcia są bezpłatne

Ulica Rydla po remoncie. Dziury i spękania zastąpiła nowa nawierzchnia

Włóczka połączy historię - „Wpleceni w historię” w Tarnowskich Górach

Nie tylko spacer wśród roślin. Co pokazuje ogród na Księżej Górze

Mammobus przyjedzie na Rynek. Bezpłatna mammografia dla kobiet 45+

Do 534 zł na podręczniki dla uczniów z niepełnosprawnościami

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Dwa sądowe zakazy nie zatrzymały 43-latka. Wpadł z alkoholem

Jeden dzień, cztery techniki i wernisaż w pałacu w Nakle Śląskim

Budżet obywatelski w Tarnowskich Górach. Czas na nowe projekty

Polska wieś szuka opowieści. Ruszyła XVIII edycja konkursu

Rock, motocykle i wolny wstęp. Śląskie Larmo wraca do Miasteczka Śląskiego

Rowerowa sobota przy Czarnohuckiej. Rodzinne wydarzenie w Tarnowskich Górach
Przydatne dane teleadresowe
- Muzeum w Tarnowskich Górach - godziny, bilety, wystawy i dojazd
- Filia Biblioteki w Ziętku - kontakt, dostępność i zasady korzystania
- Odwiedź z nami Rynek w Tarnowskich Górach
- Chłop Rybka - legenda Tarnowskich Gór
- Filia Biblioteki w Nakle Śląskim - kontakt, usługi i dostępność
- Sieć Badawcza Łukasiewicz - Grupa Badawcza Technik Wybuchowych w Krupskim Młynie - kontakt, oferta i usługi badawcze
