Pierwsi mieszkańcy, którzy wzięli udział w naszej akcji „Ja tu kompostuję” i zakwalifikowali się do programu pilotażowego, odebrali dziś, czyli w mikołajkowe przedpołudnie, kompostowniki.

Przypominamy, że wnioski o 40 kompostowników (program pilotażowy, który miał zbadać, jakie jest zainteresowanie) wraz z deklaracją kompostowania odpadów, mogli złożyć do końca listopada mieszkańcy Tarnowskich Gór, którzy

  • złożyli w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach deklarację gospodarowania odpadami komunalnymi z nieruchomości zamieszkałej w zabudowie jednorodzinnej,
  • nie mają zaległości w płaceniu za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
  • zadeklarowali, że będą kompostować odpady podlegające biodegradacji (w szczególności: zielone i kuchenne).

Co teraz będzie się działo?

Po weryfikacji wniosków nasi pracownicy z Wydziału Gospodarki Miejskiej skontaktowali się (lub skontaktują lada dzień) z wnioskodawcami, którzy zakwalifikowali się do programu, by zaproponować termin odbioru kompostownika i podpisania umowy użyczenia. Umowa będzie obowiązywała 24 miesiące, a potem kompostownik będzie własnością mieszkańca.

Nasi urzędnicy zadzwonią również do tych mieszkańców, którzy zakwalifikowali się, ale zabrakło kompostowników. Do osób, które nie zakwalifikowały się do programu, będziemy wysyłać listy lub dzwonić.

Gratulujemy osobom, które zakwalifikowały się do realizacji pilotażowego programu. Niech zielona moc będzie z Wami! 😊

Gdzie znajdziesz szczegółowe informacje?

  1. Na stronie odpady.tarnowskiegory.pl
  2. W Referacie Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Wydziału Gospodarki Miejskiej, Urząd Miejski w Tarnowskich Górach, ul. H. Sienkiewicza 2, pokój nr 28.
  3. Dzwoniąc pod nr telefonu: +48 32 39 33 675.
  4. Pisząc mejl na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Akcja ekologiczna: Tarnowskie Góry rozdają kompostowniki