W niedzielę na terenie centrum miasta odbędzie się 4. PKO Tarnogórski Półmaraton. W wydarzeniu udział weźmie około 800 biegaczy, a nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców czuwać będą tarnogórscy policjanci. Na czas zawodów w godzinach od 9.00 do 11.30 należy liczyć się z utrudnieniami na terenie miasta.

Tarnogórscy policjanci w niedzielny poranek przystąpią do zabezpieczenia imprezy 4. PKO Tarnogórski Półmaraton. Impreza powróciła na nasze podwórko po kilku latach przerwy, a co za tym idzie, na barkach mundurowych czekać będzie sporo zadań, aby zapewnić uczestnikom i kibicom, jak największy poziom bezpieczeństwa.

Na starcie dwóch biegów stawi się około 800 uczestników, a trasa, którą pobiegną, będzie częściowo lub całkowicie wyłączona z ruchu. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z przebiegiem trasy i prosimy o stosowanie się do poleceń wydawanych przez policjantów albo osób kierujących ruchem z ramienia organizatora.

Półmaraton i „Srebrna dyszka” wyruszy o godzinie 9.00 z tarnogórskiego Rynku i przebiegać będzie ulicami:

Krakowska, Bytomska, Legionów, Ogrodowa, Rudna, Łomnickiego, Gliwicka, Wyszyńskiego, Wyspiańskiego, Opolska, Towarowa, Wincentego Pola, Grzybowa, Chemików, Czarnohucka, Sienkiewicza, Piłsudskiego i Tylna.

Organizatorem zawodów jest Platforma Zdrowia i Aktywności „Rusz Tyłek” z siedzibą w Świerklańcu, a szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie interwentowej organizatora TUTAJ.