Nasz rynek z rynku pracodawcy stał się rynkiem pracownika. Kandydaci do pracy mogą spać spokojnie, natomiast sytuacja ta martwi polskich przedsiębiorców. Zmiany spowodowały znaczne utrudnienia, jeśli chodzi o poszukiwanie kadry. Miejsc pracy przybywa, jednak pracowników jest jak na lekarstwo. Branża transportowa, produkcja, przemysł i usługi odczuwają brak rąk do pracy.

Nasi pracodawcy zaczęli pozyskiwać pracowników z zagranicy. I nie chodzi tu tylko o Ukraińców, którzy zasilają nasze zakłady. Coraz więcej w naszych firmach jest Azjatów — Hindusów, Filipińczyków i obywateli z Indonezji. Wielu właścicieli przedsiębiorstw nawiązuje współpracę z agencją pracy tymczasowej — to ona załatwia cudzoziemcom transport i zakwaterowanie w Polsce. Jeśli chodzi o noclegi pracownicze, polecamy te znajdujące się w Radzionkowie.

Noclegi pracownicze w Radzionkowie — oferują znacznie więcej niż tylko miejsca do spania!

Noclegi pracownicze w Radzionkowie — dla kogo to dobre rozwiązanie?

Noclegi pracownicze są przeznaczone dla cudzoziemców, ale także dla naszych rodaków, którzy wyjechali na delegację lub podjęli zatrudnienie w innym mieście niż ich rodzinne. Sprawdzą się w sytuacjach takich jak wyjazdy służbowe na konferencje czy spotkania biznesowe.

Oczywiście wielu osobom przyszłoby do głowy, że lepszym wyborem okaże się hotel. Nic bardziej mylnego! Hotele nierzadko nie mają nic do zaoferowania oprócz wysokich cen. Natomiast hostel proponuje dogodne warunki, pokoje o wysokim standardzie i przyjazną atmosferę. Co więcej, pozwala zaoszczędzić. Kiedyś kwatery dla pracowników cieszyły się złą sławą. Kojarzono je z hotelami robotniczymi, które w epoce PRL-u były bardzo popularne. Czasy jednak zmieniły się na tyle, że wiele firm z branży noclegowej dostosowało swoją ofertę do wymagań rynku. Miejsca noclegowe dla pracowników mogą być wygodne, schludne i nowoczesne.

Radzionków, czyli miasto pełne atrakcji

Co może być atrakcyjnego na Górnym Śląsku? Bardzo wiele! Przykładem jest Radzionków — miasto, w którym nie można się nudzić. Należy ono do Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, więc co za tym idzie — jest mocno uprzemysłowione. Zatrudnienie znajdą w nim zarówno nasi rodacy, jak i cudzoziemcy.

Radzionków leży na Płaskowyżu Katowicko-Bytomskim, należącym do Wyżyny Śląskiej. Miasto znane jest z zakładów wydobywczych, hutniczych, koksowniczych, energetycznych, chemicznych i transportowych.

Radzionków związany jest legendą, według której przez miasto przechodził św. Wojciech wraz ze swoim bratem Radzimem Gaudentym. Mieszkańcy Radzionkowa do dziś nazywani są Cidrami. A wszystko to za sprawą cydru przywiezionego do tego miasta przez napoleońskich żołnierzy. Radzionków słynie także z zamorskich opowieści. To pływający po morzach i oceanach statek M/S Radzionków, przyczynił się do ich rozpowszechniania.

Co jednak zobaczyć w Radzionkowie w czasie wolnym od pracy? Dom Chleba to pierwsze miejsce na mapie, które warto odwiedzić. Śmiałkowie mogą upiec nawet własne pieczywo!!

Do spacerów wymarzonym miejscem jest Park Księża Góra. Miejsce to szczyci się licznymi ścieżkami i torem do uprawiania sportów rowerowych. Śląski Ogród Botaniczny to kolejna atrakcja w Radzionkowie. Można w nim podziwiać nie tylko bujną roślinność, ale także uprawiać nordic walking. Na uwagę zasługuje również Dolina Rzeki Szarlejki, którą poddano rekultywacji, aby odzyskała swój pierwotny wygląd.

Pokoje na kwaterach pracowniczych — idealne do wypoczynku

Noclegi pracownicze w Radzionkowie oferują gościom pokoje dwu-, trzy- i wieloosobowe w dodatku w przystępnych cenach. W pokojach dla pracowników znajdują się łóżka z zawsze czystą pościelą, szafki, stoliki, krzesła i telewizor. Naturalnie na terenie obiektu sprawnie działa Wi-Fi. Właściciele kwater pracowniczych doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w obecnie mało kto potrafi obejść się bez internetu.

Udogodnienia dla gości noclegów pracowniczych w Radzionkowie

Na kwaterach pracowniczych nie mogło zabraknąć aneksu kuchennego. Pracownicy znajdą w nim podstawowe sprzęty do przygotowania prostego posiłku, jak również kawę i herbatę. Właściciele noclegów pracowniczych w Radzionkowie doskonale rozumieją, że cudzoziemcy liczą każdą złotówkę, dlatego nie chcą stołować się w drogich barach i restauracjach.

Wspólną łazienkę na korytarzu wyposażono w najpotrzebniejsze akcesoria do utrzymania higieny. Jednak suszarkę, kosmetyki i ręczniki szybkoschnące należy zabrać ze sobą z domu.

Dla gości hostelu znacznym udogodnieniem jest parking znajdujący się przy obiekcie. Dzięki temu pracownicy nie obawiają się o to, gdzie postawić samochód.

Tym, co wyróżnia noclegi pracownicze w Radzionkowie, jest wspólne pomieszczenie socjalne przypominające świetlicę. To tam po całym dniu pracy można się zrelaksować, oglądając telewizję lub rozmawiając ze współpracownikami.

Atmosfera hostelu w Radzionkowie jest przyjazna i rodzinna, co nieco łagodzi tęsknotę cudzoziemców za bliskimi i ojczyzną. Właściciele kwater pracowniczych wiedzą, że pobyt na obczyźnie nie należy do łatwych, dlatego robią wszystko, aby uczynić go znośnym.

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://www.abinoclegi.pl/