Jak zorganizować wieczór panieński? Podpowiadamy!

Wieczór panieński jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdej Panny Młodej! To symboliczne spotkanie w gronie przyjaciółek, które przypomina o końcu panieństwa i ma być dla niej pamiętną zabawą. Jest także oderwaniem jej myśli od stresu i napięcia, związanego z organizacją i przygotowaniami do ślubu i wesela.

Jak spędzić wieczór panieński - pomysły i inspiracje

Często organizacja wieczoru panieńskiego spada na świadkową. Mimo to warto spotkać się w większym gronie osób, które panna młoda chciałaby zobaczyć na swoim przyjęciu, tak aby wymienić pomysły na panieński. To w jaki sposób i gdzie zorganizujemy tę niezapomnianą zabawę, w dużej mierze zależy od preferencji panny młodej, ale także możliwości czasowych i finansowych. Wiele dziewczyn decyduje się na pyszną kolację na mieście, a następnie szaleństwo w klubach tanecznych do białego rana. Inne wolą spokojne, kameralne spotkanie w domu, który można wcześniej przystroić i przygotować różne gry i zabawy. Coraz popularniejsze stają się 2-3 dniowe wyjazdy do spa lub w góry. Szczególnie jeśli panna młoda i jej przyjaciółki są w stanie znaleźć na to czas. Jeśli przyszła żona nie boi się wyzwań i ma szaloną naturę, można zorganizować wizytę w tunelu aerodynamicznym, lot helikopterem, skok ze spadochronem, czy skok na bungee. Weźmy pod uwagę hobby naszej przyjaciółki. Jeśli lubi śpiewać, może warto pomyśleć o karaoke? Jeśli kocha taniec, może idealną niespodzianką będzie lekcja salsy w jednej ze szkół tańca?

Co kupić na prezent na wieczór panieński?

Prezent dla przyszłej panny młodej, powinien być kobiecy, spersonalizowany i przypominający o wieczorze panieńskim, jednak warto też zwrócić uwagę na jej preferencje. Znając rozmiar i gust naszej przyjaciółki, możemy kupić jej piękną, ekskluzywną bieliznę, którą wykorzysta podczas nocy poślubnej lub uroczą, kobiecą piżamkę. Wiele druhen decyduje się na zakup biżuterii, ponieważ to pamiątka na długi czas. Mnóstwo sklepów jubilerskich oferuje możliwość wykonania grawera, co jest dodatkowym atutem bransoletki, czy naszyjnika od najlepszych przyjaciółek. Świetny pomysł to bon podarunkowy, na przykład do perfumerii, czy drogerii, w której panna młoda będzie mogła wybrać coś dla siebie, albo zakupić perfumy idealne na dzień ślubu. Jeśli wybraliśmy się na wieczór panieński do spa, prezentem może być zarezerwowany wcześniej masaż relaksacyjny lub zabieg odżywczy.

Kto powinien płacić za wieczór panieński?

To kwestia niezwykle indywidualna, jednak najczęściej przyjaciółki panny młodej organizują składkę, tak aby pokryć koszty panieńskiego, który jest dla niej prezentem i wyjątkową niespodzianką. Zdarza się, że Panna Młoda lub jej świadkowa wyraża chęć pokrycia całkowitego kosztu zabawy i zaprasza swoje najbliższe koleżanki w konkretne miejsce, albo decyduje się na pokrycie części kosztów wieczoru. Bywa, że to przyjaciółki przyszłej żony płacą za wieczór panieński, a ona decyduje się na zakup alkoholu bądź zapłatę za kolację w miejscu zabawy. Warto pamiętać, że to wieczór organizowany dla tej jednej wyjątkowej osoby i to jej najbliższe grono wraz ze świadkową najczęściej decydują się na organizację i związane z tym koszty.