4 pokoje na 54 metrach? Takie rozwiązanie jest możliwe tylko we współczesnym budownictwie! I choć każdy z nas marzy o swoim własnym mieszkaniu, nieraz trzeba pójść na kompromis związany z jego wielkością. Ceny mieszkań nie spadają od dobrych kilku sezonów, a rynek proponuje szereg innowacji.

Jak jednak pomieścić mnóstwo rzeczy w kilku ciasnych pokojach? Przyda Ci się dodatkowa przestrzeń typu self storage! To odpowiedź na potrzeby mieszkańców współczesnego budownictwa!

Magazyny samoobsługowe — odpowiedź na potrzeby mieszkańców współczesnego budownictwa

Nowe, własne, ale … ciasne

Polskie mieszkania przechodzą prawdziwą transformację. Zwłaszcza te w nowym budownictwie są bardzo ciasne. Przeciętny oddany do użytku lokal w nowym budownictwie w I kwartale 2020 roku miał 52,7 metrów kwadratowych. Według danych Eurostatu polskie mieszkania należą do jednych z najciaśniejszych w całej Unii Europejskiej.

W całej Unii najniższa jest także liczba pokoi, które przypadają na jednego mieszkańca Polski. W naszym kraju wynosi ona 1,1 pokoju na osobę. Prawie 38% obywateli naszego kraju żyje w skrajnej ciasnocie.

Oczywiście, mimo że mieszkania mają mały metraż, wcale nie oznacza to, że są tańsze. W dużych miastach Polski takich jak Warszawa czy Kraków cena za metr kwadratowy przekracza już 10 tysięcy złotych. Nic zatem dziwnego, że rodziny coraz chętniej decydują się na małe metraże z dużą ilością pokoi. Oczywiście budowę niewielkich, wielopokojowych mieszkań wymusza także rynek. Chętnie kupują je inwestorzy, a sami najemcy także patrzą na nie przychylnie.

Jak jednak zmieścić nadmiarowe przedmioty w kilku ciasnych pokoikach? Przydałaby się przecież dodatkowa przestrzeń! Taką oferują magazyny samoobsługowe — trend, który rozpowszechnił się na świecie i niedawno dotarł również do naszego kraju.

Magazyny samoobsługowe — dodatkowa przestrzeń, której potrzebujesz!

Wiesz już, że nie upchniesz wszystkich nadmiarowych przedmiotów w małym mieszkanku. Z pomocą przychodzą Ci magazyny samoobsługowe, czyli boksy magazynowe o różnych wymiarach. Możesz je wynająć na dowolny czas. Zazwyczaj ich wielkość waha się od 3 do 20 metrów kwadratowych, choć istnieje także możliwość, aby dopasować ofertę wynajmu do Twoich wymagań.

Dzięki magazynom samoobsługowym swoje rzeczy przechowasz w doskonałych warunkach. Przestrzenie self storage nie są zawilgocone, dlatego nie musisz obawiać się o swoje cenne przedmioty.

Dlaczego warto wynająć magazyn samoobsługowy?

W swoim małym mieszkanku nie zmieścisz kolekcji hobbystycznych, ubrań, które wyszły z mody lub są poza sezonem, rowerów, skuterów, nart i innych sprzętów sportowych. Garaż lub zawilgocona piwnica na pewno nie byłyby dla nich dobrym miejscem, o komórce lokatorskiej nie wspominając.

Magazyny samoobsługowe to przestrzenie, które posłużą Ci za:

  • schowek,
  • piwnicę,
  • strych,
  • archiwum,
  • szafę,
  • przechowalnię,
  • składzik,
  • schron.

Dostęp do przestrzeni self storage masz 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Dodatkowo boksy maszynowe magazynowe są monitorowane, tak, aby nic z Twoich cennych rzeczy nie zginęło. Firmy oferujące wynajem magazynów samoobsługowych proponują swoim klientom szereg udogodnień, takich jak parking, specjalne stanowiska do pakowania, jak również wózki transportowe.

Kiedy przyda się magazyn samoobsługowy?

Magazyn samoobsługowy posłuży Ci nie tylko wtedy, kiedy przysypuje Cię nadmiar przedmiotów. To przestrzeń, która przyda się w trakcie remontu czy przeprowadzki. Jeśli chodzi o tę ostatnią, rzadko kiedy możesz być pewny terminowego przewozu swojego mienia. W boksie magazynowym przechowasz sprzęty RTV, AGD oraz cenne przedmioty, których nie chcesz powierzać firmie przeprowadzkowej.

Przestrzeń self storage jest pomocna również w przypadku remontu. Kiedy nie wiesz, co zrobić z wartościowymi pamiątkami, drewnianymi meblami lub składanym regałem, postaw na magazyn samoobsługowy. Z tego rozwiązania skorzystają także studenci, którzy wakacje spędzają w innym mieście. Zamiast płacić za wynajem pustego mieszkania, w boksie magazynowym mogą przechować pomoce do nauki, komputery i inne przydatne akcesoria.

Budowa coraz mniejszych mieszkań to trend, który pozostanie z nami na dłużej. Małe przestrzenie, mimo że mają swój urok, są mało pojemne. A przecież wszyscy lubimy otaczać się ulubionymi przedmiotami. Od teraz zapewnisz im dogodne lokum, do którego przyjedziesz zawsze wtedy, kiedy masz taką potrzebę. Zapomnij o ścisku, chaosie i bałaganie. Magazyn samoobsługowy pomoże Ci uporządkować swoje mieszkanie. To jednak nie wszystko. Dzięki niemu zyskasz pewność, że Twoje rzeczy są bezpieczne.

 

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://5kat.pl/