Pomysły na jednodniowe wycieczki dla śląskich szkół

Wycieczki szkolne są niezwykle cennym doświadczeniem, dzięki któremu w przystępny sposób przekazuje się młodym ludziom wiedzę. Uczniowie uwielbiają wszelkie wypady, szczególnie te związane z atrakcjami i aktywnym spędzaniem czasu, dlatego warto im je organizować. Poniżej pomysły na jednodniowe wycieczki dla śląskich szkół!

Jednodniowa wycieczka szkolna do Base Camp w Istebnej

Wycieczki szkolne nie muszą być nudne. Base Camp Istebna udowadnia, że warto postawić na aktywność i zabawę. Indywidualnie dobrany plan wycieczki pozwala na dostosowanie do potrzeb uczniów i nauczycieli, a różnorodność proponowanych zajęć wpisze się nawet w najbardziej wybredne gusta.

Wyruszając z Tarnowskich Gór, można w niecałe dwie godziny znaleźć się w niezwykłym miejscu, które uczniowie z pewnością zapamiętają na długo.Wycieczki szkolne w Beskidy z Base Camp Istebna to spora dawka ruchu i uśmiechu, a wszystko w otoczeniu pięknej przyrody.

Młodsi docenią zorganizowane gry i zabawy, podczas których będą mogli się wyszaleć, marsze na orientacje, dzięki którym poczują się jak prawdziwi odkrywcy i leśny tor przeszkód stawiający na działanie zespołowe i odrobinę rywalizacji.

Dla starszych uczniów można skorzystać z oferty paintballu, parku linowego, dostarczającego wielu emocji i radości, albo postawić na strzelanie do celu, które świetnie sprawdzi celność młodych ludzi.

Zamek Ogrodzieniec

Ruiny zamku w Ogrodzieńcu znajdują się na terenie szlaku Orlich Gniazd, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jednodniowa wycieczka szkolna w to miejsce, będzie świetną lekcją historii. Warto wybrać oprowadzanie z przewodnikiem, który w ciekawy sposób opowie uczniom o zamku, jego historii i mieszkańcach.

Dla urozmaicenia wycieczki szkolnej można również zorganizować ognisko z pieczeniem kiełbasek i skorzystać z ciekawych wydarzeń tematycznych jak np. Lekcja Żywej Historii.

Zabytkowy Park w Pszczynie i zagroda Żubrów

W godzinę od Tarnowskich Gór można się przenieść do rezydencji książąt pszczyńskich, która otoczona jest pięknym parkiem krajobrazowym, urządzonym w angielskim stylu. Nieopodal znajduje się również zagroda żubrów, która zawsze wzbudza zachwyt odwiedzających uczniów. Warto postawić na Pszczynę, planując wycieczkę szkolną i zwiedzić pałac rodziny von Pless, łącząc to z ciekawą lekcją dotyczącą niezwykłych żubrów.

Górnośląski Park Etnograficzny i ZOO w Chorzowie

Odwiedzając ze swoimi uczniami Chorzów, warto zwrócić uwagę na Skansen, a przy okazji pospacerować po ZOO. Zarówno jedna, jak i druga atrakcja będą dla młodych ludzi świetnymi doświadczeniami, podczas których dowiedzą się wielu ciekawostek.

W Parku Etnograficznym, oprócz zwiedzania, można będzie skorzystać z warsztatów np. ceramicznych lub tworzenia z wikliny, a w ZOO egzotyczne zwierzęta powitają dzieci.Ta jednodniowa wycieczka może być niezwykłą okazją do połączenia ze sobą lekcji języka polskiego, historii oraz biologii.