Za nami Gwarki, wielkie święto naszego miasta nawiązujące do wielowiekowej tradycji, ale jednocześnie bardzo współczesne. Nasze, lokalne, ale jednocześnie pokazujące wielokulturowość Tarnowskich Gór i otwarte dla gości.

Infografika: w tle pokaz sztucznych ogni nad jedną z kamienic. Na środku tekst: Gwarki 2022 dziękujemy! W prawym dolnym rogu herb Tarnowskich Gór i logo I love TG.

Po dwóch latach chudych – najpierw odwołane uroczystości, potem znacznie skromniejsze, choć przecież nadal nasze, lokalne – przyszedł czas na prawdziwą ucztę. I takie były Gwarki 2022! Kilkanaście koncertów, wystawy, warsztaty, konferencja, turnieje, biegi, kiermasze i wreszcie nasz wyjątkowy Pochód Gwarkowski. Cztery dni doskonałej zabawy. Również, a może przede wszystkim, dzięki współorganizatorom, sponsorom, patronom medialnym, instytucjom zabezpieczającym, przewoźnikom.

Pogoda nie była dla nas sprzyjająca, tym bardziej wszyscy doceniamy włożone w organizację trud i zaangażowanie.

Dziękuję za to, że dzięki Państwa pracy, wsparciu mogliśmy znów być razem na naszym gwarkowskim święcie.

Chciałem też podziękować wszystkim pracownikom Urzędu Miejskiego, Tarnogórskiego Centrum Kultury, Muzeum, Biblioteki, Pałacu w Rybnej. Dziękuję za włączenie się w organizację – to było profesjonalne działanie. Dziękuję tym, którzy Gwarków nie organizowali, ale wzięli na siebie codzienne obowiązki organizatorów.

Przekażcie też, proszę, podziękowania Rodzinom – za cierpliwość, zrozumienie, a niejednokrotnie również za wsparcie przy organizacji.

Dziękuję za to, że byliśmy prawdziwą Gwarkowską Drużyną!

Arkadiusz Czech

Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry

 

Relację z Gwarków oglądajcie na Gwarki 2022 – oficjalny profil wydarzenia.