Wczoraj na oznakowanym przejściu dla pieszych w Tarnowskich Górach doszło do potrącenia pieszej. Poszkodowana, 13-letnia mieszkanka Radzionkowa, została zabrana do szpitala. Kierujący dostawczym busem był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśnią policjanci.

Wczoraj po godzinie 21 na ulicy Wyszyńskiego doszło do wypadku drogowego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący dostawczym fordem, 54-letni tarnogórzanin potrącił 13-letnią mieszkankę Radzionkowa. Dziewczynka została zabrana do szpitala na obserwacje. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca był trzeźwy. Poszkodowana miała w organizmie blisko promil alkoholu. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśnią teraz policjanci, a sprawą nieletniej zajmie się sąd rodzinny. 

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Szczególnie po zmroku widoczność na drodze jest ograniczona. Stosowanie elementów odblaskowych może znacząco wpłynąć na naszą widoczność, a ograniczenie prędkości przez kierujących pozwoli na szybką reakcję w przypadku nagłej sytuacji na drodze. Bądźmy odpowiedzialni. 

  • biały bus, przejście dla pieszych, w tle policyjny radiowóz
  • przejście dla pieszych, w tle biały bus, zabudowania
  • biały bus przy przejściu dla pieszych