Obraz główny

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach poszukuje kandydatów do pracy na stanowisko pracownika socjalnego. Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu: 381 81 05...

 • Podsumowanie działań „SMOG"

  Wczoraj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne „SMOG". Akcja miała na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazywał na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co mogło wpływać na zwiększoną emisję spalin. W działania włączyła się również tarnogórska drogówka.

 • Kierowco! Zachowaj bezpieczną odległość

  To już drugi wypadek drogowy w ostatnim czasie, którego przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Jazda „na zderzaku”, to powszechne zjawisko i poważny błąd kierowców, który może mieć poważne konsekwencje. Dzisiaj policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Koty. Kierujący jednego z samochodów biorących udział w zdarzeniu, trafił do szpitala.

 • Obraz główny

  Urząd Statystyczny w Katowicach informuje o badaniu ankietowym – Ankieta koniunktury w gospodarstwie rolnym – które zostanie przeprowadzone w dniach 15-31 lipca 2019 r.

  W załączniku...

 • Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska „SMOG”

  17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.

 • Wypadek na ulicy Nakielskiej

  Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj około godziny 15:30 na ulicy Nakielskiej w Tarnowskich Górach. W zdarzeniu brały udział trzy samochody osobowe. Kierująca jednego z nich, trafiła do szpitala. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

 • Bezpieczne wakacje

  W ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo...w wakacje” tarnogórscy policjanci cały czas dbają o to, aby najmłodsi tarnogórzanie spędzili ten czas bezpiecznie. Dzielnicowi spotykają się z młodzieżą i prowadzą pogadanki na temat prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku. W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach.

 • W trosce o bezpieczeństwo seniorów

  Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Tworogu spotkał się z seniorami, aby wspólnie porozmawiać o bezpieczeństwie. Policjant chętnie przybliżył mieszkańcom Brynka jakie czyhają na nich zagrożenia oraz jak się przed nimi ustrzec. Spotkanie odbyło się w Nadleśnictwie Brynek.

 • Tadeuz Banaś : Moje Inspiracje

  Od poniedziałku 15 lipca do 25 sierpnia 2019 roku w Galerii Antresola można oglądać wystawę Tadeusza Banasia pt. „Moje Inspiracje”….

  I Tarnogórski Dzień Jakubowy

  Droga do grobu św. Jakuba w Hiszpanii to największy szlak pielgrzymkowy w Europie. Wierni różnych narodowości i wyznań, indywidualnie czy…