• Siedem osób rannych w wyniku wypadku

  Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Opatowickiej z Drogą Krajową nr 11 w Tarnowskich Górach. Pijany 18-latek, który kierował audi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem osobowym marki Renault Scenic. W zdarzeniu ucierpiało siedem osób, które z obrażeniami ciała trafiły do pobliskich szpitali. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 • Spotkanie z Jackiem Kurkiem

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie promujące najnowszą książkę doktora Jacka Kurka pt. „Widok z okna”, które odbędzie się w środę…

  Mając na uwadze to, jak wiele różnego rodzaju możliwości jest w zasięgu naszych rąk. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma jakość kupowanych produktów. Wciąż można spotkać się z tym, że jednak ludzie wolą sporo zaoszczędzić, niż wydawać pieniądze właśnie na zakupienie wyposażenia wnętrz czy jego wykończenie. Podczas gdy to właśnie cena blachy aluminiowej bardzo wiele jest w stanie powiedzieć o jej jakości. W praktyce będzie to oznaczało, że nawet jeśli na początku ktoś chciałby na tym zaoszczędzić, to po zapoznaniu się z możliwościami zmieni swoje zdanie.

  Wysoka jakość przede wszystkim

  Jakość ponad wszystko

  Czasami pojawiają się różnego rodzaju produkty w wyprzedaży, jednak nie zawsze ich jakość jest taka, jak gwarantuje producent. Wiadomo, że każdy ma troszkę inne oczekiwania, dlatego nawet jeśli początkowo jest coś ustalone, to nie zawsze wszystko można zrealizować wedle planu. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie przede wszystkim zapoznanie się z poszczególnymi opcjami, które daje blacha aluminiowa powlekana. Dzięki temu można będzie nie tylko sprawić, że wszystko będzie przebiegało zgodnie z założeniami, ale równie z można będzie skusić się na zakup droższej blachy, która będzie znacznie lepszej jakości. Wiadomo, że każdy lubi ponosić jeden wydatek na naprawdę długi czas, stąd też właśnie blacha anodowana będzie taka decyzją. Oznacza to, że wiele będzie zależało właśnie od nas samych, jak i również od naszego podejścia. Przecież wiadomo, że mimo wszystko blachy aluminiowe anodowane będą w stanie doskonale sprawdzić się właściwie zawsze i wszędzie. Czasy się zmieniają, a ludzie stają się coraz bardziej wymagający.

  Dlatego warto jest wiedzieć, że najczęściej blachy z aluminium jest troszkę wyższa, ale jednocześnie powoduje, że można będzie liczyć na znacznie lepszą jakość. Koniecznie należy jeszcze dziś zwrócić swoją uwagę na to, jak podchodzimy do tego typu zakupów. Przecież każdy ma jakieś swoje własne oczekiwania, jednak mimo to, i tak jeśli blacha jest odpowiedniej jakości, to będzie mogła służyć naprawdę wiele. Czasami przed podjęciem decyzji należy dłużej się nad nią zastanowić. Od czasu do czasu można zastanowić się nad tym, co pojawia się na rynku, by można było wiedzieć, jak szeroki jest wybór. Ludzie stawiają na to, co modne, ale chcą mieć również to, co ma odpowiednią jakość. Z tego właśnie powodu bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się cena blachy aluminiowej. Z czasem można będzie samodzielnie przekonać się o tym, jak duże znaczenie ma to dla właściwie każdego. Warto wziąć pod uwagę to, że decyzja o zakupie powinna być maksymalnie dobrze przemyślana. Ponieważ dzięki temu można będzie zainwestować w materiały naprawdę wysokiej jakości. Z pewnością dla wielu osób będzie się to mogło okazać zaskoczeniem, jednak w późniejszym czasie można będzie zupełnie inaczej na pewne kwestie się zapatrywać.

  Teraz hotel butikowy to nie tylko pokoje, w których można wypocząć po intensywnym zwiedzaniu. To przede wszystkim obiekt, w którym goście bez problemu zjedzą, skorzystają z rozrywki i oddadzą się wielu innym przyjemnościom. Warto dowiedzieć się, co takiego czeka na gości w nowoczesnych hotelach i w którym korzystnie będzie się zatrzymać.

  Co dziś hotele oferują gościom?

  Przeważnie hotel na Kaszubach kojarzy się wyłącznie z noclegiem, więc niektórzy wybierając się w tamte strony, decyduje się jednak na prywatną kwaterę, bo wydaje się, że nie ma sensu przepłacać. Tymczasem ku wielkiemu zdziwieniu jest zupełnie inaczej. Nowoczesny hotel nad morzem  to przede wszystkim komfortowe, dobrze wyposażone pokoje dostosowane do potrzeb gości w każdym wieku, zarówno niepełnosprawnych, jak i w pełni sprawnych. Jednak to nie wszystko, gdyż na jej terenie znajduje się restauracja, w której zazwyczaj goście hotelu mają specjalne zniżki. Poza tym mogą tu liczyć na nocleg ze śniadaniem, więc nie muszą szukać restauracji, by coś zjeść. Dodatkowo obiekt ten może mieć własne spa, strefę wellnes. W wielu hotelach dziś dla gości udostępniana jest siłownia, a dla najmłodszych, pokój zabaw. Ponadto hotel nad polskim morzem to miejsce, w którym nierzadko buduje się baseny, a nawet aquaparki. Jeżeli natomiast któryś obiekt nie ma tego w ofercie, to często współpracuje z okoliczną pływalnią, dzięki czemu zapewnia swoim gościom specjalne rabaty. Każdy hotel działa według własnej polityki. Stara się przyciągnąć uwagę jak największej liczby osób. Dlatego też ma indywidualną ofertę, niekiedy mocno różniącą się od oferty pozostałych hoteli. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko uważnie przyjrzeć się propozycjom przynajmniej kilku obiektów, a następnie zdecydować się na jeden z nich.

  W którym hotelu warto się zatrzymać?

  Z powyższego wynika, że hotele nad morzem mogą być bardzo różne i trzeba wybrać jeden. Niektórzy nie za bardzo wiedzą, czym przy wyborze tym się kierować, na co zwrócić uwagę i w którym hotelu warto się zatrzymać. Należy zacząć od tego, że każdy przecież ma jakieś oczekiwania względem danego obiektu. Trzeba się w takim razie tymi oczekiwaniami kierować. Jeden potrzebuje wygodnego pokoju, drugi niekoniecznie. Niektórym zależy, aby w hotelu znajdował się basen, inni wolą siłownię. Zdarza się, że wypoczywający nad morzem chcą zatrzymać się w hotelu, w którym jest spa. Pozostaje w takim razie określić swoje indywidualne oczekiwania i na tej podstawie wybrać odpowiedni dla siebie obiekt. Rada jest natomiast taka. Z uwagi na to, że hotele nad morzem bałtyckim oferują gościom liczne udogodnienia i atrakcje, warto wybrać taki, który oferuje ich jak najwięcej. W razie złej pogody czy braku chęci wychodzenia gdziekolwiek będzie można miło spędzić czas. Wybierając hotel na urlop, tak naprawdę nie powinno się zwracać większej uwagi na ceny, a zdecydowanie bardziej na standard. To jest w tym przypadku znacznie ważniejsze.

  Hotel w nadmorskiej miejscowości nie tylko przy plaży  

  W ostatnich latach liczba hoteli znacznie wzrosła. Można więc znaleźć luksusowy hotel nad morzem w bardzo różnych lokalizacjach, zarówno blisko plaży, jak też na obrzeżach miejscowości turystycznych i w okolicznych również. Wybierając nocleg warto wziąć pod uwagę nie tylko te najbliższe obiekty, ale położone dalej, w spokojnych okolicach także. Chodzi o to, że wypoczynek w czasie urlopu, to nie tylko zatłoczona plaża, sezonowe bary, czy sklepiki i stragany z pamiątkami, w których wręcz roi się od turystów. Wypoczynek to przede wszystkim kontakt z naturą, spokój, komfortowe pokoje, zabiegi na ciało w spa… I z tego wszystkiego można korzystać w niejednym hotelu umiejscowionym na obrzeżach nadmorskich miejscowości. Takie hotele spa nad morzem i z szeregiem dodatkowych atrakcji to świetne rozwiązanie. Przekonało się o tym już wielu turystów. Nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zaplanować wypoczynek dla polskim morzem i rozejrzeć się w ofertach hoteli. Rezerwacji najlepiej dokonać jak najszybciej.

  Hotel spa nad morzem – pokoje, restauracja i… wiele więcej

  Wygodna, funkcjonalna łazienka to marzenie niejednego z nas. Komfort podczas jej codziennego użytkowania powinien towarzyszyć nam niezależnie od tego, czy posiadamy małą czy dużą łazienkę. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu o małym metrażu jest kluczem do sukcesu. Aby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność naszej łazienki, należy wybrać kabinę prysznicową, której rozmiar będzie w pełni kompatybilny z rozkładem pomieszczenia. Niezwykle popularna jest kabina prysznicowa 120x80, która posiada najczęściej spotykany kształt prostokąta o dużych, przestronnych drzwiach. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami ostrych krawędzi, możemy wybrać kształt półokrągły, znacznie bezpieczniejszy szczególnie jeśli w naszym domu obecne są dzieci.

  Czego wymagać od kabiny prysznicowej?

  Wysokiej jakości kabina prysznicowa to gwarancja wytrzymałości, a zarazem wysokiego standardu wykonania. Może się wydawać, że szkło nie jest odpowiednim materiałem do produkcji kabiny prysznicowej, lecz szkło używane w kabinach to wysoce odporne na szkodliwe czynniki szkło hartowane. Ten rodzaj tworzywa nie jest podatne ani na zmienne temperatury, ani na uszkodzenia mechaniczne. Specjalne właściwości hartowanego szkła pozwalają na jego powszechne użycie nie tylko w łazienkach, ale również w konstrukcjach zewnętrznych.

  Odpowiednio dobrana kabina prysznicowa powinna zapewnić nam niezwykły komfort podczas zażywania kąpieli. Nawet kabiny o małych rozmiarach mogą z powodzeniem służyć nam jako miejsce do wieczornego relaksu czy porannego przebudzenia. Ponadto, kabina zajmuje zdecydowanie mniej miejsca w naszej łazience, dzięki czemu możemy zdecydować się na dodatkowe wyposażenie łazienki, które byłoby niemożliwe w przypadku montażu wanny.

  Jeśli posiadacie dzieci, kabina prysznicowa 120x80 z głębokim brodzikiem również zda egzamin. Nie musimy demontować prysznica i zastępować go nieporęczną wanną. Głęboki brodzik jest dobrą alternatywą dla wanny dziecięcej.

  Prysznic jest także rekomendowany dla osób, dla których wejście do wanny jest rzeczą niemożliwą. Kabiny prysznicowe bez brodzika, które montuje się w bezpośrednim kontakcie z posadzką podłogową nie posiadają żadnych zbędnych progów czy krawędzi, które mogłyby utrudnić swobodne wejście do środka kabiny.

  Nowoczesna kabina prysznicowa do każdej łazienki

  Jaką kabinę prysznicową wybrać?

  Szklane kabiny prysznicowe to szeroki wachlarz jeśli chodzi o kształty i rozmiary. Najpopularniejsze są prostokątne, kwadratowe i półokrągłe kabiny prysznicowe, które łatwo jest dopasować do rozkładu łazienki. W ofertach wielu uznanych producentów znajdują się również bardziej niestandardowe warianty jak pentagony czy zyskujące popularność kabiny walk in.

  Jeśli o sposób otwierania i zamykania kabiny prysznicowej, również możemy dobrać rodzaj mechanizmu do specyfiki naszej łazienki. Chyba najbardziej praktyczne są kabiny prysznicowe 120x80 z drzwiami przesuwnymi, które nie wymagają dodatkowej powierzchni umożliwiającej otworzenie kabiny. Równie często stosuje się drzwi uchylne, które są mniej problemowe niż przesuwne ze względu na prostszy mechanizm. Można również zastosować drzwi wahadłowe, które umożliwiają otwarcie drzwi do środka kabiny, jednak to nieco utrudnia swobodne wejście do środka.

  Gdzie zamontować kabinę prysznicową? W większości polskich mieszkań stosuje się kabinę prysznicową narożną, która jest niezwykle praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Do większych łazienek można zakupić kabiny prysznicowe przyścienne lub wolnostojące, które są wysoce estetyczne i nowoczesne.

  Bez względu na to, na jaki rynek wchodzi ze swoją ofertą nowe przedsiębiorcą, od razu natrafia na dużą konkurencję. Na tak mocno zatłoczonych rynkach trudno wyróżnić swój biznes, a żeby to zrobić trzeba zrobić coś naprawdę imponującego. Co to może być podpowiadają nam producenci pawilonów, którzy podpowiadają, jak nadać wyjątkowego charakteru siedzibie swojej firmy.

  W wielu branżach ogromną rolę w pozyskiwaniu klientów i zwiększaniu ilości sprzedanych produktów odgrywa siedziba firmy lub miejsce, w którym dokonywana jest sprzedaż. Takim miejscem są na przykład obiekty gastronomiczne, które wielu klientów klientów wybiera na podstawie zdjęć lokalu lub jego wnętrza. Warto, więc zadbać, by było wyjątkowe i oryginalne, co na pewno przełoży się na wzrost liczby odwiedzających. Jak to zrobić i gdzie jeszcze można wykorzystać pawilony handlowe w biznesie?

  Kontener w gastronomii

  Gastronomia i kulinaria to branże, w których ogromną rolę odgrywa wygląd lokalu. Nikt nie chce, przecież spożywać posiłków w miejscu, które wygląda obskurnie lub mało elegancko. Coraz częściej doceniamy także wyjątkowy design i charakter inwestycji, do których zaglądamy - jak nadać taki wygląd swojemu lokalowi.

  Coraz powszechniej stosuje się w tym celu pawilony handlowe, które przekształcane są w lokale gastronomiczne. Taką obserwację potwierdzają sami producenci pawilonów i kontenerów, którzy w ostatnich latach odnotowali znaczący wzrost liczby sprzedanych obiektów. Jak sami twierdzą, nastała pewno rodzaju moda na takie aranżacje, ponieważ sami klienci doceniają ich wyjątkowość i charakter.

  Doceniają oni coś jeszcze - szybkość realizacji projektu. Zastosowanie kontenera lub pawilonu to doskonały sposób na szybkie uruchomienie działalności. Czas potrzebny do stworzenia takiego punktu, w zależności od stopnia skomplikowania, wynosi od kilku dni do maksymalnie dwóch miesięcy - to znacznie krócej niż potrzeba na postawienie murowanego budynku.

  Postawienie takiego lokalu nie wymaga również uzyskania specjalnego pozwolenia na budowę, a samo postawienie obiektu wystarczy zgłosić odpowiednim organom. Nie ma również szczególnym przeciwwskazań, co do miejsca lokalizacji obiektu. Bez przeszkód może być on zlokalizowany na plaży, terenach podmokłych, czy też na skałach.

  Pawilony w handlu

  Pawilony i kontenery są powszechnie wykorzystywane w handlu, gdzie najczęściej pełnią rolę punktów sprzedaży. Producenci pawilonów bez trudu mogą dopasować jego wielkość i wyposażenie do wymogów klienta, co sprawia, że można dowolnie dopasowywać wygląd punktów sprzedaży do swoich preferencji. Takie budynki mogą funkcjonować przez cały rok, ponieważ są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych - to doskonały sposób na zbudowanie siatki sprzedaży bez wydawania ogromnych środków finansowych.

  Pawilony handlowe - jak wykorzystać je w biznesie?

  Branża budowlana

  Plac budowy od zawsze był miejscem, gdzie kontenery i pawilony znajdowały swoje miejsce. Początkowo służy one przede wszystkim jako magazyny na różnego rodzaju narzędzia, czy też materiały. Obecnie ich rola uległa drobnej zmianie, ponieważ coraz częściej wykorzystywane są jako mieszkania oraz biura dla pracowników.

  Ich postawienie na placu budowy nie jest trudne, bez trudu sprawdzą się również w bardziej wymagających warunkach, jak na piaszczystym podłożu, czy też podmokłym terenie. Takie obiekty to komfort dla budowlańców przez 12 miesięcy w roku, ponieważ kontenery dają im dach nad głową, gdzie spokojnie mogą planować swoją pracę, a także korzystać z przysługujących przerw.

  Mała książka - wielki człowiek

  Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęliśmy realizację projektu „Mała książka – wielki człowiek” organizowanego przez Instytut Książki w Krakowie. Do udziału…

  W dniu 10.09.2019 Straż Pożarna powiatu tarnogórskiego odnotowała 9 interwencji:- pięciokrotnie usunięcie gniazd os,- kolizja drogowa (Bibiela),- plam...

  W dniu 10.09.2019 Straż Pożarna powiatu tarnogórskiego odnotowała 12 interwencji: - siedmiokrtotne usuwanie gniazd owadów błonkoskrzydłych,- usunięci...