Gastro service - jak przygotować imprezę w plenerze?

Wesela, komunie, chrzty w plenerze, pod namiotami i przy grillu stały się ostatnio najbardziej lubianą formą imprezowania. Spotyka się to bowiem z Polską tradycją ucztowania, weselena się i bawienia na świeżym powietrzu. Aby przygotować imprezę w plenerze, należy jednak zadbać o odpowiedni namiot, stabilne i wytrzymałe krzesła i stoły, smaczny catering i oprawę muzyczną. Gastro service, to wypożyczalnia gastronomiczna, z pomocą której przygotujesz przyjęcie swoich marzeń.

Weselę w plenerze, czy to dobry pomysł?

Ceremonia zaślubin w ogrodzie, na plaży, na tle pasma górskiego, to marzenie każdej małej dziewczynki. Ale nie oszukujmy się, nie każda kobieta wyrast ze swych dziecięcych marzeń.

Ich realizacji nie należy się krępować. Ślub i wesele w plenerze, to normalność w wielu amerykańskich krajach. Dziś i w Polsce coraz częściej spotykamy młode pary, które planują przygotować weselę pod wynajętym namiotem imprezowym. Takie pomysły spotykają się z powszechną akceptacją. Tańce i weselenie się pod gołym niebem, w świetle księżyca leży bowiem w ludzkiej naturze.

Wybierając weselę w plenerze, warto zadbać o każdy szczegół imprezy. Nagłych zmian pogody nie się przewidzieć, ale każda młoda para może postawić na szczelne namioty imprezowe, które ochronią gości przed ewentualnym deszczem i wiatrem.

Weselę w plenerze, o czym nie wolno zapomnieć?

Przygotowując przyjęcie weselne w plenerze, należy zadbać o odpowiednie namioty, krzesła, stoły. Gastro service w swej szerokiej ofercie posiada wynajem krzeseł oraz okrągłych, eleganckich stołów bankietowych i stołów biesiadnych.

Weselę jest imprezą ekskluzywną, dlatego wynajęte meble, w tym krzesła i stoły powinny być zaopatrzone w tzw. bieliznę stołową - obrusy, serwety, pokrowce.

Na stołach nie powinno zabraknąć porcelanowych nakryć, szkła i dobrej jakości sztućców.

Stoły należy odpowiednio udekorować kwiatami.

Dodatkowe atrakcje weselne, które spotykają się z zadowoleniem gości, to fontanny czekolady, zimne i ciepłe bufety oraz klasyczne grille.

W ofercie gastro service znajdują się grille na wynajem - atrakcja, która może dać wiele radości przeważnie panom.

Wisienką na torcie powinna być odpowiednia oprawa muzyczna. Oprócz muzyki tanecznej trafnym pomysłem może być wybór grajka skrzypcowego, akordeonisty lub saksofonisty.

Wesele pod namiotem imprezowym - jak nie dać się zaskoczyć pogodzie?

Weselę w plenerze pod wynajętym namiotem imprezowym może być świetnym pomysłem.Wynajem namiotu imprezowego, krzeseł oraz innych mebli eventowych może być znacznie tańszym przedsięwzięciem niż wynajem sali weselnej.

Jednakże, aby impreza się udała, a goście wyszli w pełni zadowoleni, warto zadbać o każdy detal. Oprócz wynajęcia grilla dla panów biesiadników warto zaopatrzyć panie w ciepłe koce.

Pogoda, przeważnie ta letnia, może zepsuć się z godziny na godzinę. Zziębnięci goście zaczną marzyć o ciepłym łóżku. Szkoda więc, by przyjęcie skończyło się zbyt wcześnie. Wynajęcie ciepłych kocy może być rozwiązaniem.

Ulewny deszcz może wpłynąć również na grząskość terenu. Namioty imprezowe do wynajęcia posiadają odpowiednie zadaszenia, warto jednak zadbać o podłogę. Wynajęte krzesła i stoły należy ustawić na rozkładanej podłodze. Takie rozwiązanie może ułatwić także swobodne poruszanie się paniom na wysokich obcasach.

 • Listy gratulacyjne dla tarnogórskich policjantów

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca pracę śląskiej policji w 2019 roku. Odprawa była również okazją do wręczenia listów gratulacyjnych oraz nagród pieniężnych policjantom z garnizonu śląskiego. Wśród nich znaleźli się tarnogórscy policjanci sierż. szt. Krzysztof Lach oraz sierż. Monika Karcz.

 • Wnuczku, przekaż tę wiedzę Babci i Dziadkowi. Nie pozwól by zostali oszukani!

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz życzeń i upominków podarujmy seniorom wiedzę na temat przestępców, którzy metodami "na wnuczka", "na policjanta" wykorzystując zaufanie oraz chęć niesienia pomocy nadal oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia. Policja przypomina w jaki sposób ustrzec się przed oszustami.

 • Z zakazem uciekał przed policjantami

  Nawet 5 lat więzienia grozi 20-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i prowadził pomimo zakazu. Uciekiniera ścigał patrol tarnogórskich wywiadowców. Tarnogórzanin został zatrzymany, gdy pozostawił samochód i na piechotę próbował uciec policjantom.

 • OTWIERAMY WYPOŻYCZALNIĘ JĘZYKOWĄ I KSIĄŻKI MÓWIONEJ

  Od dziś (20.01.2020 r.) zapraszamy do Wypożyczalni Językowej i Książki Mówionej.

  urodziny Kubusia

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na świętowanie urodzin jednego z najbardziej znanych misiów świata – Kubusia…

  Wyłączniki nadprądowe i różnicowoprądowe

  Elementy zabezpieczające przed skokami napięcia czy niepożądaną upływnością są nieodłącznymi częściami każdej instalacji elektrycznej. Zapewniają ochronę urządzeń przed uszkodzeniem, a jednocześnie minimalizują ryzyko pożaru.

  Co to jest wyłącznik nadprądowy?

  Przerwanie ciągłości obwodu elektrycznego po osiągnięciu określonej wartości natężenia prądu to główne zadanie, jakie pełni w instalacji wyłącznik nadprądowy (zwany też nadmiarowo-prądowym). Zazwyczaj ma on dwa wyzwalacze powodujące jego zadziałanie – zwarciowy oraz przeciążeniowy.

  Dostępne na rynku elementy mogą różnić się wieloma parametrami, z których najważniejsze są:

  • umowny czas i prąd zadziałania,
  • charakterystyka,
  • znamionowe natężenie i napięcie prądu,
  • klasa palności,
  • ewentualna odporność na udar i drgania.

  Stanowią one najpopularniejszą metodę zabezpieczeń urządzeń elektrycznych w gospodarstwach domowych i niewielkich biurach.

  Jak działa wyłącznik różnicowoprądowy?

  Rozłączenie ciągłości instalacji elektrycznej po wykryciu niepożądanej upływności prądu to główna rola, jaką odgrywa wyłącznik różnicowoprądowy. Działa on na prostej zasadzie. Zgodnie z pierwszym prawem Kirchhoffa suma prądów wpływających do węzła i z niego wypływających powinna być sobie równa. Jeśli element wykryje nieprawidłowość, tzn. suma prądów płynących przez przekładnik będzie różna od zera (wystąpi upływ) to natychmiast zadziała. Warto pamiętać, iż nie stanowi on pełnej ochrony przeciwporażeniowej, jednakże zmniejsza ryzyko wypadku.

  Jakie są zastosowania wyłączników nadprądowych i różnicowoprądowych?

  Ochrona przed przepływem prądu o nadmiernej wartości oraz ewentualnymi upływnościami, związanymi m.in. z występowaniem zwarć, to główne zadania stojące przed opisywanymi urządzeniami zabezpieczającymi. W wielu przypadkach pozwalają one uchronić drogi sprzęt gospodarstwa domowego przed uszkodzeniem. Stanowią także częściową ochronę przed porażeniem.

  Zarówno wyłączniki nadprądowe, jak i różnicowoprądowe stanowią niezbędne elementy każdej nowoczesnej instalacji elektrycznej. Dodatkowymi rozwiązaniami, które warto stosować, są specjalne zabezpieczenia przeciwprzepięciowe dla poszczególnych obwodów.

  Co warto wiedzieć o wierceniu studni?

  Studnia nadal jest podstawowym sposobem na pozyskanie wody na tych terenach, do których nie doprowadzono instalacji wodociągowej.

  Studnia stanowi najczęściej pionowe, czasami skośne ujęcie wody podziemnej. Pozwala ona na stały pobór wody za pomocą odpowiednich urządzeń, na przykład kołowrotu w starszych konstrukcjach, a także pompy i rurociągu w tych nowszych.

  Także i dzisiaj buduje się studnie. Najczęściej konstrukcje tego typu są wykonywane w miejscach, w których nie ma dostępu do wody pitnej w wodociągów. Z zapotrzebowaniem na budowę studni można spotkać się także w Polsce.

  Rodzaje studni

  Studnie można podzielić na różne rodzaje pod względem różnych kryteriów – od ich rozmiaru, przez sposób wykonania, a skończywszy na przeznaczeniu.

  Na potrzeby domowe najczęściej przygotowuje się studnie głębinowe. To rodzaj studni wierconych, których głębokość sięgać może nawet do 20-30 metrów w głąb ziemi, czyli do warstw wodonośnych.

  Takie studnie pozwalają najczęściej na pobór czystej wody o szerokim zastosowaniu – może być ona wykorzystywana jako woda pitna lub też jako woda użytkowa.

  Wiercenie studni głębinowej

  Aktualnie budowa studni głębinowej jest dość prosta – to wszystko za sprawą odpowiedniego wyposażenia. Do wiercenia stosuje się osprzęt wiertniczy wyposażony w ślimak sznek, czyli w specjalny świder do wiercenia studni.

  W tak przygotowanym odwiercie umieszcza się następnie rurę, którą pobiera się wodę z warstw wodonośnych. W połączeniu z pompą możliwy jest stały dostęp do czystej wody.

  Nowoczesne szneki wiertnicze pozwalają na przygotowanie odwiertów w różnego rodzaju gruntach, w tym także w skałach.

  Studnia głębinowa – wybierz fachowców!

  Aby studnia przy domu mogła służyć do stałego pobierania czystej wody, najlepiej skorzystać z pomocy firm posiadających wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia odwiertów oraz budowy studni.

  Firmy tego typu posiadają odpowiednie wyposażenie – wiertnice poziome oraz sznek dopasowany do odwiertu, a także mogą zapewnić swoim klientom dostęp do szerokiej gamy innych usług związanych z budową studni.

  Rosnąca popularność klimatyzatorów, a szczególnie tych domowych, przyczyniła się do tego, że branża niezwykle dynamicznie i szybko rozwija się. Właśnie z tego powodu dostępnych mamy mnóstwo rozwiązań, co potrafi skutecznie nas przytłoczyć wybierając najlepsze z nich. Jeżeli chcesz poznać jakie rodzaje klimatyzatorów rozróżniamy i chcesz dowiedzieć się co dla Ciebie będzie najlepsze to koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami. Zapraszamy do lektury.

  Przemyśl swoje oczekiwania

  Zanim przejdziemy do omówienia rodzajów konkretnych klimatyzatorów domowych koniecznie musisz przemyśleć to, czego oczekujesz do swojego klimatyzatora. Dokładnie zastanów się w jakich warunkach będziesz z niego korzystał, gdzie zamierzasz z niego korzystać i jak często będziesz korzystał z klimatyzatora. Znacznie ułatwi to wybór odpowiedniego rozwiązania dla Ciebie, a jak dowiesz się jakie wersje takich urządzeń są aktualnie dostępne na rynku - wybór okazuje się nie być wcale taki trudny. Koniecznie przejdź do dalszej części artykułu.

  Rodzaje klimatyzatorów domowych

  Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, wybór najlepszego rozwiązania dla nas zależy głównie od tego - czego oczekujemy od takiego układu chłodniczego i w jakich warunkach będzie on pracował.

   Jakie rodzaje klimatyzatorów rozróżniamy

  Jeżeli zamierzasz korzystać z klimatyzatora chłodniczego sporadycznie, okresowo i ma on chłodzić niewielkie pomieszczenie lub konkretny, mały obszar w większym pomieszczeniu - świetnie może sprawdzić się klimatyzator przenośny. W zależności od wersji nie zajmuje wiele miejsca i jego montaż jest możliwy praktycznie wszędzie. Wymaga on jedynie dostęp do okna, gdyż niezbędna jest wymiana powietrza. Dostępne mamy różne wersje z różnymi mocami chłodniczymi. Warto jednak wspomnieć, że takie rozwiązanie pobiera znacznie więcej mocy, dlatego nie jest to praktyczna opcja dla osób, które zamierzają często korzystać ze swojej klimatyzacji. Poza tym klimatyzator przenośny jest w stanie skutecznie chłodzić tylko niewielkie powierzchnie, przez co nie wszędzie się sprawdzi. Rozwiązanie to jest idealnie dla zdecydowanych osób. Sprawdź ten montaż klimatyzacji – cena najlepsza w Poznaniu.

  Jeżeli zamierzasz zamontować klimatyzację, która będzie działała częściej i będzie miała skutecznie chłodzić jedno pomieszczenie lub więcej mniejszych - idealnie sprawdzi się tutaj układ typu split. Składa się on z dwóch jednostek - wewnętrznej i zewnętrznej. Jest to niezwykle wydaje rozwiązanie, gdyż jest łatwe w montażu i nie wymaga sporej ilości miejsca.

  W innym przypadku lepszym wyjściem może być wersja typu multisplit. Jeżeli zamierzasz skutecznie chłodzić więcej pomieszczeń lub cały dom - jak najbardziej powinieneś się na to zdecydować. Warto jednak zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest droższe ze względów technologicznych. Wszelkie przewody muszą być dłuższe, co wiąże się z większym remontem. Poza tym nie wszędzie jest to po prostu możliwe. Jeżeli znajdziesz się w takim przypadku to zastanów się nad kilkoma niezależnymi systemami typu split. Może okazać się to tańsze.

  Jak znaleźć dobry catering na imprezę w plenerze?

  Planujesz chrzciny, urodziny, a może przyjęcie weselne? Chcesz, aby ten dzień był wyjątkowy? Marzysz przy tym o imprezie w plenerze, ale nie bardzo wiesz jak ją zorganizować? Czy znajdziesz wystarczająco tani catering Warszawa, aby zmieścić się w budżecie?

  Dobry catering zależy przede wszystkim od Ciebie

  Zaskakujące? A nie powinno być. To Ty jako organizator jesteś odpowiedzialny/ -a za wybór tegoż cateringu. I chociażby dlatego zależy on od Ciebie. Druga kwestia to potrawy jakie również Ty wybierasz, od których równie wiele zależy. A czy możliwe jest połączenie dobrego i taniego cateringu jednocześnie? Z pewnością jest to do zrobienia.

  Tani i dobry catering to nie lada wyzwanie. Po pierwsze należy rozejrzeć się nad ofertami. Powinny być to oferty od firm wykonujących usługi na terenie nas interesującym. Kolejna kwestia to opinie klientów. Poza tymi w Internecie warto poszukać ich wśród rodziny i znajomych. Może ktoś z nich przejechał się na konkretnej firmie. Albo wręcz przeciwnie, może mają kogo polecić.

  Motyw przewodni imprezy w plenerze, a catering

  Bardzo często organizując imprezę w plenerze, szukamy tematu przewodniego. Może nim być ulubiony film czy bajka, jak również określona popkultura. Dla przykładu może to być „Kraina Lodu” na urodziny 4-latki, „Gwiezdne Wojny” na komunię syna jak również styl gotycki na ślub. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

  Czy wybrany motyw ma współgrać z cateringiem? Dobry catering z pewnością będzie dopasowany właśnie do motywu przewodniego. Na tym polega profesjonalizm takich firm. Dlatego warto zwrócić uwagę czy w trakcie ofertowania zostaliśmy zapytani właśnie o motyw przewodni. Jest to szczególnie ważne na imprezach typu ślub czy urodziny. Wtedy wybrane motywy bywają często bardzo charakterystyczne. Catering nie powinien się „gryźć” z imprezą tematyczną.

  Dobry catering, również z wersją dla wegetarian

  Z pewnością mało zdarza się imprez, na których wszyscy goście są wegetarianami. Dużo częściej natomiast bywa tak, iż wśród gości znajduje się garstka wegetarian czy wegan. Może nawet my, organizatorzy jesteśmy wegetarianami czy też weganami. Dobry catering musi posiadać alternatywne wersje wszystkich potraw właśnie dla takich gości.

  Czy taki właściwie podwójny catering może być tani? Myślę, że mówienie o takim cateringu jako podwójnym jest nieporozumieniem. To oczywiste, że preferencje gości bywają różne. Kuchnia powinna być dopasowana do tych różnych gustów i upodobań. To podstawa dobrego cateringu. I owszem taki catering może być również tanim cateringiem.

  Podsumowanie

  Podsumowując, można oczywiście znaleźć tani i dobry catering na każdą okazję. Wymaga to z pewnością sporo wysiłku, jednak nie jest niemożliwe. Ze względu na istnienie dużej konkurencji w tym obszarze, każdy stara się wykonywać swą pracę jak najlepiej. A kolejną zaletą konkurencją są także ceny. To właśnie konkurencja je narzuca i wyznacza. Poza ceną i jakością jedzenia warto też pamiętać o tym, czy dana firma posiada w ofercie dania wegańskie. Dobrze byłoby również gdyby istniała możliwość cateringu tematycznego.