Półkolonie profilaktyczne w hali sportowej w Tarnogórskiej w wakacje
W tym roku tarnogórska hala sportowa stanie się miejscem, gdzie dzieci i młodzież będą mogły aktywnie spędzić czas podczas wakacji. Dzięki programowi profilaktyki uzależnień, młodzi mieszkańcy naszego miasta będą mieli szansę na zdrowe i pełne atrakcji lato.
  1. Realizacja programu profilaktyki uzależnień.
  2. Organizacja półkolonii w tarnogórskiej hali sportowej.
  3. Aktywne spędzanie czasu dla dzieci i młodzieży.
  4. Wspieranie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych.

Z inicjatywy lokalnych władz, w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025, nasze miasto przygotowało specjalny program półkolonii. Celem tych działań jest nie tylko zapewnienie młodym ludziom ciekawego wypoczynku, ale również edukacja w zakresie zdrowego stylu życia i profilaktyki uzależnień.

Wakacje to czas, kiedy dzieci mają mnóstwo wolnego czasu, a dzięki programowi realizowanemu w hali sportowej będą mogły go wykorzystać na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań. Organizowane zajęcia sportowe, warsztaty edukacyjne oraz gry i zabawy to doskonała okazja do nauki przez zabawę. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na potrzeby młodszej części naszej społeczności, która dzięki zaangażowaniu w różnorodne aktywności, może zdobywać nowe umiejętności w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.

Program ten jest częścią większej strategii zdrowotnej, która ma na celu nie tylko opiekę nad młodzieżą podczas letniego wypoczynku, ale także promowanie zdrowego stylu życia. Działania te wpisują się w szeroko rozumianą profilaktykę, która ma na celu zapobieganie różnego rodzaju uzależnieniom od najmłodszych lat.

Wspieranie inicjatyw takich jak te półkolonie to inwestycja w przyszłość naszych dzieci. Dając im możliwość aktywnego i zdrowego spędzania czasu, przyczyniamy się do ich wszechstronnego rozwoju. Zapraszamy wszystkich rodziców do zapoznania się z programem i zapisania swoich dzieci na zajęcia, które rozpoczną się już niebawem.


Urząd Miejski