• Trwają działania „Bezpieczny pieszy”

  Punktualnie o godzinie 6.00 policjanci tarnogórskiej drogówki rozpoczęli działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń. Akcja policyjna zakończy się o godzinie 22.00.

 • Zderzenie dwóch pojazdów na Wyspiańskiego

  Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj tuż po godzinie 15:00 na ul. Wyspiańskiego w Tarnowskich Górach. Zderzyły się dwa samochody osobowe, kierująca fiata, trafiła do szpitala. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają tarnogórscy śledczy.

 • Wielkanoc spędzi w areszcie

  Tarnogórscy kryminalni zatrzymali 24-letniego oszusta, który wziął zaliczkę, ale nie wykonał zlecenia. „Wpadł” na przystanku autobusowym, z którego trafił prosto do aresztu. Spędzi w nim kilka najbliższych miesięcy ponieważ był poszukiwany. Dodatkowo, za popełnione oszustwo, rudzianinowi grozi kara do 8 lat więzienia.

 • O czym warto pamiętać, żeby spokojnie spędzić Święta Wielkanocne

  Święta Wielkanocne to czas spędzany z rodziną i najbliższymi. Bardzo często wiąże się on z wyjazdami wszystkich domowników i pozostawieniem pustego domu lub mieszkania na kilka dni. Co zrobić, aby po powrocie dobrze wspominać świąteczną podróż?

 • Bezpieczna Wielkanoc

  Święta Wielkanocne to czas, w którym odwiedzamy rodziny, najbliższych i wyjeżdżamy by odpocząć. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Aby Święta Wielkanocne były bezpieczne i upłynęły nam spokojnie bądźmy uważni i ostrożni. Oto kilka rad, które mogą sprawić, że nie padniemy ofiarą złodziei i bezpiecznie dotrzemy do swoich rodzin.

 • W dniu 15.04.2019 Straż Pożarna powiatu tarnogórskiego odnotowała 3 interwencje:- plama oleju (Szałsza),- pożar lasu - alarm fałszywy (Kalety),- pochy...

  W dniu 16.04.2019 Straż Pożarna powiatu tarnogórskiego odnotowała 14 interwencji:- wypadek drogowy (Kalety),- kolizja drogowa (Miasteczko Śląskie),- m...

 • Niebezpieczny manewr mógł być przyczyną tragedii

  Nieprawidłowo wykonywany manewr wyprzedzania był przyczyną zderzenia trzech samochodów. Kolizja miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 908 w Kaletach. Na szczęście kierowcom samochodów nic się nie stało. Przypominamy więc podstawowe zasady bezpiecznego wykonywania manewru wyprzedzania.

 • Spotkanie wielkanocne tarnogórskiej Policji

  Policjanci oraz pracownicy cywilni spotkali się w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach z okazji Świąt Wielkanocnych. Życzenia spokojnych, rodzinnych Świąt przekazał wszystkim Komendant Powiatowy Policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Krzysztof Hajda. Słowo Boże wygłosił natomiast ksiądz kapelan Joachim Gondro.

 • Filia nr 4 (Bobrowniki Śl.) Wielkanocny Quilling 17.04

  Serdecznie zapraszamy dzieci na Wielkanocny Quilling – warsztaty zdobienia styropianowych jajek metodą quillingu.Zajęcia odbędą się 17 kwietnia od godz. 13.00.Ilość…

  sklep nurkowy z profesjonalnym wyposażeniem

  Sklep nurkowy to miejsce, w którym możemy znaleźć profesjonalny sprzęt, niezbędny do wypraw pod wodę – zarówno rekreacyjnych, jak i technicznych. Co znajdziemy w jego ofercie, na co zwracać uwagę przy zakupie oraz z jakich sklepów najlepiej korzystać, by być zadowolonym z obsługi i wybranego wyposażenia?

  Sprzęt do nurkowania dopasowany do potrzeb

  Każdy typ nurkowania – niezależnie, czy rekreacyjny, czy techniczny, wykonywany podczas ćwiczeń przez amatora, czy profesjonalistę – wymaga zaopatrzenia się w specjalistyczny sprzęt. Dobór profesjonalnego wyposażenia ma ogromny wpływ na wygodę użytkownika oraz, przede wszystkim, jego bezpieczeństwo pod wodą. Z tego względu powinniśmy przy zakupie korzystać wyłącznie ze sprawdzonych źródeł. Najlepiej, jeśli sklep nurkowy, z którego usług skorzystamy, posiada rozbudowaną ofertę, w której znajdziemy wszystko, co będzie nam potrzebne.

  Osoby, które szukają sklepu nurkowego w Warszawie, powinny skorzystać przede wszystkim z miejsca, w którym dostępny jest sprzęt do nurkowania od sprawdzonych marek. Dobrze jest wybrać miejsce prowadzone przez doświadczonych profesjonalistów, którzy we własnym zakresie testują oferowane klientom wyposażenie i mogą doradzić w kwestii zakupów. Całe wyposażenie powinno być przede wszystkim dostosowane do wymagań i potrzeb danego użytkownika, co w większości jest zależne od miejsca i typu nurkowania – np. czy jest to nurkowanie głębokie, w ciepłych czy zimnych wodach, jaskiniowe lub wrakowe, rekreacyjne czy techniczne. Warto dopytać sprzedawców o szczegóły, by mieć pewność, że wybrany sprzęt do nurkowania będzie odpowiedni w danych warunkach.

  Szeroki wybór wyposażenia w sklepie dla nurków

  Jeśli sklep dla nurków zapewnia dostęp do kompleksowego wyposażenia, zakupy będą o wiele łatwiejsze – możliwe będzie w nim zarówno dobranie brakujących elementów, jak i skompletowanie pełnego sprzętu. Do najważniejszych kategorii w ofercie należą:

  • pianki i skafandry, w tym kombinezony suche,
  • skrzydła i jackety,
  • butle nurkowe,
  • automaty oddechowe,
  • komputery,
  • oświetlenie główne i dodatkowe,
  • maski i płetwy.

  Ponadto, w sklepach nurkowych można znaleźć wiele akcesoriów i dodatkowych sprzętów, dopasowanych do różnych typów wypraw podwodnych lub różnych ich konfiguracji, np. typu side mount.

  Warto zdecydować się na ofertę miejsca, które zapewnia dostęp do sprzętu pochodzącego od renomowanych producentów, specjalizujących się w danym wyposażeniu. Sprawdzone, przetestowane przez profesjonalistów wyposażenie to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu pod wodą, nawet przy trudnych warunkach. Sklepy prowadzone przez doświadczonych nurków to także kopalnia sprzętu najwyższej jakości, wykonanego z wysokiej klasy materiałów, który nie tylko doskonale sprawdzi się podczas każdej wyprawy, ale także będzie rozwiązaniem na długie lata, również przy intensywnym użytkowaniu. Taka inwestycja starczy na dłużej i zapewni bezpieczeństwo i komfort niezależnie od warunków.

  Na co zwrócić uwagę, wybierając profesjonalne wyposażenie nurkowe?

  W sklepach nurkowych znajdziemy szeroki wybór wyposażenia, pozwalającego na zaplanowanie oraz przeprowadzenie udanych wypraw podwodnych. Wiele elementów, takich jak kombinezony czy maski, powinno być indywidualnie dopasowanych do danego użytkownika – warto więc dobrze zapoznać się z ich parametrami i rozmiarami, szczególnie przy zakupach przez Internet. Zazwyczaj producenci podają szczegółowe informacje o danych produktach, dzięki czemu można zmierzyć swoje proporcje w domu i porównać je z dostępnym sprzętem. Da to pewność, że będzie w pełni dopasowany do użytkownika i zapewni mu komfort pod wodą, nie ograniczając przy tym jego ruchów.

  Obudź swoje książki

  Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Lubosza zaprasza do udziału w akcji „Obudź swoje książki”, która odbędzie się 23 kwietnia 2019…

  Obraz główny

  Program zakłada dofinansowanie zadań wzmacniających tożsamość kulturową i uczestnictwo w kulturze na poziomie lokalnym i regionalnym.

  EtnoPolska oparta jest na założeniach polityki...

  Od kwietnia zmieniły się tablice średniego dalszego trwania życia kobiet i mężczyzn. Stanowią one podstawę do obliczenia emerytur na nowych zasadach. To już drugi rok z rzędu, gdy obniża się...

  Obraz główny

  Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach informuje, że w nocy z 17.04.2019 (środa) na 18.04.2019 (czwartek) odbędzie się mechaniczne oczyszczanie dróg powiatowych:

   ...

  W dniu 11.04.2019 Straż Pożarna powiatu tarnogórskiego odnotowała 4 interwencje:- zabezpieczenie dachu po pożarze (Ptakowice),- plama oleju na jezdni ...