Gastro service - jak przygotować imprezę w plenerze?

Wesela, komunie, chrzty w plenerze, pod namiotami i przy grillu stały się ostatnio najbardziej lubianą formą imprezowania. Spotyka się to bowiem z Polską tradycją ucztowania, weselena się i bawienia na świeżym powietrzu. Aby przygotować imprezę w plenerze, należy jednak zadbać o odpowiedni namiot, stabilne i wytrzymałe krzesła i stoły, smaczny catering i oprawę muzyczną. Gastro service, to wypożyczalnia gastronomiczna, z pomocą której przygotujesz przyjęcie swoich marzeń.

Weselę w plenerze, czy to dobry pomysł?

Ceremonia zaślubin w ogrodzie, na plaży, na tle pasma górskiego, to marzenie każdej małej dziewczynki. Ale nie oszukujmy się, nie każda kobieta wyrast ze swych dziecięcych marzeń.

Ich realizacji nie należy się krępować. Ślub i wesele w plenerze, to normalność w wielu amerykańskich krajach. Dziś i w Polsce coraz częściej spotykamy młode pary, które planują przygotować weselę pod wynajętym namiotem imprezowym. Takie pomysły spotykają się z powszechną akceptacją. Tańce i weselenie się pod gołym niebem, w świetle księżyca leży bowiem w ludzkiej naturze.

Wybierając weselę w plenerze, warto zadbać o każdy szczegół imprezy. Nagłych zmian pogody nie się przewidzieć, ale każda młoda para może postawić na szczelne namioty imprezowe, które ochronią gości przed ewentualnym deszczem i wiatrem.

Weselę w plenerze, o czym nie wolno zapomnieć?

Przygotowując przyjęcie weselne w plenerze, należy zadbać o odpowiednie namioty, krzesła, stoły. Gastro service w swej szerokiej ofercie posiada wynajem krzeseł oraz okrągłych, eleganckich stołów bankietowych i stołów biesiadnych.

Weselę jest imprezą ekskluzywną, dlatego wynajęte meble, w tym krzesła i stoły powinny być zaopatrzone w tzw. bieliznę stołową - obrusy, serwety, pokrowce.

Na stołach nie powinno zabraknąć porcelanowych nakryć, szkła i dobrej jakości sztućców.

Stoły należy odpowiednio udekorować kwiatami.

Dodatkowe atrakcje weselne, które spotykają się z zadowoleniem gości, to fontanny czekolady, zimne i ciepłe bufety oraz klasyczne grille.

W ofercie gastro service znajdują się grille na wynajem - atrakcja, która może dać wiele radości przeważnie panom.

Wisienką na torcie powinna być odpowiednia oprawa muzyczna. Oprócz muzyki tanecznej trafnym pomysłem może być wybór grajka skrzypcowego, akordeonisty lub saksofonisty.

Wesele pod namiotem imprezowym - jak nie dać się zaskoczyć pogodzie?

Weselę w plenerze pod wynajętym namiotem imprezowym może być świetnym pomysłem.Wynajem namiotu imprezowego, krzeseł oraz innych mebli eventowych może być znacznie tańszym przedsięwzięciem niż wynajem sali weselnej.

Jednakże, aby impreza się udała, a goście wyszli w pełni zadowoleni, warto zadbać o każdy detal. Oprócz wynajęcia grilla dla panów biesiadników warto zaopatrzyć panie w ciepłe koce.

Pogoda, przeważnie ta letnia, może zepsuć się z godziny na godzinę. Zziębnięci goście zaczną marzyć o ciepłym łóżku. Szkoda więc, by przyjęcie skończyło się zbyt wcześnie. Wynajęcie ciepłych kocy może być rozwiązaniem.

Ulewny deszcz może wpłynąć również na grząskość terenu. Namioty imprezowe do wynajęcia posiadają odpowiednie zadaszenia, warto jednak zadbać o podłogę. Wynajęte krzesła i stoły należy ustawić na rozkładanej podłodze. Takie rozwiązanie może ułatwić także swobodne poruszanie się paniom na wysokich obcasach.

 • Listy gratulacyjne dla tarnogórskich policjantów

  W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca pracę śląskiej policji w 2019 roku. Odprawa była również okazją do wręczenia listów gratulacyjnych oraz nagród pieniężnych policjantom z garnizonu śląskiego. Wśród nich znaleźli się tarnogórscy policjanci sierż. szt. Krzysztof Lach oraz sierż. Monika Karcz.

 • Wnuczku, przekaż tę wiedzę Babci i Dziadkowi. Nie pozwól by zostali oszukani!

  Z okazji Dnia Babci i Dziadka oprócz życzeń i upominków podarujmy seniorom wiedzę na temat przestępców, którzy metodami "na wnuczka", "na policjanta" wykorzystując zaufanie oraz chęć niesienia pomocy nadal oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia. Policja przypomina w jaki sposób ustrzec się przed oszustami.

 • Z zakazem uciekał przed policjantami

  Nawet 5 lat więzienia grozi 20-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i prowadził pomimo zakazu. Uciekiniera ścigał patrol tarnogórskich wywiadowców. Tarnogórzanin został zatrzymany, gdy pozostawił samochód i na piechotę próbował uciec policjantom.

 • OTWIERAMY WYPOŻYCZALNIĘ JĘZYKOWĄ I KSIĄŻKI MÓWIONEJ

  Od dziś (20.01.2020 r.) zapraszamy do Wypożyczalni Językowej i Książki Mówionej.

  urodziny Kubusia

  Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami i dziadkami na świętowanie urodzin jednego z najbardziej znanych misiów świata – Kubusia…

  Wyłączniki nadprądowe i różnicowoprądowe

  Elementy zabezpieczające przed skokami napięcia czy niepożądaną upływnością są nieodłącznymi częściami każdej instalacji elektrycznej. Zapewniają ochronę urządzeń przed uszkodzeniem, a jednocześnie minimalizują ryzyko pożaru.

  Co to jest wyłącznik nadprądowy?

  Przerwanie ciągłości obwodu elektrycznego po osiągnięciu określonej wartości natężenia prądu to główne zadanie, jakie pełni w instalacji wyłącznik nadprądowy (zwany też nadmiarowo-prądowym). Zazwyczaj ma on dwa wyzwalacze powodujące jego zadziałanie – zwarciowy oraz przeciążeniowy.

  Dostępne na rynku elementy mogą różnić się wieloma parametrami, z których najważniejsze są:

  • umowny czas i prąd zadziałania,
  • charakterystyka,
  • znamionowe natężenie i napięcie prądu,
  • klasa palności,
  • ewentualna odporność na udar i drgania.

  Stanowią one najpopularniejszą metodę zabezpieczeń urządzeń elektrycznych w gospodarstwach domowych i niewielkich biurach.

  Jak działa wyłącznik różnicowoprądowy?

  Rozłączenie ciągłości instalacji elektrycznej po wykryciu niepożądanej upływności prądu to główna rola, jaką odgrywa wyłącznik różnicowoprądowy. Działa on na prostej zasadzie. Zgodnie z pierwszym prawem Kirchhoffa suma prądów wpływających do węzła i z niego wypływających powinna być sobie równa. Jeśli element wykryje nieprawidłowość, tzn. suma prądów płynących przez przekładnik będzie różna od zera (wystąpi upływ) to natychmiast zadziała. Warto pamiętać, iż nie stanowi on pełnej ochrony przeciwporażeniowej, jednakże zmniejsza ryzyko wypadku.

  Jakie są zastosowania wyłączników nadprądowych i różnicowoprądowych?

  Ochrona przed przepływem prądu o nadmiernej wartości oraz ewentualnymi upływnościami, związanymi m.in. z występowaniem zwarć, to główne zadania stojące przed opisywanymi urządzeniami zabezpieczającymi. W wielu przypadkach pozwalają one uchronić drogi sprzęt gospodarstwa domowego przed uszkodzeniem. Stanowią także częściową ochronę przed porażeniem.

  Zarówno wyłączniki nadprądowe, jak i różnicowoprądowe stanowią niezbędne elementy każdej nowoczesnej instalacji elektrycznej. Dodatkowymi rozwiązaniami, które warto stosować, są specjalne zabezpieczenia przeciwprzepięciowe dla poszczególnych obwodów.

  Co warto wiedzieć o wierceniu studni?

  Studnia nadal jest podstawowym sposobem na pozyskanie wody na tych terenach, do których nie doprowadzono instalacji wodociągowej.

  Studnia stanowi najczęściej pionowe, czasami skośne ujęcie wody podziemnej. Pozwala ona na stały pobór wody za pomocą odpowiednich urządzeń, na przykład kołowrotu w starszych konstrukcjach, a także pompy i rurociągu w tych nowszych.

  Także i dzisiaj buduje się studnie. Najczęściej konstrukcje tego typu są wykonywane w miejscach, w których nie ma dostępu do wody pitnej w wodociągów. Z zapotrzebowaniem na budowę studni można spotkać się także w Polsce.

  Rodzaje studni

  Studnie można podzielić na różne rodzaje pod względem różnych kryteriów – od ich rozmiaru, przez sposób wykonania, a skończywszy na przeznaczeniu.

  Na potrzeby domowe najczęściej przygotowuje się studnie głębinowe. To rodzaj studni wierconych, których głębokość sięgać może nawet do 20-30 metrów w głąb ziemi, czyli do warstw wodonośnych.

  Takie studnie pozwalają najczęściej na pobór czystej wody o szerokim zastosowaniu – może być ona wykorzystywana jako woda pitna lub też jako woda użytkowa.

  Wiercenie studni głębinowej

  Aktualnie budowa studni głębinowej jest dość prosta – to wszystko za sprawą odpowiedniego wyposażenia. Do wiercenia stosuje się osprzęt wiertniczy wyposażony w ślimak sznek, czyli w specjalny świder do wiercenia studni.

  W tak przygotowanym odwiercie umieszcza się następnie rurę, którą pobiera się wodę z warstw wodonośnych. W połączeniu z pompą możliwy jest stały dostęp do czystej wody.

  Nowoczesne szneki wiertnicze pozwalają na przygotowanie odwiertów w różnego rodzaju gruntach, w tym także w skałach.

  Studnia głębinowa – wybierz fachowców!

  Aby studnia przy domu mogła służyć do stałego pobierania czystej wody, najlepiej skorzystać z pomocy firm posiadających wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia odwiertów oraz budowy studni.

  Firmy tego typu posiadają odpowiednie wyposażenie – wiertnice poziome oraz sznek dopasowany do odwiertu, a także mogą zapewnić swoim klientom dostęp do szerokiej gamy innych usług związanych z budową studni.

  Rosnąca popularność klimatyzatorów, a szczególnie tych domowych, przyczyniła się do tego, że branża niezwykle dynamicznie i szybko rozwija się. Właśnie z tego powodu dostępnych mamy mnóstwo rozwiązań, co potrafi skutecznie nas przytłoczyć wybierając najlepsze z nich. Jeżeli chcesz poznać jakie rodzaje klimatyzatorów rozróżniamy i chcesz dowiedzieć się co dla Ciebie będzie najlepsze to koniecznie zapoznaj się z tymi informacjami. Zapraszamy do lektury.

  Przemyśl swoje oczekiwania

  Zanim przejdziemy do omówienia rodzajów konkretnych klimatyzatorów domowych koniecznie musisz przemyśleć to, czego oczekujesz do swojego klimatyzatora. Dokładnie zastanów się w jakich warunkach będziesz z niego korzystał, gdzie zamierzasz z niego korzystać i jak często będziesz korzystał z klimatyzatora. Znacznie ułatwi to wybór odpowiedniego rozwiązania dla Ciebie, a jak dowiesz się jakie wersje takich urządzeń są aktualnie dostępne na rynku - wybór okazuje się nie być wcale taki trudny. Koniecznie przejdź do dalszej części artykułu.

  Rodzaje klimatyzatorów domowych

  Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, wybór najlepszego rozwiązania dla nas zależy głównie od tego - czego oczekujemy od takiego układu chłodniczego i w jakich warunkach będzie on pracował.

   Jakie rodzaje klimatyzatorów rozróżniamy

  Jeżeli zamierzasz korzystać z klimatyzatora chłodniczego sporadycznie, okresowo i ma on chłodzić niewielkie pomieszczenie lub konkretny, mały obszar w większym pomieszczeniu - świetnie może sprawdzić się klimatyzator przenośny. W zależności od wersji nie zajmuje wiele miejsca i jego montaż jest możliwy praktycznie wszędzie. Wymaga on jedynie dostęp do okna, gdyż niezbędna jest wymiana powietrza. Dostępne mamy różne wersje z różnymi mocami chłodniczymi. Warto jednak wspomnieć, że takie rozwiązanie pobiera znacznie więcej mocy, dlatego nie jest to praktyczna opcja dla osób, które zamierzają często korzystać ze swojej klimatyzacji. Poza tym klimatyzator przenośny jest w stanie skutecznie chłodzić tylko niewielkie powierzchnie, przez co nie wszędzie się sprawdzi. Rozwiązanie to jest idealnie dla zdecydowanych osób. Sprawdź ten montaż klimatyzacji – cena najlepsza w Poznaniu.

  Jeżeli zamierzasz zamontować klimatyzację, która będzie działała częściej i będzie miała skutecznie chłodzić jedno pomieszczenie lub więcej mniejszych - idealnie sprawdzi się tutaj układ typu split. Składa się on z dwóch jednostek - wewnętrznej i zewnętrznej. Jest to niezwykle wydaje rozwiązanie, gdyż jest łatwe w montażu i nie wymaga sporej ilości miejsca.

  W innym przypadku lepszym wyjściem może być wersja typu multisplit. Jeżeli zamierzasz skutecznie chłodzić więcej pomieszczeń lub cały dom - jak najbardziej powinieneś się na to zdecydować. Warto jednak zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest droższe ze względów technologicznych. Wszelkie przewody muszą być dłuższe, co wiąże się z większym remontem. Poza tym nie wszędzie jest to po prostu możliwe. Jeżeli znajdziesz się w takim przypadku to zastanów się nad kilkoma niezależnymi systemami typu split. Może okazać się to tańsze.

  Jak znaleźć dobry catering na imprezę w plenerze?

  Planujesz chrzciny, urodziny, a może przyjęcie weselne? Chcesz, aby ten dzień był wyjątkowy? Marzysz przy tym o imprezie w plenerze, ale nie bardzo wiesz jak ją zorganizować? Czy znajdziesz wystarczająco tani catering Warszawa, aby zmieścić się w budżecie?

  Dobry catering zależy przede wszystkim od Ciebie

  Zaskakujące? A nie powinno być. To Ty jako organizator jesteś odpowiedzialny/ -a za wybór tegoż cateringu. I chociażby dlatego zależy on od Ciebie. Druga kwestia to potrawy jakie również Ty wybierasz, od których równie wiele zależy. A czy możliwe jest połączenie dobrego i taniego cateringu jednocześnie? Z pewnością jest to do zrobienia.

  Tani i dobry catering to nie lada wyzwanie. Po pierwsze należy rozejrzeć się nad ofertami. Powinny być to oferty od firm wykonujących usługi na terenie nas interesującym. Kolejna kwestia to opinie klientów. Poza tymi w Internecie warto poszukać ich wśród rodziny i znajomych. Może ktoś z nich przejechał się na konkretnej firmie. Albo wręcz przeciwnie, może mają kogo polecić.

  Motyw przewodni imprezy w plenerze, a catering

  Bardzo często organizując imprezę w plenerze, szukamy tematu przewodniego. Może nim być ulubiony film czy bajka, jak również określona popkultura. Dla przykładu może to być „Kraina Lodu” na urodziny 4-latki, „Gwiezdne Wojny” na komunię syna jak również styl gotycki na ślub. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

  Czy wybrany motyw ma współgrać z cateringiem? Dobry catering z pewnością będzie dopasowany właśnie do motywu przewodniego. Na tym polega profesjonalizm takich firm. Dlatego warto zwrócić uwagę czy w trakcie ofertowania zostaliśmy zapytani właśnie o motyw przewodni. Jest to szczególnie ważne na imprezach typu ślub czy urodziny. Wtedy wybrane motywy bywają często bardzo charakterystyczne. Catering nie powinien się „gryźć” z imprezą tematyczną.

  Dobry catering, również z wersją dla wegetarian

  Z pewnością mało zdarza się imprez, na których wszyscy goście są wegetarianami. Dużo częściej natomiast bywa tak, iż wśród gości znajduje się garstka wegetarian czy wegan. Może nawet my, organizatorzy jesteśmy wegetarianami czy też weganami. Dobry catering musi posiadać alternatywne wersje wszystkich potraw właśnie dla takich gości.

  Czy taki właściwie podwójny catering może być tani? Myślę, że mówienie o takim cateringu jako podwójnym jest nieporozumieniem. To oczywiste, że preferencje gości bywają różne. Kuchnia powinna być dopasowana do tych różnych gustów i upodobań. To podstawa dobrego cateringu. I owszem taki catering może być również tanim cateringiem.

  Podsumowanie

  Podsumowując, można oczywiście znaleźć tani i dobry catering na każdą okazję. Wymaga to z pewnością sporo wysiłku, jednak nie jest niemożliwe. Ze względu na istnienie dużej konkurencji w tym obszarze, każdy stara się wykonywać swą pracę jak najlepiej. A kolejną zaletą konkurencją są także ceny. To właśnie konkurencja je narzuca i wyznacza. Poza ceną i jakością jedzenia warto też pamiętać o tym, czy dana firma posiada w ofercie dania wegańskie. Dobrze byłoby również gdyby istniała możliwość cateringu tematycznego.

  Nasza skóra z wiekiem naturalnie narażona jest na powstawanie zmarszczek. Dzieje się tak dlatego, gdyż w składzie naszej skóry znajdują się coraz to mniejsze ilości włókien kolagenu i elastyny, które są bezpośrednio odpowiedzialne za sprężystość i jędrność naszej skóry. W poniższym artykule dowiesz się jakie rozróżniamy rodzaje zmarszczek i jak je zwalczać. Jeżeli chcesz jak najdłużej zachować młodą i atrakcyjną cerę to koniecznie przeczytaj ten artykuł!

  Jakie rozróżniamy rodzaje zmarszczek?

  Jak się okazuje, zmarszczki na twarzy pojawiają się w różnych etapach naszego życia i ich przyczyny są bardzo różnorodne. Przede wszystkim rozróżnić możemy zmarszczki poziome, które są bezpośrednio związane z mimiką naszej twarzy. Inną zmarszczką jest tzw. lwia zmarszczka. Jest to długa pionowa linia pojawiająca się pomiędzy brwiami. Jest to również zmarszczka mimiczna, która związana jest mimiką odpowiadającą marszczeniu brwi. Bardzo często pojawiają się kurze łapki, które mogą być związane z częstym mrużeniem oczu. Wiąże się to z wadami wzroku. Rozróżniamy również gałdy nosowo-wargowe. Są to linie biegnące pod skosem od nosa do kącików ust. Pojawiają się już u najmłodszych. Zmarszczki palacza to pionowe bruzdy, które odpowiadają za regularne wykonywanie dzióbka podczas zaciągania się dymem papierosowym.

  Ogólnie zmarszczki dzielimy ze względu na przyczynę powstawania. Dlatego głównymi rodzajami zmarszczek są zmarszczki mimiczne, posłoneczne i grawitacyjne, które są naturalnym procesem starzenia się skóry.

  Jak zwalczać zmarszczki?

  Skorzystaj z jakichś suplementów diety na jędrność skóry twarzy, np. http://zdrowieija.pl/redukcja-zmarszczek/ Rozwiązań i możliwości jest tutaj naprawdę mnóstwo. Wszystko zależy przede wszystkim od tego jak wygląda nasz tryb życia. Zła dieta, niszczące nałogi, stresujący tryb życia, przebywanie w zanieczyszczonych miejscach - to wszystko ma bardzo negatywny i destruktywny wpływ na stan naszej skóry. Właśnie przez to zmarszczki będą pojawiały się szybciej, będą głębsze i będą trudniejsze w spłyceniu. Jeżeli chcesz zawczasu walczyć ze zmarszczkami to koniecznie musisz przede wszystkim zmienić swój tryb życia na bardziej odpowiedni. Zastosuj odpowiednią dietę, gdzie znajdą się duże ilości owoców i warzyw. Dzięki temu dostarczysz swojemu organizmowi odpowiednią ilość witamin i minerałów, a to z kolei polepszy stan Twojej cery. Nie zapominaj o piciu odpowiedniej ilości wody, gdyż odpowiednie nawodnienie będzie pozytywnie wpływało na nawilżenie naszej skóry. Jeżeli chcesz zwalczać lub opóźnić pojawienie się zmarszczek to koniecznie musisz rzucić wszelkie nałogi, w tym alkohol i papierosy. Alkohol wysusza naszą skórę i wypłukuje z naszego organizmu cenne minerały. Papierosy natomiast powodują powstawanie zmarszczek mimicznych, a wdychanie szkodliwych substancji będzie prowadziło do przyspieszonego procesu starzenia się naszej skóry. Jak widać to, jak szybko pojawią się u nas zmarszczki zależy w głównej mierze od nas samych i naszego trybu życia. Walka z nimi nie jest prosta, dlatego jak najwcześniej należy wdrążyć w życie odpowiednie zasady.

   Dlaczego pojawiają się zmarszczki i jak je zwalczać

  Wesela w plenerze od dawna były marzeniem każdej panny młodej, która mogła dotychczas obserwować je jedynie w amerykańskich filmach. Od pewnego czasu organizacja wesel plenerowych możliwa jest również w Polsce. Dodatkowo przyjęcia w takim stylu biją rekordy popularności. Sprawdziliśmy, czy to rozwiązanie dobre dla wszystkich oraz czy to sezonowy trend czy jednak zmiana formuły i nowa era w organizacji imprez weselnych. Przekonajmy się!

  Wesele w plenerze: zalety

  Korzyści związane z organizacją imprez weselnych na świeżym powietrzu z pewnością kuszą wiele par. Nowożeńcy mają możliwość wybrania dowolnego miejsca na łonie natury i dostosowania go względem własnych preferencji. Imprezy dla rodziny organizowane w takim stylu wnoszą również do polskiej branży ślubnej nieco świeżości, ponieważ tradycyjna sala weselna stała się już bardzo oklepana. Wesele w plenerze zapewnia również możliwość skorzystania z przestrzeni, którą dysponujemy. Aby oszczędzić sobie zachodu w kwestii organizacji cateringu na imprezę, warto zdecydować się na wynajęcie food trucka na terenie Warszawy. Wesela plenerowe - trend czy nowa formuła?

  Catering dla firm tego rodzaju będzie świetnie komponował się w romantycznej scenerii weselnej. Jaki food truck w Warszawie będzie idealny na wesele w plenerze? W tym przypadku warto postawić na estetyczny wygląd i odpowiednie dekoracje, które pozwolą na dopasowanie pojazdu do stylu przyjęcia. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się imprezy firmowe w plenerze. Pozwalają na stworzenie swobodnej atmosfery i zorganizowanie odpowiedniego cateringu. Food trucki na imprezy firmowe biją rekordy popularności w najnowszych trendach eventowych.

  Catering na wesele plenerowe

  Catering na imprezę tego typu powinien być przemyślany wcześniej i spełniać podstawowe założenia związane z zastosowaniem różnorodnych potraw. Catering dla firm zapewniają zróżnicowanie pod względem diet specyficznych, jak i zestawów dla dzieci. Na wesele w plenerze świetnie sprawdzi się wynajęcia food trucka na terenie Warszawy. Pozwoli to na nieograniczone możliwości w zakresie wyboru określonego rodzaju kuchni.

  Warto odpowiednio wcześniej zastanowić się, jaki food truck w Warszawie będzie idealny na wesele. Organizacja imprez dla firm coraz chętniej decyduje się na rozwiązania tego typu, starając się tworzyć wydarzenia podobne do wesel. Imprezy firmowe często łączą wielu różnych gości, organizując imprezy dla rodzin. Tego typu przedsięwzięcia decydują się również na wynajem food trucka na imprezę firmową. Imprezy dla firm tego rodzaju mają zatem możliwość zapewnienia menu w zależności od potrzeb konkretnych gości.

  Odpowiednia organizacja imprez dla firm bierze za cel stworzenie swobodnej atmosfery, w której pracownicy będą mieli okazję się poznać. Postaw na nowoczesne imprezy dla firm w plenerze, wybierając niestandardowe rozwiązania cateringowe i oryginalne atrakcje. Przekonaj się, że warto!

 • Ferie z policjantami. Na lodowisku rozmawiali o bezpieczeństwie

  Tarnogórscy policjanci spotkali się z dziećmi, które przyszły na miejskie sztuczne lodowisko, żeby szkolić swoje umiejętności łyżwiarskie. Była to doskonała okazja, aby po raz kolejny uświadomić najmłodszym jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą wchodzenie na zamarznięte akweny. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o kilku zasadach bezpiecznych ferii.

 • Kierował pomimo sądowego zakazu

  Tarnogórscy wywiadowcy zatrzymali 20-latka, który popełnił wykroczenie drogowe. Jak się okazało, kierował również samochodem, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sprawą bytomianina zajmie się sąd. Za złamanie zakazu, grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Okradał drogerie i sprzedawał markowe perfumy

  Kryminalni z Radzionkowa zatrzymali 34-latka, który okradał drogerie. Jego łupem padły markowe perfumy. Łączna wartość skradzionego mienia to ponad 1,5 tys. złotych. Dzisiaj, złodziej usłyszał zarzuty. Mieszkańcowi Bytomia grozi nawet 5 lat więzienia.

 • Czym charakteryzuje się zespół odstawienny podczas rzucania palenia

  Objawy abstynencji nikotynowej, czyli inaczej zespół odstawienny to główne czynniki, które wpływają na to, że próba walki z nałogiem papierosowym kończy się dla nas porażką. Często nie jesteśmy nawet świadomi tego, jak wielki ma to na nas wpływ i nie zdajemy sobie sprawy z tego, dlaczego po raz kolejny ponieśliśmy porażkę.

  Zespół odstawienny ma swoje objawy psychiczne i fizyczne. W tym artykule dowiesz się, czym charakteryzuje się zespół odstawienny podczas rzucania palenia. Zapraszamy!

  Dolegliwości fizyczne zespołu odstawiennego

  Jeżeli zadecydowałeś, że rzucasz palenie to musisz liczyć się z tym, że organizm będzie potrzebował czasu do tego, aby oczyścić się z nikotyny i innych szkodliwych związków. Właśnie dlatego jednym z najbardziej charakterystycznych objawów fizycznych abstynencji nikotynowej jest tzw. "kaszel palacza". Powoduje drapanie w gardle i wydalanie wydzieliny z gardła. Nie powinno to być jednak powodem do zmartwień dla nas. Kaszel palacza jest czymś jak najbardziej naturalnym, dlatego powinniśmy pozwolić organizmowi oczyszczać się ze szkodliwych substancji.

  Bardzo często w objawach fizycznych możemy doświadczać bólów i zawrotów głowy. Poza tym organizm będzie jak najbardziej domagał się nowych dawek nikotyny, dlatego będziemy odczuwać głód nikotynowy. Pamiętaj, pierwszy tydzień od rzucenia palenia jest najgorszy - potem będzie już tylko z górki! W uporaniu się z tym problemem z całą pewnością pomoże Nicorix.

  Objawy psychiczne abstynencji nikotynowej

  Najbardziej dokuczliwe w rzucaniu palenia są jednak objawy psychiczne. Przede wszystkim będzie nam dokuczać nadmierna wrażliwość. Niemalże na pewno będziesz się borykał z huśtawkami nastrojów i nadpobudliwością czy nawet agresją. Dlatego właśnie jeżeli rzucasz palenie to postaram się to oznajmić najbliższej rodzinie i znajomym. Wówczas będą w stanie zrozumieć Twoje zmienne nastroje, a poza tym będą mogli Cię wesprzeć w tym trudnym dla Ciebie okresie. Poza tym powinieneś zrezygnować z towarzystwa palaczy przynajmniej na pierwszy okres rzucania palenia. Zapach papierosów na pewno będzie Cię kusił do sięgnięcia po papierosy, a z czasem zapach ten będzie już dla Ciebie po prostu nieatrakcyjny. Możesz mieć również problemy z koncentracją czy bezsennością. Nierzadko pojawia się także uczucie rezygnacji i zły nastrój. Niemalże na pewno pojawią się zaburzenia odżywiania, które skutkują podjadaniem między posiłkami - a co za tym idzie przybieranie na wadze. Jeżeli planujesz rzucanie palenia to koniecznie przygotuj sobie zdrowe przekąski w postaci owoców i warzyw. Z czasem zregenerują się również Twoje kubki smakowe i węch, dzięki czemu zdecydowanie wzrośnie Ci apetyt i będziesz lepiej odczuwał smak i zapach.

  Dolegliwości zespołu odstawiennego są bardzo dokuczliwe, szczególnie dla ludzi, którzy regularnie przez wiele lat palili papierosy. Jeżeli dasz radę wytrzymać przynajmniej tydzień to możesz mieć pewność, że dalej będzie już po prostu prościej. Zadbaj o swoje zdrowie i już dziś podejmij tą odpowiedzialną decyzję.

  Marketing internetowy nieruchomości

  Zastanawiacie się jak skutecznie sprzedać swoją nieruchomość? Skutecznie, czyli szybko i za cenę, która Was satysfakcjonuje. Z pewnością nie jest to proste zadanie. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio przygotowana i wypromowana oferta sprzedaży nieruchomości. Dlatego w dzisiejszym artykule skupimy się na zagadnieniu marketingu internetowego nieruchomości, który stanowi bardzo skuteczne narzędzie wspomagające sprzedaż.

  Jak przygotować ofertę sprzedaży nieruchomości?

  Pierwszym etapem Waszych działań powinien być tzw. marketing „na ofercie”. Odpowiednie przygotowanie oferty to tak naprawdę połowa sukcesu. Za tym pojęciem kryje się jednak wiele detali. Wśród nich należy wymienić:

  • opis nieruchomości,
  • sesję fotograficzną,
  • home staging,
  • rzut nieruchomości, plany, rysunki,
  • prezentacje 3D, wizualizacje wnętrz, video.

  Opis nieruchomości już dawno przestał być jedynie długą listą suchych danych technicznych. Obecnie tworząc opis swojego domu lub mieszkania na sprzedaż należy wpleść w niego elementy storytellingu. Musicie opowiedzieć historię, która z jednej strony przedstawi wszystkie szczegóły dotyczące nieruchomości, a z drugiej będzie przemawiać do potencjalnych nabywców językiem korzyści. Przygotowany opis musi być spójny z obowiązującymi obecnie wzorcami czytania. Potencjalny nabywca, czytając go pobieżnie, powinien bez trudu wyłapać najważniejsze informacje.

  Sesja fotograficzna obejmuje zarówno zdjęcia poszczególnych pomieszczeń, jak i całej nieruchomości z zewnątrz. Z pewnością zdjęcia stanowią jedno z najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych. Musicie pamiętać o tym, że zdjęcia mogą zarówno podbić wartość oferty, jak i zniechęcić potencjalnych nabywców.

  Zdjęcia są końcowym etapem tzw. home staging, czyli przygotowania nieruchomości do sprzedaży. Przygotowując kolejne pomieszczenia w domu, powinniście zainwestować w dekoracje, które podkreślą ich charakter. Ideą home staging jest aranżacja wnętrz zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Wnętrza wykończone w sposób estetyczny i praktyczny to dla potencjalnego nabywcy jasna informacja, że po zakupie nie będzie musiał inwestować środków na wykończenie nieruchomości.

  Rzut nieruchomości, plany, rysunki czy lokalizacja to detale, których nie może zabraknąć w Waszej ofercie. Potencjalni nabywcy nie lubią dopytywać o oczywiste dla nich szczegóły. Wartością dodaną może być wizualizacja 3D, wirtualny spacer czy video dołączone do oferty. Te elementy odpowiadają za tzw. „efekt wow” i mogą przechylić szalę na korzyść danej oferty.

  Jak wypromować ofertę sprzedaży nieruchomości? Agencja nieruchomości - Katowice

  Skoro przygotowaliście już perfekcyjną ofertę sprzedaży, to czas najwyższy dotrzeć z nią do grupy docelowej. W ramach marketingu internetowego możecie promować swoją nieruchomość, umieszczając ją w serwisach ogłoszeniowych. Lista dostępnych serwisów jest spora, dlatego warto wspomóc się danymi odnośnie ruchu generowanego przez każdy z portali. Na tej podstawie sprawdzicie, gdzie Wasza oferta może mieć najwyższą oglądalność. Warto skorzystać także z opcji promowania oferty na Facebooku. Ustawiając odpowiednie parametry, możecie dotrzeć do grupy docelowej bezpośrednio zainteresowanej zakupem określonej nieruchomości.

  Wszystko to w teorii wygląda bardzo prosto. W praktyce wymaga jednak wiedzy oraz doświadczenia. Dlatego działania z zakresu marketingu internetowego nieruchomości powinniście powierzyć specjalistom, których znajdziecie na stronie biura Remax Gold zajmującego się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami. Specjaliści z Remax Gold pomogą Wam w przygotowaniu i przeprowadzeniu działań z zakresu marketingu internetowego dla Waszej nieruchomości.

  fot. materiały prasowe

 • Policja przestrzega przed fałszywymi ofertami kwater w górach

  Ferie zimowe w pełni. W tym czasie wiele osób postanawia wypocząć w miejscowościach turystycznych. Uważajmy jednak na fałszywe kwatery, gdyż takie oferty ponownie pojawiły się w sieci. Policjanci radzą, jak nie dać się oszukać.

 • W Kaletach dachowało auto. Apelujemy o ostrożność

  Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu kolizji drogowej, do której doszło na ul. Koszęcińskiej w Kaletach. Kierowca toyoty, stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie. W środku pojazdu znajdował się 33-latek, któremu na szczęście nic się nie stało. Apelujemy o ostrożność.