Spotkanie autorskie M. Kydryński

Zapraszamy na spotkanie autorskie z dziennikarzem, radiowcem, podróżnikiem, fotografem, pisarzem, organizatorem koncertów i festiwali Marcinem Kydryńskim, które odbędzie się w…

 • "Bezpieczne ferie" w tarnogóskim TCK

  Jak bezpiecznie spędzić ostatni tydzień ferii i jakich miejsc unikać? - to niektóre tematy o jakich rozmawiali tarnogórscy policjanci, w ramach programu „Bezpieczne ferie 2019” i „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Mundurowi spotkali się z najmłodszymi w Tarnogórskim Centrum Kultury. Spotkania są też świetną okazją do przypomnienia o zasadach obowiązujących na stokach w związku z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

 • Policjant po służbie pomógł leżacemu na przystanku mężczyźnie

  Gdyby nie szybka reakcja policjanta z Tworoga, mogło dojść do tragedii. Nieprzytomny i pijany mężczyzna leżał na przystanku w miejscowości Strzybnica. 42-latkowi z pomocą przyszedł policjant z komisariatu w Tworogu, który udzielił mu pierwszej pomocy. Dzięki jego szybkiej reakcji, mężczyzna trafił do szpitala pod fachową opiekę lekarzy.

 • Choć piękny uśmiech to marzenie wielu z nas, nie wszyscy mogą go doświadczyć. Genetyka, wypadki czy zaniedbania, również te z dzieciństwa, mogą wpływać negatywnie na stan uzębienia. Bardzo często dochodzi też do utraty zębów, na co jednak współczesna medycyna zna doskonały sposób. Są nimi implanty zębowe, wszczepiane przesz warszawskich specjalistów. Oto najważniejsze pytania i odpowiedzi związane z leczeniem implantologicznym – poznaj ten temat lepiej, a być pomoże będzie to Twój sposób na przywrócenie pięknego i zdrowego uśmiechu.

  Czym są implanty zębowe w Warszawie?

  Implanty zębowe w Warszawie to najlepszy znany obecnie sposób na uzupełnianie luk w uzębieniu. Są doskonałą alternatywą dla protez i pozwalają na przywrócenie pięknego oraz zdrowego uśmiechu. Implanty zębowe w Warszawie składają się z dwóch elementów – tytanowej śruby oraz porcelanowej korony. Śruba zostaje wszczepiona w dziąsło pacjenta i doskonale imituje korzeń zęba, umożliwiając odbudowę zęba. Wykonanie jej z tytanu sprawia, że jest w pełni bezpieczna dla organizmu (również alergików) i nie wchodzi w jakiekolwiek reakcje – wynika to z faktu, że tytan jest materiałem biokompatybilnym.

  Porcelanowa korona natomiast w znakomity sposób imituje naturalny ząb i prezentuje się naprawdę pięknie. Jest przy tym niezwykle wytrzymała co oznacza, że jest rozwiązaniem na całe życie.

  Czym różnią się implanty od protezy?

  Podstawowa różnica polega na tym, że implanty zębowe służą do trwałego zastępowania naturalnych zębów i są rozwiązaniami stałymi, natomiast protezy są ruchome i można je zdejmować. Co więcej – implanty mogą być stosowane w przypadku utraty pojedynczych zębów, natomiast protezy stosuje się wtedy, gdy występują większe braki w uzębieniu albo w przypadku całkowitego bezzębia.

  Wybór metody uzupełniania luk wybiera pacjent po konsultacji ze specjalistą – warto dobrze się nad tym zastanowić i podjąć odpowiednią dla siebie decyzję.

  Czy wszczepienie implantów boli?

  Wokół leczenia implantologicznego narosło wiele mitów, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Jednym z tych najczęściej powielanych, który skutecznie odstrasza wiele osób od skorzystania z tej możliwości, jest mit o dużym bólu, jaki wywołuje wszczepienie implantu. W rzeczywistości jednak jest zupełnie odwrotnie – zabieg wszczepienia tytanowej śrubki trwa zaledwie pół godziny i jest całkowicie bezbolesny, ponieważ specjalista używa wysokiej jakości znieczulenia.

  Czy proces leczenia implantologicznego jest skomplikowany?

  W procesie wszczepiania implantów nie ma niczego skomplikowanego – składa się on z kilku kroków. Podstawą jest oczywiście badanie stomatologiczne, a także wykonanie tomografii komputerowej zębów i ewentualnie sprawdzenie zdrowia organizmu pacjenta. Po tym, jak stomatolog dopuści pacjenta do zabiegu, możliwe jest wszczepienie implantu – jak już wspomnieliśmy jest to zabieg półgodzinny i nieskomplikowany. Po okresie 3-6 miesięcy założona zostaje porcelanowa korona (do tego momentu pacjent nosi koronę czasową).

  Jak należy dbać o implanty zębowe?

  To, że implant nie jest prawdziwym zębem nie oznacza, że nie należy o niego dbać. Wręcz przeciwnie – jeżeli chcesz, aby utrzymał on swój piękny wygląd i wszystko było z nim w porządku, poddawaj go codziennej pielęgnacji, tak jak w przypadku naturalnych zębów. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednie zadbanie o implanty zębowe w pierwszym tygodniu po wszczepieniu – pacjent nie powinien palić papierosów i pić alkoholu, a dobrym rozwiązaniem jest także zrezygnowanie na jakiś czas z wysiłku fizycznego.

  Jak znaleźć odpowiednich specjalistów?

  Przede wszystkim dokładnie zapoznając się ze stroną internetową gabinetu, gdzie znajdują się wszelkie niezbędne informacje dotyczące oferty, a także opiniami dotychczasowych pacjentów. Tylko w ten sposób możliwe jest dokładne zweryfikowanie specjalisty i sprawdzenie, czy będzie on w stanie spełnić Twoje oczekiwania. Znalezienie odpowiedniego specjalisty jest gwarancją tego, że Twój uśmiech znów będzie piękny, a wszczepione implanty zębowe w Warszawie będą z Tobą do końca życia!

  Implanty zębowe w Warszawie – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

  Wybierasz się w wymarzoną podróż? A może czekają na Ciebie wakacje, których od dawna już nie miałeś? Bez względu na to, jak daleko się wybierasz i na jak długo, koniecznie należy zakupić ubezpieczenie na podróż. Zagwarantuje ono spokojny wypoczynek.

  Ubezpieczenie na podróż – na co zwrócić uwagę?

  Firm ubezpieczeniowych jest bardzo dużo, podobnie jak punktów, które oferują ubezpieczenia od różnych firm. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed zakupieniem ubezpieczenia. Przede wszystkim warto zadać sobie pytanie, co się będzie robiło na wakacjach. Jeżeli będzie to tylko odpoczynek na plaży, nie są konieczne dodatkowe ubezpieczenia, dotyczące np. ubezpieczenia wykonywania sportów ekstremalnych. Jednak, wyrządzając daleko, np. do krajów tropikalnych, należy mieć świadomość, że ubezpieczenie na podróż powinno obejmować choroby tropikalne – a nie zawsze jest ono w pakiecie. Poniżej kilka przykładów.

  • Choroby tropikalne – ubezpieczenie na podróż powinno je obejmować, zwłaszcza jeżeli podróż ma się odbyć do miejsca, w którym występuje wiele chorób tego typu. Warto zatem dowiedzieć się kupując ubezpieczenie, czy ubezpieczyciel nie jest wyłączony z takiej usługi.
  • Wojna – niestety, wielu ubezpieczycieli nie pownosi odpowiedzialności za zdarzenia w regionach i krajach objętych wojną. Również należy o to zapytać. Warto również sprawdzić, np. na forach internetowych, opinie osób poszkodowanych np. w Egipcie. Często zdarza się, że stan wyjątkowy jest przesłanką do tego, aby ubezpieczyciel nie wypłacił odszkodowania.
  • Terroryzm – terroryzm szerzy się w wielu krajach, również w Europie, dlatego należy zwrócić na to szczególna uwagę. Tylko najlepsze firmy ubezpieczeniowe mają ofertę, która pozwala ubezpieczyć się od zdarzeń wywołanych terroryzmem.
  • Odwołanie lotu – a co jeżeli podróż w ogóle się nie odbędzie? Czy można dostać za to zwrot kosztów? Najlepsi ubezpieczyciele to zapewniają! Warto więc tez o to zapytać!

  Ubezpieczenie na podróż a kwoty ubezpieczenia

  Ubezpieczyciele bardzo często zwracają uwagę na to, że klienci chcą, aby kwoty ubezpieczenia były zmniejszone a cena niższa. Oczywiście, jest to możliwe, jednak w ogóle nie opłacalne. Zmniejszenie kwoty ubezpieczenia rzeczywiście zmieni kwotę którą należy zapłacić ubezpieczycielowi za wykupienie polisy, jednak kwota ubezpieczenia może okazać się niewystarczająca jeśli za granicą dojdzie do wypadku lub dosięgnie nas choroba. Za transport z Europejskiego kraju, np.. z Grecji, do Polski, trzeba zapłacić nie mniej niż 20 000 euro. Do tego należy doliczyć kwoty za leczenie szpitalne, wykonywanie badań, leki, opiekę medyczną. Złamania, których nie uznalibyśmy, za niezwykle trudne przypadki, niestety też sporo kosztują. Znane historie ubezpieczonych potwierdzają, że trzeba zapłacić od 20 do 30 tyś euro za leczenie złamanej kości ręki np. w szpitalu w Turcji. A co w przypadku, kiedy obrażenia są znacznie poważniejsze, a pobyt w szpitalu długi? Łatwo to sobie wyobrazić, dlatego warto się ubezpieczać, a kwoty ubezpieczenia nie należy zaniżać!

  Ubezpieczenie na podróż a wyłączenie odpowiedzialności firmy, która ubezpiecza

  Niestety, zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe wyłączają się z odpowiedzialności w niektórych przypadkach. Kiedy? Jeżeli osoba, która wykupiła ubezpieczenie była pod wpływem alkoholu i np. złamała nogę lub uległa innemu wypadkowi, nie może liczyć na zwrot gotówki z ubezpieczenia. Podobnie jest, jeżeli poszkodowany jest pod wpływem innych środków odurzających. Oczywiście, nie można liczyć na ubezpieczyciela również wtedy, gdy wypadek był próbą samobójczą. Nie jest to jednak regułą. Niektóre firmy zapewniają wypłatę odszkodowania jeżeli ubezpieczony był pod wpływem alkoholu – zdarza się to jednak dość rzadko.

  Jak widać, jest wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie, aby później nie zdziwić się, że ubezpieczyciel odmawia wypłaty – wydawałoby się – należnych nam środków.

  Ubezpieczenie na podróż – na co zwracać uwagę?

  W dniu 15.02.2019 Straż Pożarna powiatu tarnogórskiego odnotowała 5 interwencji:- kolizja drogowa (Tarnowskie Góry),- pomiar tlenku węgla (Tarnowskie ...

  W dniu 16.02.2019 Straż Pożarna powiatu tarnogórskiego odnotowała 7 interwencji:- kolizja drogowa (Tarnowskie Góry),- zwisający konar drzewa nad chodn...

  W dniu 17.02.2019 Straż Pożarna powiatu tarnogórskiego odnotowała 3 interwencje:- pożar trawy - alarm fałszywy (Tarnowskie Góry).- próba samobójcza (T...

 • Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

  Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 18 do 24 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

 • Dwóch kierowców na „podwójnym gazie” i pijany maszynista w drezynie

  W weekend policjanci zatrzymali dwóch pijanych kierowców i jednego pijanego kierowcę drezyny. Niechlubny rekordzista miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Sprawcy odpowiedzą przed sadem.

 • Usługi biura wirtualnego w Warszawie to sposób zyskania prestiżowego adresu dla swojej firmy, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów wynajmu lokalu. BiuroKamienica.pl pozwala uzyskać nie tylko atrakcyjną lokalizację marki, ale także dodatkowe usługi, dzięki którym prowadzenie firmy na odległość stanie się bardzo proste.

  Biuro wirtualne w Warszawie, czyli adres dla Twojej firmy

  Nie każda firma potrzebuje wynajmu lokalu, by mogła swobodnie się rozwijać. Wręcz przeciwnie, w niektórych przypadkach takie rozwiązanie hamuje rozwój przedsiębiorstwa ze względu na wysokie koszty, jakie musi comiesięcznie ponosić w związku z opłatami za czynsz i rachunki. Trudno jednak obejść się bez stałego adresu, który ma duże znaczenie wizerunkowe dla marki i pozwala jej wyróżnić się na tle konkurencji. W takim przypadku najlepiej skorzystać z opcji, jaką jest biuro wirtualne w Warszawie – BiuroKamienica.pl to rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, który chce zyskać prestiżową lokalizację dla swojej marki, nie ponosząc przy tym sporych kosztów.

  Zasady działania biura wirtualnego są proste – klient wybiera jeden z czterech dostępnych pakietów, w ramach których ma zapewniony adres w centrum Warszawy oraz dodatkowe usługi, ułatwiające prowadzenie firmy na odległość, z innego miasta lub nawet kraju. Z adresu można korzystać na wiele sposobów: można zarejestrować na niego swoją działalność, wykorzystać do korespondencji z klientami i kontrahentami oraz stosować na materiałach reklamowych i informacyjnych. Dzięki temu można zbudować solidny wizerunek firmy, zlokalizowanej obok największych marek w kraju, w samym centrum stolicy. Budzi to większe zaufanie klientów i pozwala wyróżnić się na tle konkurencji.

  W miejscu adresu biura wirtualnego w Warszawie znajduje się luksusowa kamienica – posiada przestrzeń biurową, sekretariat oraz salę konferencyjną, dzięki czemu jest w pełni przystosowana do świadczenia usług przedsiębiorcom. Klient nie musi pojawiać się na miejscu – wykwalifikowany zespół pracowników zajmie się poszczególnymi zadaniami w jego imieniu, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie swojej działalności z innego miejsca w kraju lub poza jego granicami.

  Usługi świadczone w ramach biura wirtualnego

  Biuro wirtualne w Warszawie – BiuroKamienica.pl to nie tylko dostęp do atrakcyjnego adresu na warszawskim Śródmieściu, ale również wiele dodatkowych usług, dzięki którym przedsiębiorca nie musi pojawiać się na miejscu, by w pełni kontrolować działanie swojej firmy. Należą do nich:

  • obsługa korespondencji, w skład której wchodzi odbiór poczty, również w przypadku przesyłek kurierskich i poleconych, jej przechowywanie, zbiorcze wysyłanie do klienta co trzy miesiące, informowanie o odbiorze w dniu otrzymania przesyłek, a także skanowanie zawartości listów i wysyłanie pocztą e-mail na życzenie klienta,
  • udostępnienie sali konferencyjnej wraz z obsługą, dzięki czemu klient może organizować na miejscu spotkania biznesowe z klientami i kontrahentami, wzmacniając wizerunek swojej marki jako firmy zlokalizowanej w Warszawie,
  • obsługę prawną firmy, świadczoną przez kancelarię adwokacką.

  Dzięki tym usługom, przedsiębiorca może zyskać niezbędne narzędzia, które pozwolą mu zarządzać swoją działalnością, nie ruszając się z domu. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne, ułatwiające codzienną realizację obowiązków, a przy tym dostępne w bardzo niskiej cenie.

  Jakie są zalety skorzystania z usługi wirtualnego biura w Warszawie?

  Do największych zalet wybrania wirtualnego biura w Warszawie należy przede wszystkim możliwość zbudowania wizerunku firmy o prestiżowym adresie, świadczącym o sukcesie i znaczeniu przedsiębiorstwa. Dzięki temu ma się większą szansę na przyciągnięcie uwagi klientów i zdobycie ich zaufania, co bezpośrednio przełoży się na szybszy rozwój marki.

  Dodatkowo klienci odnoszą dużą korzyść finansową, nie muszą bowiem ponosić wysokich kosztów wynajmu, na które byliby narażeni, decydując się na realny lokal w centrum Warszawy. Koszty usługi wirtualnego biura są bardzo niskie, co sprawia, że jest to rozwiązanie nawet dla dopiero rozwijających się firm.

  BiuroKamienica.pl – wynajmij biuro wirtualne w Warszawie

  Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się produkty firmy Xiaomi. Wzorowane na firmie Apple smartfony Xiaomi stały się głównym graczem na scenie telefonii komórkowej. Dostępny w ofercie https://www.fostertechnologies.pl/pl/c/Redmi-5-Plus/204 Xiaomi Redmi 5 Plus posiada lekką i smukłą obudowę wykonaną z matowego aluminium. Posiada zaokrąglone narożniki w ślad za którymi idzie zaokrąglony wyświetlacz przykryty szkłem 2,5D. Całość tworzy zgrabną i dopracowaną kompozycję. Smartfon napędzany jest 8-rdzeniowym procesorem Snapdragon 625 oraz posiada bardzo wydajny czip graficzny Adreno 506. Dzięki matrycy Full HD+ o proporcjach 18:9 każdy obraz emanuje kolorami, czarując głębią oraz szczegółowością. Ekran 5,99 cala w Xiaomi Redmi 5 Plus utrzymuje też kontrast 1000:1 i zapewnia imponującą jasność 450 nitów. Potrafi też automatycznie zmieniać jasność, zależnie od panujących warunków otoczenia, aby zagwarantować najlepszą widoczność.

  Xiaomi Redmi 5 Plus wyposażony jest w aparat 12 Mpix z przysłoną f/2.2 oraz pikselami wielkości 1,25µm. Robi dzięki niemu ostre i wyraźne zdjęcia. Smartfon ma podwójną diodę doświetlającą z tyłu i nagrywa filmy 4K UHD (30 kl./s). Stabilizacji optycznej nie ma. Aparat przedni ma 5 Mpx i diodę doświetlającą z dyfuzorem w ramce nad wyświetlaczem.

  Poziom żywotności baterii w Redmi 5 Plus jest bardzo wysoki, już sama pojemność 4000 mAh budzi zachwyt. Możemy zatem korzystać swobodnie ze smartfona, nie martwiąc się, że zabraknie mu energii właśnie wtedy, gdy będzie najbardziej potrzebny. Aby odblokować Xiaomi Redmi 5 Plus wystarczy użyć sprawnie działającego czytnika linii papilarnych.

  Modem 4G, zastosowany w smartfonie Xiaomi Redmi 5 Plus, obsługuje częstotliwości LTE B1/3/4/5/7/20/38/40. Szczególnie ważne jest LTE B20 z pasmem 800 MHz, bo to dzięki niemu można połączyć się z szybkim internetem daleko poza miastem, odpoczywając w górach albo na plaży.

  Xiaomi Redmi 5 Plus

  Redmi 5 w najtańszej wersji ma 2 GB RAM i 16 GB pamięci masowej, natomiast w nieco droższej, 3/32 GB. Redmi 5 Plus jest bez problemu dostępny w wersjach 3 GB RAM i 32 GB pamięci masowej oraz 4 GB RAM i 64 GB pamięci masowej. Smartfon posiada miejscedla karty pamięci microSD, która pozwoli zrekompensować pewne braki. Na lewych krawędziach mamy szufladki dual SIM. Są one hybrydowe, więc umieścimy w nich 2x nano SIM lub 1x nano SIM + 1x kartę pamięci microSD. Najbardziej godny polecenia jest jednak Redmi 5 Plus w wersji 4/64 GB. Większa pojemność RAM usprawnia działanie systemu i aplikacji. Przydaje się też gdy uruchamiamy wiele kart w przeglądarce internetowej.

  U góry wbudowano wyjście słuchawkowe, drugi mikrofon oraz nadajnik podczerwieni, dzięki któremu smartfon może pełnić rolę uniwersalnego pilota do telewizorów różnych producentów. Xiaomi Redmi 5 Plus pracuje pod kontrolą systemu Android 7.1 Nougat, wzbogaconego autorską nakładką MIUI 9. Niebywale przejrzystą i intuicyjną nakładką, która pozwala umieścić dwie aplikacje na jednym ekranie. Wprowadza także skrót do najczęściej uruchamianych aplikacji, notatek, czy powiadomień, a na dodatek sprawne przełączanie się między aplikacjami poprzez dwukrotne stuknięcie w klawisz wielozadaniowości. Jeśli chodzi o walory kolorystyczne to możemy wybierać spośród dosyć obszernej gamy kolorów. W ofercie smartfon jest dostępny w kolorze niebieskim, czarnym, złotym
  i różowym. Wymiary urządzenia to 158,5 x 75,45 x 8,05 mm, a jego waga wynosi 180 gi jest dobrana odpowiednio do rozmiaru, dlatego telefon idealnie leży w dłoni.

  W dniu 14.02.2019 Straż Pożarna powiatu tarnogórskiego odnotowała 3 interwencje:- kot na drzewie (Nowa Wieś Tworoska),- plama oleju na jezdni (Boniowi...

 • Pierwszy pijany motorowerzysta w 2019

  Wczoraj wpadł pierwszy w tym roku pijany motorowerzysta. 48-latek został zatrzymany na ulicy Sobieskiego w Radzionkowie zaraz po godzinie trzynastej. Miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 • Filia 9 Strzybnica : Spotkanie z Edytą Grajczyk

  Filia nr 9 (Strzybnica) zaprasza 28 lutego (czwartek) o godzinie 16.00 na spotkanie z Edytą Grajczyk, uczestniczką wypraw rowerowych NINIWA…

  W dniu 13.02.2019 Straż Pożarna powiatu tarnogórskiego odnotowała 6 interwencji:- pożar sadzy w kominie (Tarnowskie Góry),- kolizja drogowa (Świerklan...

 • Dwóch nietrzeźwych kierowców i jeden z cofniętymi uprawnieniami

  Policjanci w dalszym ciągu zatrzymują nieodpowiedzialnych kierujących, którym nie straszne jest kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Wczoraj stróże prawa oprócz dwóch nietrzeźwych kierowców, zatrzymali kierowcę, któremu w 2005 roku cofnięto uprawnienia do kierowania. Sprawcy odpowiedzą przed sądem.

 • Rano kradła w markecie, a wieczorem wpadła z narkotykami

  W poniedziałek miała miejsce kradzież w jednym z marketów w Tarnowskich Górach. Łupem padły bombonierki i kawy wycenione na prawie tysiąc złotych. W tym samym dniu tarnogórscy wywiadowcy zatrzymali kobietę, która kierowała samochodem złodziei. 22-latka oprócz tego, że brała udział w kradzieży miała też przy sobie narkotyki.