• Przecięli zabezpieczenia i ukradli rowery. Zostali zatrzymani.

  Tarnogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży dwóch rowerów. Jeden ze sprawców został złapany na gorącym uczynku, gdy próbował odjechać jednośladem. Na drugiego w jego miejscu zamieszkania czekali w tym samym dniu wywiadowcy. Rowery zostały odzyskane i przekazane właścicielom. Dzięki pracy operacyjnej ustalono, że złodzieje mają inne kradzieże na sumieniu.

 • Jeden pijany kierujący i dwóch piratów drogowych

  W miniony weekend policjanci z tarnogórskiej drogówki zatrzymali jednego kierującego „na podwójnym gazie”. Kierowca miął prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast dwóch kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość o 50km/h. Wspomniani kierowcy stracili już prawa jazdy.

 • Mamy nowego rekordzistę! Jak duży rozmiar dał mu zwycięstwo?

  Już po raz 17. poznaliśmy aktualnego Mistrza Polski. Okazał się niekwestionowanym zwycięzcą, pobijając nowy rekord rozmiaru… wydmuchanego balona z gumy do żucia! Niezwykłe zawody odbyły się, jak co roku, w najlepszym parku rozrywki dla dzieci - Rabkolandzie.

  Rabkoland, park pełen miłości do balonówki i nietypowych form rozrywki, już po raz siedemnasty zorganizował odjechane Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. W tych dorocznych, wyjątkowych zawodach może wziąć udział każdy entuzjasta gumy do żucia, którego żuchwa, język i zęby pozwalają na starcie z balonówką.

  Podczas Mistrzostw każdy zawodnik wydmuchuje jak największy balon w obecności kadry mierzącej, zwanej sędziami balonowymi, którzy dokonują pomiaru za pomocą balonomierzy. Optymalny przewidywany czas żucia to około 10 minut przed startem, jednak zawodnicy mają wolną rękę, jeśli chodzi o technikę i czas przeżuwania. Niektórzy miesiącami przygotowują się do zawodów, jednak ich wyniki zawsze zaskakują!

  Niezwykłe mistrzostwa organizowane są od 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy 486 zawodników spotkało się w Rabce, by rywalizować o tytuł najlepszego dmuchacza balonów w kraju. Pierwszym, historycznym zwycięzcą, z wynikiem 20 cm średnicy, został Brunon Czerwiński (14 lat) z gminu Bliżyn. Jak w każdej liczącej się dyscyplinie sportu, także tutaj regularnie padają rekordy, a emocje rozpalają kibiców i rywali.

  Mistrzem Dmuchania Balona Z Gumy Do Żucia 2019 został Sławomir Słowik z Nowego Sącza, który wydmuchał imponującego, 27,5-centymetrowego balona! Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Myszy z Niepołomic (25,6 cm), a ostatnie miejsce na podium zajęła Klaudia Kowal z Glichów (25,2 cm). Do zwycięzców trafiły nagrody pieniężne, puchary, dyplomy i wieczna chwała, a pozostali ze stawki najlepszych zawodników pocieszyli się zaproszeniami do Rabkolandu i Termy Bania oraz niespodziankami.

  Kolejne balonowe mistrzostwa - już za rok!

  Mamy nowego rekordzistę! Jak duży rozmiar dał mu zwycięstwo?

  puchary mistrzów Polski w dmuchaniu balona z gumy

  zabawa w Rabkolandzie

  zabawa z dmuchaniem balona z gumy w Rabkolandzie

  wspaniała zabawa w Rabkolandzie dla dzieci

  Rabkoland i niecodzienne mistrzostwa

  zabawy w Rabkolandzie dla dzieci i dorosłych

  wyniki mistrzostw w Rabkolandzie

  weekendowe zabawy w Rabkolandzie

 • Pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich - utrudnienia w ruchu

  Już w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia, do Piekar Śląskich zawita tysiące pielgrzymów, chcących pomodlić się do Matki Bożej Piekarskiej. W tym dniu na piekarskich drogach będą występowały znaczne utrudnienia w ruchu. Stróże prawa już dzisiaj przestrzegają przed zmianami na drogach.

 • Ogólnopolskie działania "Sierpniowy weekend"

  Przed nami kolejny długi weekend. Korzystając z wakacyjnej pogody i nadarzającej się okazji na spędzenie wolnego czasu z rodziną, przyjaciółmi wielu z nas wyruszy w trasę. Należy spodziewać się wzmożonego ruchu na głównych drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. W okresie długiego sierpniowego weekendu do służby skierowana będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego, dlatego należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach, w tym na głównych ciągach komunikacyjnych.

 • Pomyliła las ze składowiskiem odpadów

  Tarnogórscy kryminalni wspólnie ze strażnikami leśnymi zatrzymali kobietę, która ciągnikiem wjechała do lasu. Oprócz bezprawnego wjazdu na teren leśny, odpowie też za jego zaśmiecenie. Badanie trzeźwości wykazało że jest pod wpływem alkoholu za co grozi wysoka grzywna i 2 lata więzienia.

 • Czujny szef firmy złapał nieuczciwego pracownika

  Policjanci z Referatu Patrolowego zatrzymali pracownika jednej z firm w miejscowości Wieszowa, który wraz z kolegą usiłował dokonać kradzieży paliwa i smaru o wartości ponad 3 tysięcy złotych. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im do pięciu lat więzienia.

 • XVII Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia w Rabkolandzie

  Najbardziej odjechane Mistrzostwa Polski po raz 17-ty w Rabkolandzie! Mowa o Mistrzostwach Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia, czyli jednej z najbardziej oryginalnych dyscyplin, jakie widział świat! Czyj balon z gumy okaże się tym razem największy?

  Guma balonowa jest znana od ponad 90 lat i dla wielu Polaków była jednym z najcenniejszych i najsmakowitszych przysmaków dzieciństwa. Najlepszy park rozrywki dla dzieci - Rabkoland, jedyne w Polsce miejsce, znane z oryginalnych i nieoczywistych mistrzostw, zaprasza na XVII Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. Zawody przeznaczone są dla wszystkich entuzjastów gum do żucia, którzy opanowali trudną sztukę robienia…. jak największych balonów. A nie jest to wcale takie łatwe, jak się wszystkim wydaje!

  Mistrzostwa Polski organizowane są nieprzerwanie od 2003 roku, kiedy to pierwszy raz blisko 500 uczestników spotkało się w Rabce, by przed specjalną komisją z Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych rywalizować o tytuł najlepszego dmuchacza balonów z gumy do żucia w Polsce! Historycznym zwycięzca został wtedy Brunon Czerwiński, 14-latek z gminy Bliżyn. Osiągnął on wynik 20 cm średnicy! Aktualny rekord wynosi 26 centymetrów i należy do Bernadetty Czyszczoń z Rabki Zdrój. Czy uda się pokonać aktualną mistrzynię? Czy tytuł pozostanie w Rabce, stolicy dziecięcego uśmiechu i zabawy, czy trafi do innego miasta? Jednego można być pewnym: będzie pełno emocji!

  Technik dmuchania balonów jest wiele, podobnie jak odpowiedniego przygotowania gumy do żucia i jej przeżuwanie. Optymalny czas życia to około 10 minut, najlepiej tuż przed startem, ale zawodnicy mają całkowicie wolną rękę i dowolność w stosowaniu techniki żucia i dmuchania balona. Każdy pomiar dokonywany jest przez sędziów balonowych, którzy używają specjalnych balonomierzy do mierzenia wyników.

  Na zwycięzców Mistrzostw czekają dyplomy, puchary oraz liczne nagrody, w tym bilety do Rabkolandu i Termy Bania oraz nagrody pieniężne. Mistrzostwa poprowadzi niezastąpiony i uwielbiamy w regionie kabaret Śleboda!

  Jak zapisać się na mistrzostwa? Wystarczy dnia 17.08.2019 w godzinach 13:00-15:00 pojawić się w Rabkolandzie i zarejestrować jako uczestnik. W konkursie mogą brać udział uczestnicy w wieku 0-100 lat, jeśli tylko ich żuchwa nie ma nic przeciwko! Udział jest całkowicie bezpłatny dla wszystkich gości parku.

  Dmuchanie balona z gumy do żucia

  zabawa dla dzieci z gumą do żucia

 • Kolarska pasja policjanta drogówki

  Sierż. Robert Cogiel pełni służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Po służbie tarnogórski stróż prawa często zamienia policyjny mundur na kolarski strój. Jego zamiłowaniem jest bowiem kolarstwo szosowe. Policjant już od ośmiu lat ściga się w Tour de Pologne dla amatorów, a od trzech reprezentuje Policję.

 • Pracowity weekend policjantów tarnogórskiej drogówki

  Tarnogórscy policjanci przeprowadzili czynności na miejscu pięciu wypadków drogowych, do jakich doszło w weekend. Oprócz obsługi wypadków policjanci zanotowali osiemnaście kolizji oraz zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. W wyniku zdarzeń sześć osób trafiło do szpitali.

 • Kompleksowość i rzetelność

  Realizacja nietypowych zleceń, naprawa czy regeneracja odbłyśników jest dla PVL Polska tzw. chlebem powszednim. Zespół tego punktu od dłuższego już czasu realizuje podobne zlecenia. Zawsze z należytą uwagą i profesjonalizmem. Dzięki odpowiednio przygotowanym stanowiskom pracy, sprawdzony zespół pracowników zawsze realizuje zlecenia w taki sposób, aby zapewnić jak najwyższą jakość. Regeneracja reflektorów jest coraz bardziej popularna wśród wszystkich użytkowników pojazdów. Niezależnie od tego czy kierowca porusza się samochodem osobowym, autobusem czy też ciężarówką, w razie konieczności poddaje regeneracji swój system oświetlenia. Jest to wynik nie tylko chęci zapewnienia sobie komfortu jazdy, ale także i bezpieczeństwa. Każdy pojazd powinien być wyposażony w sprawne światła o odpowiednim natężeniu, aby nie doszło do olśnienia innych uczestników drogi. Jest to szczególnie niebezpieczne o zmierzchu oraz w godzinach nocnych, gdyż nagłe, jasne światło może doprowadzić kierującego do mimowolnego zamknięcia oczu, co w efekcie może spowodować zjechanie ze swojego pasa ruchu.

  Doprowadzenie do tego, aby światła miały odpowiednią barwę i były odpowiednio ustawione, jest niezwykle ważne, aby wszyscy uczestnicy dróg mogli czuć się bezpiecznie. Dlatego też PVL Polska przykłada tak dużą wagę do profesjonalnej obsługi i rzetelnego wykonywania swoich zadań. Jako firma z nowoczesnym podejściem do klienta, oferuje także usługi na odległość. Wystarczy nadać paczkę z uszkodzonym reflektorem, a firma po wykonaniu koniecznej naprawy odeśle ją na ten sam adres.

  Odpowiednia technika polerowania

  Prowadząc działalność taką jak polerowanie reflektorów bardzo ważne jest, aby stosować odpowiednie narzędzia, preparaty oraz technikę pracy, tylko dzięki zachowaniu tych trzech czynników, można mieć pewność co do profesjonalnej obsługi. PVL Polska przykłada dużą wagę do tego, aby usługi przez nich świadczone (w tym także polerowanie lamp) były wykonywane z należytą uwagą i precyzją.

  Chcąc uzyskać odpowiedni efekt, stosowane są różnego rodzaju zabiegi, dzięki którym reflektory odzyskują dawny blask. Jedną z technik jest polerowanie klosza tzw. klarowanie, które polega na nadaniu powłoce odpowiedniej przejrzystości, unika się w tym wypadku szlifowania, gdyż mogłoby dodatkowo osłabić tworzywo. Niemniej jednak, zanim przystąpi się do jakichkolwiek czynności polerskich, należy dany element odpowiednio oczyścić i odtłuścić. Nie da się niestety uniknąć zabrudzeń wewnątrz klosza, różnego pochodzenia kuch, drobinki pyłu, owady a także wilgoć potrafią utworzyć wewnątrz lampy dość jednolitą i grubą warstwę przez którą światło przedostaje się z trudem. Może to też być przyczyna przekonania, że nasze światła świecą gorzej niż kiedyś, a co za tym idzie podejrzewamy zbyt słabe żarówki. Okazuje się, że w większości przypadków problem tkwi w zabrudzonych lub zakurzonych kloszach. Po dokładnej regeneracji i oczyszczeniu lamp, efekt końcowy jest często zaskakujący.

  PVL Polska przykłada zatem ogromną wagę do tego, aby usługi przez nich świadczone spełniały wymagania nawet najbardziej skrupulatnych i dokładnych klientów. Oczywiście rozumieją też fakt, iż tu zawsze chodzi o bezpieczeństwo na drodze, zatem tym bardziej pracują nad ciągłym udoskonalaniem swojego warsztatu pracy. Dzięki ogromnej wiedzy oraz odpowiednim narzędziom, realizują swoją pracę w oparciu o najwyższe standardy niezależnie od modelu samochodu i rodzaju uszkodzenia lampy. Posiadają odpowiednie zestawy naprawcze, aby regeneracja po uszkodzeniu reflektora przebiegała sprawnie i była skuteczna.

  Aparthotel Termy Uniejów ma do zaoferowania Państwu profesjonalną pomoc w organizacji imprez firmowych, szkoleń oraz konferencji. Dzięki temu nie muszą się już Państwo martwić kto zorganizuje imprezę. Istnieje również możliwość zorganizowania imprez na świeżym powietrzu, takich jak pikniki i imprezy plenerowe. Firma na życzenie gości udostępnia również w pełni wyposażone sale konferencyjne, ale również cały teren z otoczenia hotelu. Dzięki temu nie muszą się już Państwo martwić gdzie zorganizować imprezę a następnie odpocząć relaksując się w leczniczych wodach termalnych.

  Co należy zrobić, żeby nasza impreza firmowa się udała?

  Niezależnie od tego czy chcemy zorganizować masowy event, czy kameralne przyjęcie dla pracowników firmy i tak na taką imprezę istnieje wiele ciekawych możliwości, które będą miały w sobie coś wyjątkowego. Jednak dobry pomysł to niestety nie klucz do sukcesu. Aby cała zorganizowana przez nas impreza przebiegła po naszej myśli i tak jak sobie to zaplanujemy, to musimy mieć tę świadomość, że każdy najdrobniejszy element tej układanki musi ze sobą współgrać. Dopiero wtedy możemy być pewni, że impreza będzie udana i zaowocuje pozytywną opinią uczestników wydarzenia. Problem pojawia się wtedy kiedy zaczynamy się zastanawiać , jak wszystko zaplanować, by cieszyć się pozytywnymi opiniami uczestników grupowej imprezy? To wcale nie jest takie trudne, a wystarczy odpowiednio się do tego przygotować, bo tylko dobra organizacja i dokładny plan działania to klucz do sukcesu, a co za tym idzie do ciekawej imprezy, która zachwyci wszystkich zebranych gości. Najważniejszym elementem do zorganizowania każdej imprezy jest oczywiście budżet jakim dysponujemy. Już od samego początku należy dokładnie przemyśleć jaką kwotą dysponujemy, aby uniknąć późniejszych przykrych niespodzianek podczas naszej świetnej imprezy.

  Kto pomoże w organizacji pikników firmowych?

  Kolejnym ważnym elementem tej układanki jest przemyślane zaplanowanie każdego szczegółu tego dnia. Powinniśmy wszystko tak przemyśleć, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich uczestników imprezy i nie ma tu mowy o zasadzie, że nie da się wszystkich zadowolić, bo w tym wypadku zależy nam żeby wszystkim się podobało. Ostatnim problemem, o którym należy pamiętać jest sprawa gdzie zorganizować imprezę. Należy pamiętać, że są rzeczy, na które nie mamy wpływu, a mianowicie pogoda, która nie raz może nas zaskoczyć. Na szczęście przy pomocy naszej firmy nie muszą się Państwo o to martwić, ponieważ organizacja pikników firmowych to nasza specjalność.

  Jakie są plusy współpracy z naszą firmą?

  Jeśli myślą Państwo nad organizacją pikników firmowych, lub organizacją imprez firmowych to nasza firma ma do zaoferowania szeroką gamę możliwości w organizacji wszelkiego rodzaju wydarzeń. Eventy organizowane przez Aparthotel Termy Uniejów to przede wszystkim gwarancja profesjonalizmu, ponieważ kompleksowa organizacja imprez to nasza specjalność i tym zajmujemy się na co dzień. Zależy nam żeby zadowolić klientów dlatego do zaoferowania mamy cztery przestronne sale konferencyjne, które można ze sobą łączyć, a każda z sal wyposażona jest w odpowiednie nagłośnienie i klimatyzację, która przydaje się szczególnie w upalne dni. Organizacja imprez plenerowych to wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać, ale na szczęście w tym wypadku również wiemy jak zorganizować dobrą imprezę, a do zaoferowania w tym przypadku mamy całą

 • O bezpieczeństwie z najmłodszymi w Brynku

  W wakacje policyjne pogadanki w plenerze nie należą do rzadkości. Podczas letniego wypoczynku mundurowi goszczą w stanicach wodnych, na obozach harcerskich i w różnego rodzaju ośrodkach kolonijnych. Prowadząc prelekcje, tłumaczą odpoczywającym tam dzieciom, jak uniknąć zagrożeń na drodze i nad wodą. W Brynku dzielnicowy asp. Maciej Bobola miał okazję spotkac się z najmłodszymi w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”

 • Trwają działania „Bezpieczne skrzyżowania”

  Dzisiaj w godzinach 6:00 – 22:00 w powiecie tarnogórskim policjanci prowadzą działania „Bezpieczne Skrzyżowania”. Celem działań jest dążenie do poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg na skrzyżowaniach i w ich rejonach. Stróże prawa zwracają uwagę na zachowania kierowców i pieszych reagując na popełniane przez nich wykroczenia oraz przestrzegają przed skutkami niestosowania się do przepisów ruchu drogowego.

 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

  8 sierpnia 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 • Zastępstwo oficera prasowego

  W związku z nieobecnością podkom. Damiana Ciecierskiego informujemy, że w dniach od 8 sierpnia 2019 roku do 27 sierpnia 2019 roku, zastępstwo za oficera prasowego pełni sierż. szt. Jacek Mężyk pod nr telefonu : 506 – 685 - 077.

 • W dniu 02.08.2019 Straż Pożarna powiatu tarnogórskiego odnotowała 11 interwencji:- otwarcie mieszkania (Tarnowskie Góry),- zalana piwnica (Miasteczko ...