Każdy, kto wsiada za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. W miniony weekend policjanci zatrzymali kolejnych pijanych kierujących. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, oprócz utraty prawa jazdy, grozi kara do 2 lat więzienia.

W minionym tygodniu policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich samochodów, będąc pod wpływem alkoholu. Do pierwszego zatrzymania doszło w czwartek około godziny 11:00 w Tarnowskich Górach. Mundurowi z tarnogórskiej komendy zatrzymali 41-letniego tarnogórzanina, kierującego osobowym volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile w jego organizmie. W niedzielę po godzinie 18 na ulicy Zagórskiej wpadł kolejny nietrzeźwy. Zatrzymany przez wydział ruchu drogowego, 46-latek z Tarnowskich Gór, prowadził swojego fiata z blisko 3 promilami alkoholu. W nocy z niedzieli na poniedziałek tuż po północy, w Świerklańcu na ulicy Radzionkowskiej, zatrzymany został 35-latek z Bytomia, który kierując osobowym fiatem miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Nieodpowiedzialnym kierowcom grożą surowe konsekwencje, takie jak utrata prawa jazdy, wysoka grzywna, a nawet kara 2 lat więzienia.