Co powinieneś wiedzieć o programie STOP SMOG.

Miasto Tarnowskie Góry przystąpiło za pośrednictwem Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii do rządowego projektu pn.: „Stop Smog”. Program ten skierowany jest do najmniej zamożnych właścicieli nieruchomości, których nie stać na ocieplenie domu i wymianę źródła ciepła. W ramach programu wykonana zostanie termomodernizacja budynku, na którą mieszkaniec otrzyma do 90% dofinansowania. Warunkiem realizacji programu jest wytypowanie 20 budynków jednorodzinnych, spełniających kryteria udziału w programie.

Beneficjentami programu „Stop Smog” mają być osoby spełniające m.in. kryteria socjalne
tj. miesięczny dochód nie może przekraczać 175% kwoty najniższej emerytury w gospodarstwie jednoosobowym (2 189,04 zł) i 125% tej kwoty w gospodarstwie wieloosobowym (1 563,60 zł). Ponadto osoby te mogą posiadać środki własne oraz zasoby majątkowe, nieprzekraczające kwoty 53 000 zł.

Osoby wyrażające wolę skorzystania z programu (będące właścicielami nieruchomości jednorodzinnych), proszone są o kontakt z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego (tel. 32 39 33 638).

Dla kogo jest program?
Dla gmin położonych na obszarze, gdzie obowiązuje tzw. uchwała antysmogowa, o której mowa w art. 96 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska.

Na co?

Wymiana lub likwidacja wysokoemisyjnych źródeł ciepła na niskoemisyjne, termomodernizacja jednorodzinnych budynków mieszkalnych, podłączenie do sieci ciepłowniczej lub gazowej.

Ile?

Ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów do 70% kosztów realizacji porozumienia.

Więcej o programie czytaj tutaj.


Osoby wyrażające wolę skorzystania z programu (będące właścicielami nieruchomości jednorodzinnych), zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 29 listopada 2021 roku o godz. 16:00 w sali nr 40 Urzędu Miejskiego, przy ul. Sienkiewicza 2 w Tarnowskich Górach.
Więcej informacji: tel. 32 39 33 638.