Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

W ramach działań ROADPOL Safety Days policjanci ruchu drogowego z tarnogórskiej komendy przeprowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. W akcję promującą działania włączyli się przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Podczas wspólnej akcji prowadzono rozmowy z mieszkańcami, kierowcami samochodów, na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i o negatywnych skutkach nieprzestrzegania przepisów. Uczono również dzieci bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

W dniach 16-22 września 2021 roku, w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzona była akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane między innymi przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC). Roadpol Safety Days to przedsięwzięcie Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO - zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

W czasie dni bezpieczeństwa ruchu drogowego, policjanci z tarnogórskiej drogówki wraz z przedstawicielem starostwa prowadzili rozmowy z mieszkańcami powiatu tarnogórskiego, kierowcami samochodów na temat bezpiecznego poruszania się po drogach i o negatywnych skutkach nieprzestrzegania przepisów. Do działań przyłączyli się nauczyciele i przedszkolaki z Miedar. Dzieci ćwiczyły bezpieczne przechodzenie na jednym z nowo wyremontowanych przez powiat przejść dla pieszych. Uczestnicy otrzymali od policjantów odblaski, które niejednokrotnie ratują ludzkie życie.

Każdy z nas może wziąć udział w działaniach Roadpol Safety Days, składając deklarację w mediach społecznościowych. Można ją pobrać na stronie internetowej. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, rozsądku i wzajemnym szacunku na drodze. Żyj i pozwól żyć innym.

Foto: Starostwo Powiatowe

  • Na zdjęciu widać przedszkolaków przechodzących przez przejście dla pieszych. Przed przejściem stoi policjant, który zatrzymał samochód osobowy.
  • Grupa dzieci przy policyjnym radiowozie skierowana w stronę policjanta z drogówki.
  • policjant stoi na chodniku i rozmawia z grupą przedszkolaków
  • Policjant i nauczyciele wraz z grupą przedszkolaków stoją przed oznakowanym przejściem dla pieszych.
  • Czterech chłopców stoi przy policyjnym radiowozie. Jeden z nich dostaje od policjanta odblask.
  • Policjant wręcza odblask kierowcy samochodu