Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Tarnogórscy policjanci zatrzymali 38-latka podejrzanego o kradzież. Sprawca ukradł metalowy stół ekspozycyjny warty ponad 700 złotych i sprzedał go na złomie. Za skradziony element mężczyzna zainkasował w punkcie skupu złomu 30 złotych. Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Za kradzież grozi 5 lat więzienia, ale w przypadku 38-latka może być surowsza.

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów w Zbrosławicach doszło do kradzieży metalowego stołu ekspozycyjnego. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę ponad 700 złotych. Zgłaszająca znała sprawcę i wskazała go policjantom.

Mundurowi zatrzymali 38-latka. Okazało się, że stół zdążył sprzedać w pobliskim skupie złomu i zainkasował za niego 30 złotych. Policjanci szybko dotarli do kradzionego mienia i je zabezpieczyli.

Mieszkaniec powiatu tarnogórskiego usłyszał zarzut kradzieży. Okazało się, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Za kradzież grozi 5 lat więzienia, jednak w przypadku 38-latka kara może być zwiększona o połowę, ponieważ działał w warunkach recydywy.