Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Paczki do Anglii a brytyjska mutacja COVID-19: czy pojawiły się nowe obostrzenia?

Świat od ponad roku zmaga się z wirusem Covid-19 i chociaż dostępna jest już szczepionka, krzywe zachorowań ponownie poszybowały w górę w każdym kraju europejskim. Jednym z najbardziej dotkniętych państw jest Wielka Brytania, w której w styczniu wprowadzono lockdown. Przyczyniła się do tego brytyjska mutacja wirusa. Czy spowoduje ona kolejne ograniczenia w wymianie przesyłek kurierskich?

Czy kurier do Wielkiej Brytanii jest dostępny na dotychczasowych zasadach?

Pandemia w wielu krajach oznacza duże ograniczenia w codziennym życiu. Zamknięte sklepy, firmy, gastronomia i inne usługi nie oznaczają jednak, że życie nie toczy się dalej. Ostrożność jest niezbędna, ale konieczne jest też zaspokajanie codziennych potrzeb – zarówno tych podstawowych, jak i kulturalnych czy duchowych. Kurier do Wielkiej Brytanii to jedna z dostępnych dróg dostarczenia bliskim rzeczy osobistych czy upominków.

Pojawienie się brytyjskiej mutacji wirusa wzbudziło niepokój, który zaowocował kolejnym lockdownem. Jednak jak twierdzą epidemiolodzy, pomimo jego większej zakaźności, nie wpływa on bezpośrednio na śmiertelność. Obecnie na świecie jest siedem aktywnych mutacji SARS COV-2, a ta brytyjska jest tylko kolejnym punktem na liście typowych zmian takich mikroorganizmów. Jednocześnie uważa się, że masowo stosowana szczepionka zapewnia odporność również na tę odmianę Covid-19. W UK zaszczepiono już 15 mln osób, dlatego nowe obostrzenia są mało prawdopodobne.

Jak wysłać paczkę do Anglii?

Jeśli na Wyspach Brytyjskich mieszkają Twoi bliscy, chcesz wysłać im upominek lub trochę rzeczy osobistych, umożliwi Ci to kurier do Wielkiej Brytanii. Za pomocą serwisu Euro-Paka bez problemu nadasz Paczki do UK - https://www.euro-paka.pl/. Negocjacje warunków gwarantują, że znajdziesz tu najlepsze i najtańsze oferty. Dzięki wygodnemu kalkulatorowi dowiesz się też, ile kosztuje wysłanie paczki do Anglii w tych firmach oraz wybierzesz najlepszą ofertę.

Jak wysłać paczkę do Anglii za pośrednictwem serwisu? Wykonaj kilka prostych kroków:

  • przygotuj paczkę do wysyłki zgodnie z zasadami pakowania i zabezpieczania zawartości,
  • za pomocą kalkulatora oblicz koszt usługi,
  • z oferty wybierz odpowiednią firmę kurierską,
  • wypełnij formularz dotyczący zawartości paczki i terminu odbioru przez kuriera,
  • opłać usługę jedną z dostępnych form płatności,
  • wydrukuj dokumenty celne wysłane na Twój adres e-mail i naklej je na paczkę,
  • oczekuj na kuriera.

Poszczególne firmy kurierskie stawiają też konkretne wymagania, które musisz spełnić, aby usługa została zrealizowana. Paczki do Anglii powinny też być solidnie zapakowane, aby w transporcie nie uległy uszkodzeniu.

Co można wysłać w paczce do Anglii?

Rodzaje produktów i substancji, które możesz umieścić w paczce do UK, są określone odpowiednimi przepisami. Nie wolno wysyłać między innymi żywności, produktów psujących się, łatwopalnych, wybuchowych, żrących, bardzo cennych czy też broni.  Umieszczając je w przesyłce, robisz to na własną odpowiedzialność. Efektem może być odkrycie takiej zawartości podczas kontroli celnej i nałożenie na ciebie surowych kar.

Bliskim możesz natomiast wysłać zabawki, odzież, drobną elektronikę, środki higieniczne i trwałe kosmetyki pod warunkiem, że odpowiednio zabezpieczysz je na czas transportu. Do paczki do Anglii nie wkładaj też ciężkich przedmiotów, gdyż podniosą wagę przesyłki i koszt jej nadania. Zrezygnuj ze szklanych naczyń, metalowych pojemników czy drewnianych kasetek, na rzecz lekkich opakowań z tworzyw sztucznych.