Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Meble, które posiadamy w mieszkaniu lub domu, wiele o nas mówią. Są wizytówką, która doskonale opisuje nasz styl życia oraz zainteresowania. Styl, jaki wybierzemy we wnętrzu, ma znaczenie, ale jeszcze więcej znaczą posiadane przez nasz przedmioty i elementy wyposażenia. Na przykład miłośnik książek na pewno znajdzie miejsce na pokaźną biblioteczkę, natomiast pasjonat gier lub kinomaniak zawsze posiada jedyny w swoim rodzaju stolik RTV czy szafkę, która pomieści najważniejsze sprzęty.  

Czy stoliki RTV wciąż są potrzebne? 

Może się wydawać, że w czasach, gdy modne są podwieszane telewizory, nie znajdzie się już miejsce dla takiej klasyki jak stolik RTV. Staromodne szafki pod telewizor kojarzą nam się z ciemnymi, fornirowanymi meblami, które pasują przede wszystkim do eklektycznych wnętrz. Tymczasem producenci mebli wciąż nie rezygnują z produkowania tego rodzaju mebli. Nie bez powodu – chociaż ekrany coraz częściej montujemy na specjalnie przeznaczonych do tego uchwytach i stelażach, tak też posiadamy znacznie więcej innych sprzętów elektronicznych. 

Stoliki RTV nie odchodzą więc do lamusa. Sprawdzają się idealnie jako miejsce na konsole do gier, gramofony, wieże stereo czy głośniki. Wciąż pozostają jednocześnie stylowe i funkcjonalne. Różnią się jednak nieco od tych modeli, które znamy przede wszystkim z czasów PRL-u. A czym dokładnie?

Designerskie stoliki RTV  i nowoczesne szafki 

Aktualnie nie tylko telewizory mogą być podwieszane. Nowoczesne szafki niekiedy instaluje się na ścianie. Jest to celowy zabieg, który pomaga optycznie powiększyć wnętrze. Im więcej podłogi widzimy, tym przestrzeń wydaje się nam większa. Alternatywą dla tego rozwiązania jest wybór szafki pod TV, która będzie posiadała cienkie i wysokie nóżki. Może być to także metalowy stelaż. Designerskie i oryginalne stoliki RTV dostępne są m.in. na stronie https://zona-design.pl/meble/stoliki-tv/.

Niekiedy są to również miniaturowe wersje konsoli czy stolików kawowych. W produkcji takich mebli wykorzystuje się przeróżne materiały – począwszy od naturalnego drewna, poprzez metal, szkło czy tworzywa sztuczne. Wszystko zależne jest od tego, w jakim stylu zaprojektowana jest nowoczesna szafka pod TV.

Jak inaczej wykorzystać nowoczesne szafki pod telewizor?

Warto pamiętać o wyżej wspomnianych, różnorodnych sposobach zagospodarowania tego rodzaju mebla. Jeżeli nie mamy oddzielnego stolika, na którym moglibyśmy postawić sprzęt grający – wybierzmy właśnie jeden z dostępnych modeli szafki pod telewizor. Nowoczesne projekty są często bardzo funkcjonalne, dlatego też zyskujemy dodatkowe miejsce do przechowywania. W zamykanych sektorach możemy schować m.in. gry czy płyty DVD. Ukryjemy tam chociażby zapasowe kable, które nie powinny pozostawać na widoku. 

Czasami nie chcemy również, aby to sprzęty RTV były stale widoczne. Są wtedy bardziej podatne na zniszczenie spowodowane osiadającym kurzem. Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, aby konsole czy odtwarzacze DVD schować właśnie wewnątrz takiej nowoczesnej szafki. 

Najmodniejsze stoliki RTV i szafki pod telewizor