Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Rynek nieruchomości w Tarnowskich Górach

Tarnowskie Góry to niewielkie miasto o ciekawej kulturze. Mieści się tu wiele zabytków, zarówno o charakterze świeckim, jak i sakralnym. Do zamieszkania w Tarnowskich Górach zachęca duża liczba terenów zielonych i miejsc do rekreacji, a także dobra komunikacja z Polską Północną, jaką zapewnia bliskość autostrady A1.

Gdzie można kupić nowe mieszkania w Tarnowskich Górach?

Jeśli chodzi o nowe mieszkania w Tarnowskich Górach, oferta jest bardzo ograniczona. O wiele większe znaczenie ma tutaj sprzedaż nieruchomości na rynku wtórnym. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Ceny mieszkań z rynku wtórnego są o wiele niższe niż ceny mieszkań budowanych przez deweloperów. Chociaż trzeba przyznać, że nieruchomości dostępne na rynku pierwotnym mają lepszy układ pomieszczeń i są bardziej przestronne.

Osoby, które chciałyby kupić mieszkanie od dewelopera, mogą przejrzeć oferty z Zabrza, Gliwic, Chorzowa i Katowic. Miasta te leżą stosunkowo blisko Tarnowskich Gór a rynek nieruchomości jest tam na tyle dobrze rozwinięty, że nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego mieszkania.

Zakup nieruchomości w większym mieście to świetny pomysł na inwestycje. Jeśli chodzi o wynajem, ten jest szczególnie opłacalny w Katowicach, gdzie co roku przyjeżdża wielu studentów. Osoby, którym zależy na tym, żeby mieszkać z dala od miejskiego zgiełku mogą pomyśleć o zakupie nieruchomości od dewelopera na obrzeżach miasta lub mieszkania w Tarnowskich Górach, ale z rynku wtórnego.

Jak kształtują się ceny na okolicznym ryku nieruchomości?

Deweloperzy co jakiś czas decydują się budować nowe mieszkania w Tarnowskich Górach, natomiast inwestycji jest stosunkowo niewiele. O wiele więcej osiedli powstaje w Zabrzu czy Gliwicach. Jak kształtują się tam ceny nieruchomości?

W Zabrzu średnia cena mieszkania z rynku pierwotnego wynosi około 290 000 zł a z kolei średnia cena za metr kwadratowy wynosi niespełna 4 600 zł. Drożej jest w Gliwicach. Na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego trzeba przeznaczyć około 350 000 zł, co w przeliczeniu na metr kwadratowy daje średnio 6 200 zł.

Jeszcze drożej jest w Katowicach. Tutaj za nowe mieszkanie trzeba zapłacić średnio 405 000 zł a za metr kwadratowy około 6 800 zł. Podobnie ceny kształtują się w innych dużych miastach, na co wpływ ma oczywiście dobra lokalizacja. Mieszkanie w centrum dużego miasta ma wiele atutów. Przede wszystkim daje możliwość szybkiego dojazdu do pracy czy na uczelnię.

Materiał opracowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl.