Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Wygodna, funkcjonalna łazienka to marzenie niejednego z nas. Komfort podczas jej codziennego użytkowania powinien towarzyszyć nam niezależnie od tego, czy posiadamy małą czy dużą łazienkę. Odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni użytkowej w pomieszczeniu o małym metrażu jest kluczem do sukcesu. Aby jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność naszej łazienki, należy wybrać kabinę prysznicową, której rozmiar będzie w pełni kompatybilny z rozkładem pomieszczenia. Niezwykle popularna jest kabina prysznicowa 120x80, która posiada najczęściej spotykany kształt prostokąta o dużych, przestronnych drzwiach. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami ostrych krawędzi, możemy wybrać kształt półokrągły, znacznie bezpieczniejszy szczególnie jeśli w naszym domu obecne są dzieci.

Czego wymagać od kabiny prysznicowej?

Wysokiej jakości kabina prysznicowa to gwarancja wytrzymałości, a zarazem wysokiego standardu wykonania. Może się wydawać, że szkło nie jest odpowiednim materiałem do produkcji kabiny prysznicowej, lecz szkło używane w kabinach to wysoce odporne na szkodliwe czynniki szkło hartowane. Ten rodzaj tworzywa nie jest podatne ani na zmienne temperatury, ani na uszkodzenia mechaniczne. Specjalne właściwości hartowanego szkła pozwalają na jego powszechne użycie nie tylko w łazienkach, ale również w konstrukcjach zewnętrznych.

Odpowiednio dobrana kabina prysznicowa powinna zapewnić nam niezwykły komfort podczas zażywania kąpieli. Nawet kabiny o małych rozmiarach mogą z powodzeniem służyć nam jako miejsce do wieczornego relaksu czy porannego przebudzenia. Ponadto, kabina zajmuje zdecydowanie mniej miejsca w naszej łazience, dzięki czemu możemy zdecydować się na dodatkowe wyposażenie łazienki, które byłoby niemożliwe w przypadku montażu wanny.

Jeśli posiadacie dzieci, kabina prysznicowa 120x80 z głębokim brodzikiem również zda egzamin. Nie musimy demontować prysznica i zastępować go nieporęczną wanną. Głęboki brodzik jest dobrą alternatywą dla wanny dziecięcej.

Prysznic jest także rekomendowany dla osób, dla których wejście do wanny jest rzeczą niemożliwą. Kabiny prysznicowe bez brodzika, które montuje się w bezpośrednim kontakcie z posadzką podłogową nie posiadają żadnych zbędnych progów czy krawędzi, które mogłyby utrudnić swobodne wejście do środka kabiny.

Nowoczesna kabina prysznicowa do każdej łazienki

Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Szklane kabiny prysznicowe to szeroki wachlarz jeśli chodzi o kształty i rozmiary. Najpopularniejsze są prostokątne, kwadratowe i półokrągłe kabiny prysznicowe, które łatwo jest dopasować do rozkładu łazienki. W ofertach wielu uznanych producentów znajdują się również bardziej niestandardowe warianty jak pentagony czy zyskujące popularność kabiny walk in.

Jeśli o sposób otwierania i zamykania kabiny prysznicowej, również możemy dobrać rodzaj mechanizmu do specyfiki naszej łazienki. Chyba najbardziej praktyczne są kabiny prysznicowe 120x80 z drzwiami przesuwnymi, które nie wymagają dodatkowej powierzchni umożliwiającej otworzenie kabiny. Równie często stosuje się drzwi uchylne, które są mniej problemowe niż przesuwne ze względu na prostszy mechanizm. Można również zastosować drzwi wahadłowe, które umożliwiają otwarcie drzwi do środka kabiny, jednak to nieco utrudnia swobodne wejście do środka.

Gdzie zamontować kabinę prysznicową? W większości polskich mieszkań stosuje się kabinę prysznicową narożną, która jest niezwykle praktycznym i wygodnym rozwiązaniem. Do większych łazienek można zakupić kabiny prysznicowe przyścienne lub wolnostojące, które są wysoce estetyczne i nowoczesne.

1000 Znaków do wykorzystania