Większość z nas, w ogóle nie wyobraża sobie nawet jednego dnia, bez zapachu swych najlepszych perfum. Nic w tym dziwnego, w końcu to sprawia, że czujemy się komfortowo i wzrasta nasza pewność siebie. Często staramy się dobierać zapachy do swojej osoby, szczególnie by podkreślić tym swą elegancję oraz swój niepowtarzalny styl i gust.

Obecnie, nie ma już takiego problemu jeżeli chodzi o dostępność markowych perfum. Chociażby Calvin Klein Truth 100 ml lub też Calvin Klein Obsession night – dostępny będzie w wielu drogeriach, w bardzo atrakcyjnej cenie. Zdecydowanie lepiej postawić na te renomowane pozycje, niż na te, których zapach będzie kojarzył się z „kiczem”. Bez względu na to, czy są to perfumy damskie czy też męskie, zawsze znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie lub dla bliskiej osoby. Kluczem jest jednak właściwa ścieżka wyboru. Jak zatem wybierać zapachy męskie i damskie, aby były one trwałe, piękne, a za razem modne.

h3>Rodzaje perfum

Każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że damskie zapachy zdecydowanie różnią się od tych męskich. Zapachy kobiecie, najczęściej charakteryzują się nutą kwiatów, aromatem słodkich przypraw oraz owocami. Tę męskie, w głównej mierze są drzewne, korzenne, ziołowe, a niekiedy i skórzane.

Co ciekawe, w męskich oraz damskich perfumach spotkamy się z nutą cytrusów, orientu oraz piżma. Popularnymi połączeniami zapachów, są te ziołowo-orientalne lub kwiatowo-owocowe. Istnieje niezliczona ilość kompozycji, a jednak nadal powstają nowe i to coraz bardziej zmysłowe, intrygujące i oryginalne.

Co warto wiedzieć o perfumach?

Kiedy udajemy się do drogerii lub perfumerii by kupić perfumy, które będą dla nas odpowiednie, warto znać podstawowe zasady, które sprawią, ze z pewnością nie wybierzemy zapachu zupełnie do nas niepasującego.

Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do sklepu jeszcze przed południem. Dodatkowo, (co jest niezwykle istotne) nie należy się wcześniej perfumować, ani też stosować jakichkolwiek balsamów do ciała. Najlepiej jest w ogóle zdobyć wcześniej próbkę tych perfum, które nas interesują najbardziej. Takie testowanie ich wcześniej może być bardzo pomocne, gdyż te nuty bazowe, które na skórze utrzymują się najdłużej, jednocześnie też najwolniej się rozwijają.

Ponadto, nie ma sensu wąchać więcej niż 3-4 różne zapachy. Między ich sprawdzaniem, warto powąchać też ziarna kawy, które pomogą nam zneutralizować zapach perfum w naszych węchu. Wiele perfumerii udostępnia swoim klientom ziarenka kawy, które doskonale radzą sobie, podczas kiedy my musimy sprawdzić większą ilość zapachów.

Perfumy na prezent

Wybierając perfumy dla kobiet – będzie to zadanie jednocześnie trudne i łatwe. Głownie w związku z ich ogromnym wyborem, dlatego bardzo ciężko jest dobrać coś konkretnego. Wyjątek stanowi sytuacja, w której kobieta ma tylko jeden, ulubiony zapach. Uniwersalnym rozwiązaniem z pewnością okaże się CK One 200ml, ponieważ jest to mieszanka zarówno dla kobiet i mężczyzn. Popularne dla pań są też zapachy z kategorii orientalno-kwiatowych, a także szyprowe.

Świetnym rozwiązaniem na prezent dla panów, będzie np. Calvin Klein Truth for men. Jest to bardzo popularny zapach, który wybiera wiele osób bardzo chwaląc sobie tę mieszankę. Jeżeli mężczyzna, którego chcemy obdarować perfumami, lubi klasyczne i eleganckie zapachy, wybierzmy właśnie CK truth, a z pewnością ujrzymy jego uśmiech na twarzy.

Calvin klein truth, a może Obsession night? – Jak wybrać dobre perfumy dla siebie lub na prezent?