Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry

Szorowarka do podłóg to jeden z tych sprzętów, których nie powinno zabraknąć w żadnej firmie funkcjonującej w budynku o dużej liczbie metrów kwadratowych. Porządek jest kluczowy dla kwestii związanych ze stosowaniem się do zasad Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Czyste podłogi to skuteczny sposób na wyeliminowanie ewentualnych wypadków, które mogłyby nastąpić np. w wyniku pośliźnięcia się na rozlanym oleju w warsztacie samochodowym, lub potknięcia się o zwulkanizowaną gumę w zakładzie produkcyjnym. Szorowarki do podłóg znajdują zastosowanie także w miejscach użyteczności publicznej. Mowa tutaj m.in. o galeriach handlowych, lotniskach, dworcach i supermarketach. Czy wybór maszyny jest zależny od miejsca, w którym docelowo będzie ona najczęściej używana? Jakie wymogi muszą spełnić urządzenia, aby sprawdzać się na powierzchniach przemysłowych, a jakie, aby można było z nich korzystać w miejscach będących dużym skupiskiem ludzi?

Szorowarka do podłóg w centrum handlowym lub supermarkecie

Wybór szorowarki jest prosty jedynie z pozoru. W praktyce należy wziąć pod uwagę wiele istotnych kwestii, przeanalizować je i dopasować do nich najbardziej odpowiedni model. Do najważniejszych zagadnień należą:

  • określenie metrażu powierzchni, gdzie szorowarka będzie najczęściej używana;
  • dopasowanie wydajności czyszczenia maszyny do wyżej opisanej wartości;
  • poznanie systemów obecnych w poszczególnych urządzeniach i wybranie tych, które najlepiej odzwierciedlają nasze potrzeby;
  • jeśli chodzi o wybór szorowarki jednotarczowej do czyszczenia powierzchni, gdzie w ciągu dnia przewijają się tłumy ludzi, to bardzo ważne jest, aby maszyna charakteryzowała się dużą zwrotnością;
  • szorowarki powinny zostać dopasowane do typu powierzchni, jaką mają sprzątać, że nie są one tak bezpieczną inwestycją jak nowe, objęte gwarancją sprzęty.

Warto zwrócić uwagę na model Scrubmaster B30, który pochodzi z oferty firmy Hako. Wspomniana szorowarka to idealne rozwiązanie, jeśli chodzi o czyszczenie małych i średnich obszarów. Zamontowany w urządzeniu system PowerFlow pozwala na wspomaganie jazdy poprzez ruch szczotek. To z kolei odzwierciedla się w dużej zwrotności Scrubmaster B30, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania omawianego sprzętu. Ta szorowarka do podłóg została wyposażona w bezobsługową baterię, której czas pracy może wynosić nawet 110 minut. Co ciekawe, urządzenie może zostać naładowane poprzez podłączenie go do standardowego gniazdka. To znacznie ułatwia korzystanie z B30 i w pozytywny sposób wpływa na wydajność pracy operatora.

Szorowarki do podłóg przemysłowych

Duże powierzchnie wymagają czyszczenia przy użyciu nieco bardziej zaawansowanego sprzętu. Chodzi o to, aby wykorzystywane urządzenie miało jak największą wydajność powierzchniową i mogło w możliwie szybko umyć duży obszar. W przypadku hal produkcyjnych, magazynów i warsztatów samochodowych mieszczących się w miejscach o dużej liczbie metrów kwadratowych, najlepiej jest przyjrzeć się modelom pozwalającym na mycie podłóg od 2 900 do 4 200 m2/h.

Przykładami podobnych rozwiązań mogą być szorowarki z serii Scrubmaster takie jak B45, B70, B90 I B120. Każda z nich występuje w wersji z operatorem prowadzącym i została zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik mógł obserwować całą sprzątaną powierzchnię. Wymienione maszyny charakteryzują się również niebywale intuicyjnym systemem obsługi, a niektóre spośród nich nadają się także do mycia posadzek i zróżnicowanej strukturze.

Przed dokonaniem ostatecznej decyzji odnośnie do zakupu, najlepiej jest skontaktować się ze specjalistą z tej dziedziny. Chodzi o to, aby wybór równał się osiągnięciu satysfakcji z zainwestowanych pieniędzy, a kupiona maszyna służyła przez długie lata.

Szorowarka do podłóg https://tarnowskie24.pl/foto/pics/994e6e4a848ebc273dbd5c9c0b1c4b0a.jpgrem prowadzącym