Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Tarnowskie Góry


16 marca (sobota), godz. 19.30


KOBIECA ART ARENA: Marta Frej „#jestemsilnabo”

Wernisaż wystawy


Galeria Sztuki Współczesnej Przytyk zaprasza na wernisaż wystawy prac Marty Frej – malarki, ilustratorki, animatorki kultury, prezeski fundacji Kulturoholizm. Zasłynęła jako autorka feministycznych memów internetowych, łączących błyskotliwy, moralizatorski humor z kunsztowną grafiką. 
Marta Frej urodziła się w 1973 r. w Częstochowie. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks”, a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks „Dromaderki”. Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce. Obecnie pracuje w Centrum Promocji Młodych w Częstochowie.

O projekcie #jestemsilnabo artystka mówi, że „chce wesprzeć nas, kobiety. Zdarzyło Ci się kiedyś mieć dość bycia sobą? Nie mieć sił na nic? Stracić nadzieję i nawet nie pamiętać, jaki ona ma smak? Czy z tego można czerpać siłę? Czy każde doświadczenie i każda chwila jest po coś? Bohaterki dnia codziennego  mówią, że tak. Są silne pomimo, wbrew i na przekór”.

Na wernisażu spotkanie autorskie z artystką poprowadzi Zuzanna Sokołowska, absolwentka historii i filozofii, wykładowca akademicki, krytyczka sztuki. Publikuje między innymi na łamach czasopism "ArtPapier", "Kultura Liberalna" oraz "Opcje".

Wstęp wolny.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.