Mini Mundial w Miasteczku Śląskim. Mecze, konkursy i wielki finał

FOT. UM Miasteczko Śląskie
Reprezentacje państw, rzuty karne, żonglerka i walka o puchar – na Orliku w Miasteczku Śląskim szykuje się niedziela pełna piłkarskich emocji. Uczestnicy najpierw poznają swoje drużyny i zasady turnieju, a później rozpoczną rywalizację o awans do fazy pucharowej. W programie znalazło się również miejsce na zdrowe przekąski, konkursy sprawnościowe i wyróżnienia dla najlepszych zawodników.
- Od rejestracji do fazy pucharowej na boisku przy Sportowej
- Konkursy piłkarskie uzupełnią rywalizację drużyn
Od rejestracji do fazy pucharowej na boisku przy Sportowej
Mini Mundial odbędzie się 23 sierpnia 2026 roku na kompleksie boisk Orlik przy ul. Sportowej 1 w Miasteczku Śląskim. Wydarzenie potrwa od godz. 12.00 do 17.00 i będzie kolejną odsłoną cyklu „Aktywna Niedziela na Orliku”.
Program rozpocznie się od zbiórki i rejestracji uczestników. Po oficjalnym otwarciu oraz rozgrzewce zawodnicy zostaną podzieleni na reprezentacje poszczególnych krajów. Następnie rozpoczną się mecze grupowe.
Organizatorzy przewidzieli także możliwość rozegrania spotkań rewanżowych, jeśli liczba zgłoszonych drużyn okaże się niewielka. Po fazie grupowej wyłonione zostaną zespoły, które awansują do dalszej części turnieju.
Konkursy piłkarskie uzupełnią rywalizację drużyn
Przerwa regeneracyjna będzie okazją do uzupełnienia płynów i skorzystania ze zdrowych przekąsek. Po niej uczestnicy wrócą do sportowej rywalizacji, ale nie tylko w meczach.
W programie dodatkowym znalazły się:
- konkurs rzutów karnych,
- żonglerka piłką,
- konkurs celności strzału,
- rzut w poprzeczkę.
Turniej zakończą półfinały, mecz o trzecie miejsce i finał. Podczas ceremonii dekoracji wyróżnieni zostaną nie tylko zdobywcy trzech pierwszych miejsc, lecz także zawodnicy z indywidualnymi osiągnięciami:
- najlepszy zawodnik turnieju,
- najlepszy bramkarz,
- król strzelców,
- najaktywniejszy zawodnik.
Udział w wydarzeniu ma połączyć sportową rywalizację z aktywnym spędzeniem wolnego czasu. Organizatorzy wskazują także na integrację uczestników i promocję zdrowego stylu życia. Dzięki rejestracji na miejscu osoby, które pojawią się na Orliku, będą mogły dołączyć do jednej z turniejowych drużyn.
Wydarzenie jest realizowane dzięki dofinansowaniu z programu „Aktywny Orlik” Ministerstwa Sportu i Turystyki. Szczegółowych informacji udziela Robert Boryczka.
na podstawie: UM Miasteczko Śląskie.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (UM Miasteczko Śląskie). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Mini Mundial w Miasteczku Śląskim. Mecze, konkursy i wielki finał

Nowa suwnica Smitha w Miasteczku Śląskim daje więcej możliwości treningu

Kino pod gwiazdami wraca do Starych Tarnowic z Bolkiem, Reksiem i Narnią.

Nowy system na boisku Odry. Murawa będzie podlewana równomiernie

Bezrobocie w Miasteczku Śląskim. W rejestrze 157 osób

Sześć dekad razem. Państwo Penkaty z Miasteczka Śląskiego świętują diamentowe gody

Reklamacja nie oznacza zwrotu pieniędzy. Rzecznik wyjaśnia

Barok i akordeon w Pałacu w Rybnej. Będzie prawykonanie

Potrącenie na przejściu w Tarnowskich Górach - 71-latek za kierownicą

Fałszywe oferty pracy i SMS-y. Policjanci ostrzegali bezrobotnych w Tarnowskich Górach

Wyprzedzanie zakończyło się zderzeniem z motocyklem. 68-latek pod lupą policji

Śmiech pod gołym niebem. Kabaretowe wieczory w amfiteatrze

Policjant z Tarnowskich Gór uratował tonącego 8-latka na urlopie

Kilka dni bez ciepłej wody. Przerwa obejmie dziesiątki ulic
Przydatne dane teleadresowe
- Nadleśnictwo Świerklaniec - kontakt, drewno, edukacja leśna i zasady w lesie
- Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tarnowskich Górach - kontakt, wnioski, dokumenty
- Gminna Biblioteka Publiczna w Świerklańcu - kontakt, filie, godziny i usługi
- Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Fatimskiej w Strzybnicy - msze, kancelaria, sakramenty
- Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. Henryka Jordana - Filia w Radzionkowie: zajęcia, kontakt, dojazd
- Ambulatorium z izbą chorych Aresztu Śledczego w Tarnowskich Górach - kontakt i informacje
