Awansów było 58. Tarnogórska policja świętowała z wyróżnieniami

FOT. Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
W tarnogórskiej komendzie tego dnia mundury miały trochę odświętniejszy blask niż zwykle. W czasie uroczystego apelu padły awanse, pojawiły się nagrody i słowa uznania, a na sali dało się wyczuć, że chodzi nie tylko o formalność, ale o docenienie codziennej służby. W centrum wydarzenia byli funkcjonariusze, ale uwagę zwrócono także na pracowników cywilnych, bez których ta instytucja nie działałaby tak sprawnie.
- Podczas apelu padły awanse na kolejne stopnie
- W uroczystości uczestniczyli samorządowcy i przedstawiciele służb
Podczas apelu padły awanse na kolejne stopnie
Uroczystość zorganizowana z okazji Święta Policji była przede wszystkim momentem wręczenia aktów mianowania. W Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach awans otrzymało łącznie 58 funkcjonariuszy. To liczba, która pokazuje skalę zmian w lokalnej jednostce i jednocześnie przypomina, jak szeroki jest policyjny pion służbowy – od szeregowych po oficerów.
Najwyższy stopień w tej grupie przypadł jednemu policjantowi, który został nadkomisarzem. Awans na komisarza odebrało trzech funkcjonariuszy. Dalej były kolejne szczeble, już mniej spektakularne dla postronnego obserwatora, ale w codziennej służbie równie ważne:
– 4 funkcjonariuszy w korpusie oficerów młodszych,
– 27 funkcjonariuszy w korpusie aspirantów,
– 11 funkcjonariuszy w korpusie podoficerów,
– 12 funkcjonariuszy w korpusie szeregowych.
Za tymi liczbami stoją miesiące służby, interwencje, dyżury i odpowiedzialność, której nie widać na pierwszy rzut oka. Awans w policji nie jest tylko zmianą stopnia – to także sygnał zaufania do doświadczenia i postawy konkretnej osoby.
W uroczystości uczestniczyli samorządowcy i przedstawiciele służb
Gospodarzem wydarzenia był komendant powiatowy policji w Tarnowskich Górach mł. insp. Dawid Gil, który wraz z funkcjonariuszami komendy przyjmował gości i prowadził uroczysty apel. Obecni byli także mł. insp. Marek Gadziński, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach , starosta tarnogórski Adam Chmiel, poseł na Sejm RP Tomasz Głogowski oraz członek zarządu powiatu tarnogórskiego Dariusz Wysypoł.
Na sali pojawili się również przedstawiciele samorządów, służb mundurowych i zaproszeni goście. Taki skład nie jest przypadkowy – to znak, że bezpieczeństwo w powiecie nie zaczyna się i nie kończy na jednej komendzie, tylko wymaga stałej współpracy kilku środowisk.
W trakcie uroczystości przypomniano też, że policjant to nie sam mundur, ale przede wszystkim odpowiedzialność, gotowość do niesienia pomocy i codzienna troska o bezpieczeństwo innych. Podziękowania skierowano również do pracowników cywilnych, których rola w policyjnej strukturze zwykle pozostaje w cieniu, choć bez ich pracy wiele spraw nie mogłoby być załatwianych sprawnie.
Na zakończenie padły gratulacje dla awansowanych i odznaczonych. Były też życzenia dalszych sukcesów, satysfakcji ze służby i bezpiecznych powrotów z każdej interwencji – słowa krótkie, ale w mundurowym środowisku dobrze rozumiane.
na podstawie: Powiat.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Sześć dekad razem. Tarnogórskie pary świętowały rocznice małżeństwa

Rewitalizacja Parku Miejskiego rusza. W planach amfiteatr i replika wąskotorówki

Święto plonów z muzyką do wieczora. Dożynki powiatowe w Świerklańcu

Ponad 100 osób splata historię Tarnowskich Gór z włóczki.

Kierowca autobusu wyprzedzał na skrzyżowaniach i przejściu dla pieszych

Jazzowe standardy Henry’ego Manciniego zabrzmią w parku Pałacu w Rybnej

Na Rynku pojawią się mobilne gabinety. Bezpłatne badania dla mieszkańców

Remont ulicy Oświęcimskiej. Przejazd zostanie, ale auta trzeba przeparkować

Pięć dni tańca i wielki finał na Rynku w Tarnowskich Górach

Matki karmiące piersią na ulicach Tarnowskich Gór. Mówią o wsparciu

Ponad 1,5 promila na hulajnodze. Tarnogórzanin dostał 2,5 tys. zł mandatu

Sześć dekad razem. Historia Cecylii i Helmuta Slimok z Miasteczka Śląskiego

Tarnogórzanki tworzą całą żeńską kadrę Polski na mistrzostwa Europy

W Tworogu muzyka spotkała pierwszą pomoc. Rodzinny dzień pełen atrakcji
Przydatne dane teleadresowe
- Parafia św. Anny w Tarnowskich Górach - kontakt, zasięg, kancelaria
- Urząd Gminy Ożarowice - kontakt, wydziały, godziny i e-usługi
- Filia Biblioteczna nr 2 w Zendku - adres, godziny i kontakt
- Parafia Przemienienia Pańskiego w Bobrownikach Śląskich - msze, kancelaria, sakramenty
- Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowskich Górach - kontakt, adres i formy wsparcia
- Urząd Skarbowy w Tarnowskich Górach - kontakt, godziny, e-usługi, właściwość terytorialna
