Przez tygodnie płacił przywłaszczonymi kartami - finał w areszcie i 14 zarzutów

FOT. KPP w Tarnowskich Górach
Po nocy spędzonej w policyjnej celi 31-latek usłyszał 14 zarzutów, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Tarnogórscy kryminalni ustalili, że przez kilka tygodni płacił przywłaszczonymi kartami w sklepach i wypłacał nimi gotówkę z bankomatów, powodując straty przekraczające 18 tysięcy złotych.
Od kwietnia sprawą zajmowali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Chodziło o dwie karty płatnicze należące do mieszkańców Tarnowskich Gór, które zostały przywłaszczone, a potem wykorzystane do serii nielegalnych transakcji.
Przez kolejne tygodnie sprawca posługiwał się nimi przy zakupach w sklepach i wypłatach z bankomatów. Początkowo jego tożsamość nie była znana, ale w toku czynności kryminalni ustalili, kto stoi za tym procederem.
W ubiegły czwartek policjanci pojechali do Bytomia i tam zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszał 14 zarzutów, a śledczy wystąpili do sądu o zastosowanie izolacyjnego środka zapobiegawczego.
Sąd przychylił się do wniosku i zastosował tymczasowy areszt. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem w warunkach recydywy, a na gruncie Kodeksu karnego grozi mu nawet do 15 lat więzienia.
To jeden z tych przypadków, w których kilka przywłaszczonych kart uruchamia lawinę strat, policyjnej pracy i bardzo ciężkich konsekwencji. Finał przyszedł szybko, a dla sprawcy okazał się wyjątkowo kosztowny.
na podstawie: Policja Tarnowskie Góry.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (KPP w Tarnowskich Górach). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
![]()
Ostatnie Artykuły

Mini Mundial w Miasteczku Śląskim. Mecze, konkursy i wielki finał

Nowa suwnica Smitha w Miasteczku Śląskim daje więcej możliwości treningu

Kino pod gwiazdami wraca do Starych Tarnowic z Bolkiem, Reksiem i Narnią.

Nowy system na boisku Odry. Murawa będzie podlewana równomiernie

Bezrobocie w Miasteczku Śląskim. W rejestrze 157 osób

Sześć dekad razem. Państwo Penkaty z Miasteczka Śląskiego świętują diamentowe gody

Reklamacja nie oznacza zwrotu pieniędzy. Rzecznik wyjaśnia

Barok i akordeon w Pałacu w Rybnej. Będzie prawykonanie

Potrącenie na przejściu w Tarnowskich Górach - 71-latek za kierownicą

Fałszywe oferty pracy i SMS-y. Policjanci ostrzegali bezrobotnych w Tarnowskich Górach

Wyprzedzanie zakończyło się zderzeniem z motocyklem. 68-latek pod lupą policji

Śmiech pod gołym niebem. Kabaretowe wieczory w amfiteatrze

Policjant z Tarnowskich Gór uratował tonącego 8-latka na urlopie

Kilka dni bez ciepłej wody. Przerwa obejmie dziesiątki ulic
Przydatne dane teleadresowe
- Przedsiębiorstwo Komunikacji Metropolitalnej w Świerklańcu - kontakt, linie, e-BOK
- Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowskich Górych - kontakt, godziny, świadczenia
- Dzienny Dom Senior+ w Kaletach - adres, skierowanie i zasady pobytu
- Rynek mieszkań na sprzedaż w Tarnowskich Górach
- Filia Biblioteki w Nakle Śląskim - kontakt, usługi i dostępność
- Urząd Stanu Cywilnego w Tworogu - kontakt, adres i zakres spraw
