Świąteczny nastrój w Kaletach - jarmark z lokalnym rękodziełem i czeską delegacją

Na Małym Rynku w Kaletach pojawiły się zapachy przypraw, światełka i tłumy rozmawiających sąsiadów. Mieszkańcy wzięli udział w Miejskim Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie obok stoisk z rękodziełem rozbrzmiewały kolędy — także w języku czeskim. Wśród gości widoczni byli przedstawiciele powiatu i gminy, którzy składali życzenia świąteczne.
- Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy - scena pełna występów i międzynarodowy akcent
- Na Małym Rynku w Kaletach - stragany, życzenia i włodarze miasta
Miejski Jarmark Bożonarodzeniowy - scena pełna występów i międzynarodowy akcent
Na scenie zaprezentowali się uczniowie i przedszkolaki, a program uzupełnili zaproszeni goście. Wydarzenie zyskało międzynarodowy wymiar dzięki delegacji z partnerskiego miasta Vítkov, której występ — kolędy i pastorałki w ojczystym języku — podkreślił wieloletnią współpracę ponad granicami. Obecność artystów z Czech dodała jarmarkowi wyjątkowego brzmienia i przypomniała o sąsiedzkich więziach kulturowych.
Na Małym Rynku w Kaletach - stragany, życzenia i włodarze miasta
Stoiska z tradycyjnym świątecznym rękodziełem na Małym Rynku przyciągały odwiedzających poszukujących prezentów i bożonarodzeniowego klimatu. Wśród gości wydarzenia byli Starosta Tarnogórski Adam Chmiel, Burmistrz Kalet Klaudiusz Kandzia oraz Zastępca Burmistrza Tomasz Galios, którzy złożyli mieszkańcom ciepłe życzenia spędzenia świąt w rodzinnym gronie. Organizatorami jarmarku były Miasto Kalety i Miejski Dom Kultury w Kaletach, co podkreśliło lokalny charakter przedsięwzięcia.
Mieszkańcy docenili połączenie artystycznych występów z możliwością bezpośredniego spotkania — zarówno z twórcami, jak i z władzami gminy. Dla tych, którzy szukają świątecznych upominków, stoiska rękodzielnicze były najważniejszym punktem programu; dla rodzin z małymi dziećmi - występy najmłodszych uczestników. Jarmark okazał się też okazją do przypomnienia o partnerstwach międzynarodowych i wspólnych inicjatywach kulturalnych, które ożywiają lokalne tradycje.
na podstawie: Powiat.
Ostatnie Artykuły

Nowy żłobek w Lasowicach gotowy na dzieci. Trwa nabór

Na Orliku pięć godzin ruchu i zabawy. Zajęcia są bezpłatne

Ulica Rydla po remoncie. Dziury i spękania zastąpiła nowa nawierzchnia

Włóczka połączy historię - „Wpleceni w historię” w Tarnowskich Górach

Nie tylko spacer wśród roślin. Co pokazuje ogród na Księżej Górze

Mammobus przyjedzie na Rynek. Bezpłatna mammografia dla kobiet 45+

Do 534 zł na podręczniki dla uczniów z niepełnosprawnościami

Forum Ekonomiczne w Karpaczu wraca z pierwszymi ogłoszonymi gośćmi. To ostatnie dni tańszych zapisów

Dwa sądowe zakazy nie zatrzymały 43-latka. Wpadł z alkoholem

Jeden dzień, cztery techniki i wernisaż w pałacu w Nakle Śląskim

Budżet obywatelski w Tarnowskich Górach. Czas na nowe projekty

Polska wieś szuka opowieści. Ruszyła XVIII edycja konkursu

Rock, motocykle i wolny wstęp. Śląskie Larmo wraca do Miasteczka Śląskiego

Rowerowa sobota przy Czarnohuckiej. Rodzinne wydarzenie w Tarnowskich Górach
Przydatne dane teleadresowe
- Przewodnik po Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach
- Nadzór Wodny w Tarnowskich Górach - kontakt, pozwolenia, awarie
- Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. Henryka Jordana - Filia w Radzionkowie: zajęcia, kontakt, dojazd
- Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miasteczku Śląskim - kontakt, hala sportowa, trasy rowerowe
- Ile osób mieszka w Tarnowskich Górach w 2024?
- Punkt Pomocy Medycznej w Pyrzowicach - nocna i świąteczna opieka zdrowotna
